• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Osobowe braci MiM

Pilek

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#1
Witam Wszystkich zebranych przed monitorami. Mam na imię Mirek (część wie ;-)), pochodzę z Rzeszowa i zamiast śpiewać chciałbym pokazać parę modeli. W tym wątku będą pojawiać się osobowe zbiory braci: Mariusza i Mirosława. Pogoda jest na tyle senna, że może tyle tytułem wstępu.

Na początek zestaw Porsche złapany "z tyłu sklepu" (pod który podjechali Z. Laskowik, B. Smoleń i R. Schubert). Zestaw oryginalnie wydany przez Herpę charakteryzował się karoseriami w kolorze srebra i czerwoną tapicerką. Jako że udało mi się zdobyć samą podstawkę obecnie końplet wygląda jak poniżej: najstarszy model pochodzi od Brekiny (herpowski jest dla mnie załamujący), a reszta to H. 993 i 996 zostały o(d)znaczone na masce. Nie pogardziłbym rzecz jasna w większej skali którymś z nich, ale na razie muszą wystarczyć te maleństwa.
Życzę dobrego odbioru i dobrego weekendu, pozdrawiam, Pilek.




 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#4
Witaj na forum Mirku. Pokazuj swoje zbiory, bo jest co, no i baw się dobrze.:) Piękny secik z tych prosiaczków. Najlepiej wyglądają na wspólnej fotce na tej unikatowej kolekcjonerskiej podstawce.
 
OP
OP
Pilek

Pilek

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#5
Dobry wieczór. Dzisiejsze wejście łączy litera F i kolor czerwony. Na początek jeden z nielicznych modeli Red Line, który gości w kolekcji. Kilka lat temu Enzo o którym mowa zrobił na mnie spore wrażenie - to był powiew świeżości w skali 1/87. Jak pokazała historia niestety nie wiało zbyt długo, bo ostatecznie RL przestał funkcjonować w H0 i cała masa ciekawych Ferrari nie zrealizować się w postaci modelu... Prezentowane auto wzbogacone zostało dodatkowymi kalkomaniami powstałymi z inspiracji taką oto wersją: http://www.netcarshow.com/ferrari/2002-enzo/800x600/wallpaper_0e.htm .





Druga propozycja, to F40 LeMans w wersji cywilnej - może i ciekawiej prezentujący się od wyżej pokazanego.




Na koniec model znany do bólu, ale prawdę powiedziawszy to wg mnie jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy model osobowy w dziejach Herpy. Słabą stroną auta są koła - podmieniłem felgi na Borbety, ale tylna opona nadal sprawia wrażenie jakby pochodziła z Ursusa... Próbowałem działać z kołami od Mythosa, ale zwyczajnie w świecie nie udało mi się oddzielić felgi od opony ;-].



Dla zainteresowanych, na nadchodzący czas polecam utwór Armii „Adwent”. Jest głośno, ale tekstowo bardzo wyraźnie. Pozdrawiam, Mirek.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
#6
Red Line super model, zresztą nie wiem jak to się dzieje ale zawsze modele Ferrari robione przez dowolną firmę na rynku są bardzo dobrze zrobione chyba ktoś nad tym czuwa.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#7
Obydwa Ferrari z Red Line bardzo fajne i bardzo dobrze zrobione. Szkoda, że ta firma przestała robić modele, ale niestety (z tego co było słychać) przejęcie licencji przez firmę Mattel spowodowała zaprzestanie produkcji.:( A tak nawiasem mówiąc, to Red Line zrobiła 42 modele Ferrari i nie zdążyła zrobić dwóch z zapowiadanych.
Ferrari od Herpy też fajnie zrobione, a i silnik jak i bagażnik to kapitalne dodatki do tego modelu.
 
OP
OP
Pilek

Pilek

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#8
Witajcie. Dziś kilka propozycji drobnego tuningu nieco starszych wiekowo "Śmigiełek". Część modeli nie jest jeszcze w pełni gotowa, ale mam nadzieję, że za jakiś czas będą deko bogatsze w szczegóły. Ciąg dalszy nastąpi już w następnym roku :).
Życzę wszystkim Odwiedzającym dobrych Świąt Bożego Narodzenia i nie mniej dobrego Nowego Roku 2014. Mirek.





 
OP
OP
Pilek

Pilek

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#11
Witam ponownie, dziś kolejna porcja nieco starszych modeli z małymi zmianami na osiach...




... natomiast pomarańczowa "piątka" to prezent od jednego z Kolegów :).


Pozdrawiam, Mirek.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#14
Bardzo fajne zmiany. Oczywiście najbardziej przypadła mi do gustu pomarańczowa BM-ka, ale i Audiki wyglądają świetnie. Pięknie dopasowałeś felgi do modeli. (y)
 
OP
OP
Pilek

Pilek

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#17
Witam i dziękuję za komentarze :).
Dziś dla odmiany kilka pojazdy "z celownikiem" na masce. Powoli wycofuję się ze "szturmowania" salonu w celu uzupełniania kolejnych modeli PC, gdyż zwyczajnie obecne Mercedesy są... nijakie. Oczywiście są wyjątki, ale klasyczna linia i ich niepowtarzalność uleciała już dobrych kilka lat temu w bliżej nieznanym kierunku... Zdjęcie tego nie oddają, ale klasyczna SL-ka z panoramicznym dachem ma w rzeczywistości kapitalny kolorek - polecam.






Pozdrawiam,
Mirek
 

Podobne wątki