• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Osobówki Maxeus'a

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#1
Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce ... - tak chyba pasowało by zacząć prezentację, ale może prościej ;)
Kilka lat temu połakomiłem się na kilka zestawów Tarpana 223, które zakupiłem na Allegro.
Złożyłem kilka modeli na próbę oraz te, których zdjęcia tutaj zaprezentuję, a które stały się częścią kolekcji znajomego na zachodzie Europy.
Wiem, że modele cudem nie są, ale też niewiele można było z nich wycisnąć, jednak zawsze mamy coś za coś.
Wiadomo, że nawet najlepszy od czegoś zaczynał i nie zawsze było to cudne, więc i ja mam taki rozdział historii za sobą, który pokazuję, żeby zachęcić innych, bo nie ma się czego wstydzić.
Wstydzić, to się trzeba gdy się nic nie robi.
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#2
Tarpany całkiem ciekawe i wcale nie takie złe. Nie wiem jak wyglądały po kupieniu, ale teraz podobają się.
Takie małe pytanie: czy są gdzieś takie gotowe do kupienia?
 

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#3
Też mam takie dwa do złożenia, i jeden złożony. Zestaw czasem się trafia na allegro, raz widziałem wystawioną piracką kopię. Najgorsze w tym modelu są przednie słupki i oszklenie.. Z daleka, gdy umiejętnie sklejony i pomalowany - wygląda fajnie, czyli tak jak na tej prezentacji.. W sklepie w Rybniku też stoi taki jeden na dioramie, też fajnie wygląda. Z moimi będę jeszcze walczył, ale pokuszę się o spiłowanie słupków i oszklenie z jakiegoś blistra sobie wytnę.
 
M

Maverick

Gość
#4
Tarpany jak dla mnie wyśmienite ale najbardziej wpadł mi w oko ten niebieski z białą zabudową paki i chyba będę musiał Cię trochę "pomolestować" żebyś mi go odsprzedał lub wymienił się na jakiś inny model.
Co do tematu to jeśli twoim zamiarem jest pokazywanie tu swoich zbiorów osobówek to bardziej pasującym tematem jest dział Nasze kolekcje ale to nie problem i mogę go przenieść.
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#5
Mafo - dokładnie jak napisał kolega, na Allegro w dziale samochody i nasz podziałka; są oferowane jako kit.

Pastka - niestety jakość tych kitów pozostawia wiele do życzenia, ale trzeba wziąść pod uwagę, że zostały opracowane w latach 90-tych jako model do samodzielnego montażu i produkt był skierowany do starszych dzieci i młodzieży, a nie do modelarzy kolekcjonerów rozpieszczonych przez Herpę, czy Brekinę, więc chyba lepiej zbudować nowy model od podstaw niż poszerzać zakres prac nad tym konkretnym kitem.

Mav - przykro mi, ale nie mam tego egzemplarza, co prawda leży jeszcze u mnie sporo kitów i pewnie za jakiś czas w ramach czystki poskładam je i puszczę w świat, ale zawsze będziesz miał okazję, czy to kupić, czy wymienić się za jakiś model, jak będą znowu na warsztacie, to dam znać :)
W chwili obecnej wszystkie 6 szt. zaprezentowanych Tarpanów jest częścią większej prywatnej kolekcji w Karlsruhe i zostały wykonane na indywidualne zamówienie.
Model został wzbogacony o:
- zmodyfikowaną deskę rozdzielczą do której dokleiłem imitację górnej części zegarów,
- wykonałem z drutu kierownice na miejsce pełnego odlewu imitacji,
- imitacje klamek na drzwiach,
- imitacje przednich kierunkowskazów zespolonych ze światłami pozycyjnymi,
- fabryczne imitacje przednich świateł wytłoczone w pasie przednim zostały zastąpione światłami wykonanymi z przeźroczystych prętów i od spodu pomalowane na srebrno,
- wykonałem osłony progów z drutu,
- pałąki z halogenami na dachach,
- poprawione i pomalowane światła tylne,
- wykonałem przednie orurowanie z imitacjami halogenów,
- wykonałem też orurowanie skrzyń dla wersji otwartych z imitacjami halogenów,
- lusterka boczne,
- kiepską imitację wyciągarek z przodu,
- podniosłem zawieszenie modyfikując tak, żeby mosty były ruchome, co widać na zdjęciach.
Zapewne dla niektórych może być kontrowersyjne to co napiszę, ale koszt jednej sztuki wyszedł 60zł za model.
Owszem z perspektywy czasu wiele rzeczy zrobiłbym inaczej i pewnie lepiej, ale te modele zostały wykonane przeze mnie 6 lat temu.
Dlatego wybrałem dział prezentacji, gdyż chcę pokazywać rzeczy z warsztatu, na moją kolekcję jeszcze przyjdzie czas, ale to już we właściwym dziale, wiec dzięki Mav, ale chyba wybrałem dobre miejsce :)
Dorzucam jeszcze kilka zdjęć, tym razem z warsztatu, kiedy to wyżej pokazane gotowce były jeszcze w proszku.
 

Załączniki

OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#10
Ten większy w skali 1/87 jest gotowym produktem z wtrysku firmy Busch, przy którym ograniczyłem się tylko do pomalowania.
Te dwa mniejsze zostały wykonane z fototrawionego zestawu firmy Weinert - wystarczyło je zlutować, wyprofilować i pomalować.
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#14
To tym bardziej szacun za dokładność. (y) ...
Są lepsi ode mnie, ja tu tylko sprzątam ... niewygodnych ;)

A tak zmieniając temat, to najlepiej się czuję przy pracy z serią, ale moje ostatnie doświadczenia niestety nie ciągną mnie do współpracy.
Jednak, żeby nie było wątpliwości, to swego czasu pod zamówienie wykonałem, krótką serię, a nie dawno puściłem na Allegro rodzynka, który znajduje się ostatnich dwóch zdjęciach.
Niby niewielka różnica, ale jednak, może kiedyś uda się komuś trafić na któregoś VW z 20 szt. spod moich łapek, bo kolejna partia jeśli wyszła już nie pochodzi ode mnie.
 

Załączniki

OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#19
Tak dawno nic nie robiłem, że praktycznie zardzewiałem. Zamiast tworzyć coś w miniaturze, człek walczył w skali 1/1 i... tak zleciało kilka lat. Przyszedł czas na symboliczny powrót, pełen potknięć, usterek, błędów ... byle rozruszać uśpione dłonie. Tak w męczarniach ograniczeń czasowo - sprzętowych coś drgnęło. Warszawa M20 z manufaktury Tololoko dostała drugie, nowe, inne życie. Mam nadzieję, że będzie cieszyć oko w jakimś zakątku makiety. Chyba czas odkurzyć warsztat na dobre :) Obraz pod tytułem " Młode małżeństwo i teściowa " :)

Tololoko 001.jpg Tololoko 002.jpg Tololoko 003.jpg Tololoko 004.jpg Tololoko 005.jpg Tololoko 006.jpg Tololoko 007.jpg Tololoko 008.jpg Tololoko 009.jpg Tololoko 010.jpg Tololoko 011.jpg Tololoko 012.jpg Tololoko 013.jpg Tololoko 014.jpg Tololoko 015.jpg Tololoko 016.jpg