• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Osobówki Arkadiuss88

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#41
Ten zestaw kupiłem kiedy byłem chory tylko na kolej... ;) nie miałem świadomości o istnieniu Herpy, Vikinga, Brekiny... stad taka wpadka...:)
Niech nowi potraktują to jako przestrogę... ;)
Schuco to nie wpadka. To są modele metalowe i mają swoje niedociągnięcia. Zresztą tak jak i inne firmy takie jak właśnie Herpa, Wiking, Rietze. Nie ma idealnych modeli. Większość ma jakieś wady. A jeśli chodzi o produkcję, to większość modeli robiona jest w Chinach. Już kiedyś pokazywałem że jedne z lepiej zrobionych modeli czyli Starmada produkowana jest właśnie w Chinach. Spark, Red Line też robione są w Chinach. ;)

A model Tuarega bardzo ciekawy i całkiem fajnie zrobiony. Jak dla mnie to wygląda dobrze.
 
OP
OP
Arkadiuss88

Arkadiuss88

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#44
Po tylnej szybie widać, że nie do końca go wyklepali. A sprawdzałeś grubość lakieru? :)
Osobiście wybaczam Schuco niedociągnięcia, w szczególności ostatnio zaczęli się bardziej starać w 1:87. Oczywiście, ceny też poszły w górę:)
to akurat modele z tego roku... za nowy zestaw trzeba zapłacić około 80zł[DOUBLEPOST=1401040508][/DOUBLEPOST]
image.jpg
image.jpg
image.jpg

Ostatni z czwórki od Schuco
 

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#46
Osobiście to radziłbym bym Ci nie wbijać się w modele schuco ,,skup się na Herpie ,Wikngu ,Busch .takie jest moje zdanie;)
 
OP
OP
Arkadiuss88

Arkadiuss88

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#47
drrrogo... Ogólnie tego typu modele "chodzą" poniżej dyszki. Będę się też upierał, że nie są tegoroczne; może w tym roku kupione :)
niewiedza kosztuje... ;) fakt w tym roku kupione... :)[DOUBLEPOST=1401042804][/DOUBLEPOST]
Osobiście to radziłbym bym Ci nie wbijać się w modele schuco ,,skup się na Herpie ,Wikngu ,Busch .takie jest moje zdanie;)
już nie zamierzam wbijać... to był pierwszy i ostatni raz... ;)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#48
Z tym wbijaniem w Schuco to nie do końca tak , wiadomo metal ma swoje niedociągnięcia , ale Schuco robi takie modele których nikt inny nie robi i moim zdaniem jak ktoś jest zainteresowany to na pewno nie będzie zawiedziony.
Sam w kolekcji posiadam kilka Schuco i nie narzekam, a co do cen to tylko u nas są tanie w innych krajach szczególnie w Niemczech ceny są na poziomie Wikinga i Herpy.
 
OP
OP
Arkadiuss88

Arkadiuss88

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#49
Z tym wbijaniem w Schuco to nie do końca tak , wiadomo metal ma swoje niedociągnięcia , ale Schuco robi takie modele których nikt inny nie robi i moim zdaniem jak ktoś jest zainteresowany to na pewno nie będzie zawiedziony.
Sam w kolekcji posiadam kilka Schuco i nie narzekam, a co do cen to tylko u nas są tanie w innych krajach szczególnie w Niemczech ceny są na poziomie Wikinga i Herpy.
Mi sie one podobają... Pod warunkiem ze nie robię z bliska zdjeć ;)
 

WodnikOlszynek

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#50
a co do cen to tylko u nas są tanie w innych krajach szczególnie w Niemczech ceny są na poziomie Wikinga i Herpy.
Może na poziomie prostszych modeli Herpy, ale to i tak te nowsze i lepsze modele, jak Aventador czy seria concept black. Tych ostatnich mam kilka, do pierwszego się przymierzam. I faktycznie, są Schuco, których nie trzeba się wstydzić, jak chociażby kilka Jaguarów, których żaden inny producent nie dotknął:)[DOUBLEPOST=1401049408,1401048798][/DOUBLEPOST]
Mi sie one podobają... Pod warunkiem ze nie robię z bliska zdjeć ;)
Wiesz, zalega mi kilka Welly, a wcale nie chcę 20/szt ;)
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#51
Bardzo ciekawe modele, dobrze, że i takie są tu pokazywane, bo czasem warto mieć porównanie miniaturek metalowych
w skali 1/87 z plastikowymi. Mercedes dość oryginalny i widać przepaść z tym z Buscha. Srebrny Sharan znacznie lepiej się
prezentuje. Nie jest już widoczny tak grubo rozlany lakier jak w Mercedesie. Linia karoserii nawet dobrze odlana jak na
metalowca. Bardzo fajnie wszystkie detale zostały zwaloryzowane, czyli kierunkowskazy, trzecie światło stop, ekskluzywne
chromowane relingi dachowe czy salonowe tablice. Tylne światła również starannie zostały wykonane jak na te standardy.
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#53
Sharan z całej czwórki wygląda chyba najbardziej. Oczywiście ja bym poprawił kilka detali ale teraz nie jest nawet tak źle (y).
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#54
Bardzo fajne te Schuco-wskie modele. Mnie się podobają. Ja mam kilka modeli tej firmy i jestem z nich bardzo zadowolony. Może i bryła nie jest idealna, ale mają przynajmniej znaczki firmowe, czy rejestracje. A jak zaczniesz z Herpą, to uważaj, bo podstawowe modele są gołe, a kosztują niemało. Tylko niektóre serie są dobrze wykonane, np Brillant Serie, Cars Club, lub wersje dealerskie. Wiking robi już dużo ciekawsze modele, ale od niedawna. Busch i Ricko to też lepiej zrobione modele od Herpy. Najlepsze i najwierniejsze robi Brekina, lub niektóre firmy wydawane pod jej skrzydłami, np. Starmada. Niestety Brekina wydaje raczej starsze modele i nowych, z obecnych lat nie uświadczysz.
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#55
Dam Ci dobrą radę zbieracza herp z ponad 20 letnim stażem jeśli chodzi o modele. Skupiaj się może wyłącznie na modelach salonowych czyli dealerskich.
Są trochę droższe od "gołych" pakowanych w plastronach herpa, a wykonanie znacznie lepsze i są jeszcze w ładnych witrynkach tak jak robi to Audi.
Pod koniec lutego w salonach Mercedes-Benz pojawiła się zupełnie nowa C-Klasa w 2 odmianach i 4 różnych lakierach. Zaskoczeniem było to, że M-B
zleciło wykonanie modelika herpie, która tak naprawdę współpracuje z Audi jako bawarska firma miniaturek. Ja skupiam się właśnie na konkretnych
nowych modelach jak wspomniana nowa C-Klasa czy nowe Audi. Są po prostu pięknie wydane i warto wydać te kilka razy 80-95 zł za salonówki Mercedesa
czy Audi zamiast skupiać się masowo na zwykłych o połowę tańszych masówkach herpy bez znaczków i gołego bez lakieru plastiku bez ładnej witrynki.
Volkswagen również wypuszcza ładne dealerskie modele. Dla przykładu dam link abyś zobaczył jakie to piękne modele dealerskie :)

http://www.mo87.de/index.php?st=1&kat=7132
 
OP
OP
Arkadiuss88

Arkadiuss88

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#56
Dam Ci dobrą radę zbieracza herp z ponad 20 letnim stażem jeśli chodzi o modele. Skupiaj się może wyłącznie na modelach salonowych czyli dealerskich.
Są trochę droższe od "gołych" pakowanych w plastronach herpa, a wykonanie znacznie lepsze i są jeszcze w ładnych witrynkach tak jak robi to Audi.
Pod koniec lutego w salonach Mercedes-Benz pojawiła się zupełnie nowa C-Klasa w 2 odmianach i 4 różnych lakierach. Zaskoczeniem było to, że M-B
zleciło wykonanie modelika herpie, która tak naprawdę współpracuje z Audi jako bawarska firma miniaturek. Ja skupiam się właśnie na konkretnych
nowych modelach jak wspomniana nowa C-Klasa czy nowe Audi. Są po prostu pięknie wydane i warto wydać te kilka razy 80-95 zł za salonówki Mercedesa
czy Audi zamiast skupiać się masowo na zwykłych o połowę tańszych masówkach herpy bez znaczków i gołego bez lakieru plastiku bez ładnej witrynki.
Volkswagen również wypuszcza ładne dealerskie modele. Dla przykładu dam link abyś zobaczył jakie to piękne modele dealerskie :)

http://www.mo87.de/index.php?st=1&kat=7132
ciekawa ta C klasa...
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
936 15 0
#57
Wiem coś o Schuco też zrobiłem wtope z dwoma modelami. Jeden to był Mercedes-Benz Sprinter "kinderlink" formę zostawiam bez komentarza, zaś drugi ten sam tylko "Ambulanz" no już troche lepszy od poprzednika ale to prawda zlana farba, wykończenie tragedia. Jedyny plus to gumowe opony i przednie światła nie pomalowane, a reszta to wiadomo jak w temacie.
 
OP
OP
Arkadiuss88

Arkadiuss88

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#58
Dam Ci dobrą radę zbieracza herp z ponad 20 letnim stażem jeśli chodzi o modele. Skupiaj się może wyłącznie na modelach salonowych czyli dealerskich.
Są trochę droższe od "gołych" pakowanych w plastronach herpa, a wykonanie znacznie lepsze i są jeszcze w ładnych witrynkach tak jak robi to Audi.
Pod koniec lutego w salonach Mercedes-Benz pojawiła się zupełnie nowa C-Klasa w 2 odmianach i 4 różnych lakierach. Zaskoczeniem było to, że M-B
zleciło wykonanie modelika herpie, która tak naprawdę współpracuje z Audi jako bawarska firma miniaturek. Ja skupiam się właśnie na konkretnych
nowych modelach jak wspomniana nowa C-Klasa czy nowe Audi. Są po prostu pięknie wydane i warto wydać te kilka razy 80-95 zł za salonówki Mercedesa
czy Audi zamiast skupiać się masowo na zwykłych o połowę tańszych masówkach herpy bez znaczków i gołego bez lakieru plastiku bez ładnej witrynki.
Volkswagen również wypuszcza ładne dealerskie modele. Dla przykładu dam link abyś zobaczył jakie to piękne modele dealerskie :)

http://www.mo87.de/index.php?st=1&kat=7132
co sądzicie o tych modelach Herpy? stosunek ceny do jakości...?
 

Podobne wątki