• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Osinobusy - nowy projekt

OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
Wszyscy chętni są na liście, lista oczywiście nie jest zobowiązująca do zakupu, jeżeli ktoś się wyłamie to nie ma problemu .
Do tej pory zarezerwowane jest 21 szt. - zamykam listę , ująłem wszystkich z wątku jak i z pw, w/g kolejności zgłoszeń .
Listy nie publikuję oficjalnie bo może ktoś sobie tego nie życzyć, chyba że nie ma sprzeciwów to mogę ją ujawnić :)
Dzisiaj był kolejny szpachelek, szlifowanko i świetlik dachowy, 6 godzin pracy :sleep:
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
Jest dalsze zainteresowanie, oprócz listy podstawowej która kończy się na Koledze Adamzalesie, jest lista rezerwowa, czyli jeżeli ktoś wypadnie to model przypada następnemu koledze z listy rezerwowej
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
Wszyscy koledzy którzy zgłosili chęć zakupu po 05.01.2019 r. czy to na pw czy też w wątki zostali ujęci na listę rezerwową, i jeżeli ktoś wypadnie z listy podstawowej modele będą dysponowane dla chętnych z listy rezerwowej w/g kolejności .
Oczywiście można w dalszym ciągu zgłaszać chęć zakupu, być może pokuszę się o zrobienie dwóch form .
Na chwilę obecna jest rozdysponowanych 26 szt.
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
Coś trzeba by napisać .
Buda otrzymała już ostatni podkład, mam nadzieję że udało mi się wyeliminować wszystkie niedoskonałości .
Kalki już zrobione .
Obecnie jestem na etapie oszklenia, model najprawdopodobniej otrzyma komplet szyb, każda wycinana osobno i pasująca w swoje miejsce, dogaduję ostatnie szczegóły z lasernikiem . Taka forma oszklenia nie była w planach, tak więc cena modelu może nieznacznie wzrosnąć o jakieś 5 zł .
Oczywiście jeżeli ktoś nie będzie chciał takich szybek to nie ma problemu, w zamian otrzyma folię do podklejenia .
Jak będe miał troszkę czasu to cyknę fotki z etapu prac i wrzucę tutaj .
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
Witajcie po dłuższej przerwie, ale mam dobre wiadomości, zaczynam dystrybucję zabudowy osinobusa .
W zestawie : buda, podłoga, schodki, fotele, kalkomania, oszklenie wycinane laserowo, światła tylne .
Na spokojnie będę się odzywał do osób zgodnie z listą w/g kolejności . Proszę o w miarę szybkie odpowiedzi, jeżeli ktoś zrezygnuje to wpada następny z kolejki .
Postaram się jak najszybciej wstawić fotki poglądowe zestawu .
Kilka kwestii technicznych : szybki należy delikatnie przyszlifować po krawędziach aby wpasować w otwory, zabezpieczenie szyb zalecam ściągnąć dopiero po ich wklejeniu, ale każdy zrobi jak uważa .
Wszystkie części należy dokładnie przemyć zmywaczem silikonowym lub benzyną extrakcyjną .
Cena zabudowy tak jak wcześniej pisałem - 95 zł + koszt wysyłki 15 zł paczka pocztowa priorytetowa, 20 zł kurier .
Nie mam możliwości wysyłki do paczkomatów .
Pozdrawiam
PS zabieram się za następny projekt w kolejce - Osinobus N07
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Dostałem i ja swój kit. Teraz trzeba poszukać jakiegoś Stara ;-) . Okazuje się że raczej nie mam Adamowego Stara na zbyciu ;-( . Może ktoś ma "na zbyciu" ?
Trochę dziubdziania przy tym będzie, na szczęście model jest dość prosty.
Może ktoś jeszcze zamieści postępy prac nad swoją zabudową.
Pytanie mam takie: czym ładnie oszlifować szybki?
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
Witam po dłuższej przerwie,
parę drobnych dobrych (i złych) informacji, moja mała odlewnia zaczęła pracować, model ukończony w 90 %, reszta elementów leży już w silikonie .
A dlaczego 90 % ? Bo te 10 to daję na blaszki i kalki .
I w tym miejscu chciałbym poprosić szanowne grono o pomoc, w związku z tym że wszelkie wolne środki pompuję w projekt Stara 266 i Jelcz M11, niestety nie stać mnie na pokrycie kosztu wytrawienia blaszek, potrzebuje na to 400 zł . Nie lubię tego robić ale niestety muszę poprosić o zaliczkę, ale nieco w innej formie, a mianowicie pierwsze 4 szt. mogę puszczę po 100 zł, (kit będzie kosztował 150 - 160 zł), więc pierwsze osoby które zakupią model mogą trochę zaoszczędzić . Blaszki będą gotowe za około 30 dni, ale zapłacić za nie muszę już teraz .
Chętnych zainteresowanych zapraszam na pw .
Oczywiście za okazaną pomoc wysyłka gratis .
 

Załączniki

Ostatnio edytowane: