• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Osinobusy - nowy projekt

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Ostrówek jeszcze nie był w terenie tylko kilka fotek poglądowych też przy niskim jesiennym słońcu. Nie wiem czy powinienem tutaj wstawiać bez Osinobusa bo temat był pierwotnie taki ale....warsztat z Osinobusa już też czeka więc może będzie wybaczone :)
 

Załączniki

OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
W związku z licznymi pytaniami o zabudowę osinobusa, najprawdopodobniej powstanie wznowienie, "matka" została już odszukana, zostanie poddana retuszowi i wyląduje w silikonie . Wnętrze również postaram się poprawić . W zestawie będą tak jak poprzednio kaleczki oraz być może blaszki .Tak więc zainteresowani niech uzbroją się w cierpliwość .
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
281 45 10
W związku z licznymi pytaniami o zabudowę osinobusa, najprawdopodobniej powstanie wznowienie, "matka" została już odszukana, zostanie poddana retuszowi i wyląduje w silikonie . Wnętrze również postaram się poprawić . W zestawie będą tak jak poprzednio kaleczki oraz być może blaszki .Tak więc zainteresowani niech uzbroją się w cierpliwość .
A co słychać z osinobusem n07 ?:)
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
Osinobus N07, też będzie, brakuje mi jeszcze wnętrza, i podobnie jak u Adama (adamwyt) ciągle coś poprawiam, bo coś nie pasuje albo przestaje mi się podobać . Ostatnio zerwałem z niego listwy bo mi się nie podobały, teraz przy okazji zabudowy osinobusa zamówiłem odpowiednie profile które będą bardziej pasowały . I tak w kółko :)
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
Nakładałem już trzy razy podkład na model "matkę", zawsze coś wychodzi, jakaś dziurka, jakaś ryska .
Będą nowe fotele, razem z poręczą, fotele będą osobnym elementem, co moim zdaniem powinno ułatwić malowanie, na podłodze (całkiem nowej) będą zaznaczone miejsca gdzie mają być wklejone . Liczba części się powiększa :)
Lufciki okien bedą w formie kalki jak poprzednio, ale pokuszę się taż o zrobienie ich jako osobny element odlewany z żywicy ewentualnie fototrawione . Światła tylne będą "przeszklone", moja nowa metoda barwienia żywicy clear zdaje egzamin .
Będą również poprawione lufciki dachowe .
Do tego wszystkiego będę musiał zrobić też chyba instrukcję .
Zabudowa pasuje na Stara od Adamodelbaum .
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
Panowie, na razie nie tworzę listy ale bedę miał was na uwadze w pierwszej kolejności, modeli powstanie na pewno 20 szt., czy więcej to nie wiem, zależy ile wytrzyma forma, później najprawdopodobniej nie będzie już mi się chciało wracać do tego modelu . Przy okazji poprawiania tego modelu powstają równolegle elementy do osinobusa N07, czas kończyć rozpoczęte projekty . Myślałem jeszcze o przyczepie osinobus co były targane za traktorkami, zobaczymy co z tego wyjdzie .
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
Skoro robi się kolejka to też się ustawiam. I jak dają po dwa i jeszcze przyczepkę na dodatek to też poproszę;) I od razu poczułem się młodszy o jakieś 4 dekady:)
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
OKi, jednak chyba zrobię liste w txt. i wrzucę sobie na pulpit, bo później mogę zapomnieć co kto kiedy i ile :)
Nie biorę zaliczek, przedpłat itp. jak model bedzie gotowy wówczas się odezwę do zainteresowanych .
Nie było jeszcze mowy o kosztach, myślę że wyjdzie to około 85 max. 90zł/szt.
 

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
No to wypaliłem jak "filip z konopii". Awatar mnie zmylił, nie przeczytałem nagłówka tematu :( mea culpa.
Nie zawracam gitary, ale czytam wątek - teraz już ze zrozumieniem :D