• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 Osobowe auta PRLu

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.492 19 0
#25
W MO służyło kilka ciekawostek. Oto kilka zdjęć znalezionych w internecie, kiedy poszukiwałem inspiracji do radiowozu Milicji. Kilka z nich można zrobić z ogólnodostępnych na rynku modeli :
0c264703acd91f863dd3297d34399b67,18,1.jpg


maluch.jpg


MO.jpg


Niva.jpg


wolga2.jpg


citroen.jpg


Fiat.jpg


Fiat132.jpg
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.492 19 0
#27
O, właśnie. Tematyka pojazdów Ormo bardzo mnie kiedyś ciekawiła. Poza zdjęciami zamieszczonymi przez Irokeza mi udało się znaleźć jeszcze takie:
ORMO.jpg
ormo2.jpg


Z tego co udało mi się dowiedzieć od znajomych ORMO raczej nie miało swoich samochodów. Te, które widać na zdjęciach to prawdopodobnie zwykła propaganda. Może komuś udało się coś więcej dowiedzieć?
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#28
To samo ja słyszalem na temat pojazdów Ormo.Podobno były brane tylko do zdjęć.Tarpana wcześniej nie widziałem na żadnych fotach.Tutaj też niespotykany widok.Wołga Gaz M24 milicyjna.

stanwojennysbckim372956.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#33
Fajne fotki! Ale mnie szczególnie zainteresowało to zdjęcie:

1 (11).jpg


Ten tramwaj, to chyba konstrukcja własna przedsiębiorstwa komunikacyjnego? Takie próby budowy przegubowców były podejmowane w różnych miastach w latach 1960-tych. Czy wiadomo, gdzie to zdjęcie zrobiono?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#36
Wiadomo.Warszawa skrzyżowanie Al.Jerozolimskich i ul.Marszałkowskiej, hotel Metropol w budowie, rok 1964-65.
Dziękuję! Tak podejrzewałem, ale za mało szczegółów widać na zdjęciu, żeby być pewnym. Ten tramwaj to prawdopodobnie linia 23, bo o ile pamiętam, tylko ta linia skręcała z Al. Jerozolimskich (od strony Mostu Poniatowskiego) w lewo, w Marszałkowską, w kierunku Mokotowa. Z tramwajem 23 są związane osobiste wspomnienia, bo najpierw mieszkałem z rodzicami na Pradze, a w 1963 roku przeprowadziliśmy się na Mokotów i tramwaj 23 zarówno przed, jak i po przeprowadzce służył mi do dojazdu do śródmieścia, w tym do Centralnej Składnicy Harcerskiej, gdzie polowało się na kolejki Piko. Ot, nostalgia sie odezwała...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#38
Tak, właśnie o to mi chodziło, ale nie pamiętałem typu - tramwaje to nie do końca moja specjalność. Dzięki za link, ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Wynika z tego, że na linii 23 raczej one nie jeździły, więc albo była to inna linia (już tak dokładnie nie pamiętam, czy inne tam skręcały), albo ten PN pojawił się na 23 wyjątkowo.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:1 4
Skala 1:1 155
Skala 1:1 1306

Podobne wątki