• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Osinobusy - nowy projekt

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
#1
Witajcie Koledzy i Koleżanki,
jestem w trakcie budowy a raczej zaczynam dwa modele . Będzie to autobus osinobus N07 oraz zabudowa osinobus na Stara (będzie to sama zabudowa bez modelu star) . Materiały leżą do wycięcia u lasernika, później powstanie model matka i odlewy żywiczne . Model N07 będzie zawierał elementy fototrawione .
czy bedzie zainteresowanie kupnem z waszej strony gdy modele powstaną ?
Relacja z powstawania modeli będzie zamieszczana na bieżąco .

Zabudowę osinobusa każdy zna, a poniżej fotka osinobusa n07

Osinobus N07
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#4
Zabudowa Osinobusa na Stara to ciekawa propozycja. Wstępnie jestem zainteresowany. Autobus Star też może być bardzo ciekawą propozycją. Jak już zamierzasz robić zabudowę Osinobusa, to pomyśl może o przyczepie Osinobusowej. Tego typu często widywane były na wsiach ciągnięte przez traktory.
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
#5
O przyczepie też myślałem ale nie chcę zaczynać kilku prac na raz, a po za tym przyczepa to całkiem inna konstrukcja/pojazd więc i tak wszystkie rysunki i elementy trzeba robić od podstaw . Tak więc ja te projekty będą skończone to pomyślę .
 

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
#6
Ja takich autobusów nie pamiętam, pewnie za młody jestem, ale patrząc na fotkę od razu rzuciły mi się w oczy światła oraz grill ze stara. Chętnie ujrzę ten historyczny pojazd w skali H0 oraz będę śledził relacje z jego budowy.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#7
Powodzenia życzę , o ile sama zabudowa była bardzo popularna o tyle N07 został chyba tylko w fazie prototypu i zbudowano go kilka sztuk.
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
#8
Na temat autobusu Osinobus N07 polecam książkę Pana Józefa Andrzeja Bossowskiego "Osinobus zapomniany polski autobus", interesująca publikacja i nie droga . Właśnie po przeczytaniu tej książeczki postanowiłem popełnić model tego autobusu .
 

ziellin

Aktywny użytkownik
Reakcje
41 1 0
#9
Trzymam kciuki za projekt. Zarówno N07 jak i zabudowy pasażerskie na Stara, które powstały w co najmniej 3 wersjach różniących się m.in kształtem,rodzajem zastosowanych okien ( od Nysy, Stara), jak i wyposażeniem wnętrza.No i jeszcze przyczepa. Fajnie by było mieć je wszystkie.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#11
Popieram pomysł zbudowania takiego modelu bo w latach 80 - tych , kiedy to brakowało praktycznie wszystkiego, deficyt autobusów uzupełniały właśnie te specyficzne budy z oknami i pojedynczymi dr
zwiami zabudowane najczęśczęściej na podwoziach Stara.W pod Częstochowskich Osinach głównie kupowały je zakłady pracy do przewozu swoich
pracowników.Na Śląsku nazywali je Stonkami i były licznie reprezentowane na drogach w owym czasie.
Będę kibicował projektowi i finalne produkty chętnie nabędę.:)
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
#12
Bardzo chętnie nabędę prototyp N07 oraz dwie zabudowy na Stara. Ostateczna decyzja zależeć będzie jednak od efektu końcowego oraz stosunku jakość do ceny obu modeli. Trzymam kciuki za powodzenie projektu i życzę powodzenia.
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
#14
Materiały u lasernika już się wycinają, pod koniec tygodnia powinenem je mieć u siebie . Jednocześnie prowadzę rozmowy z wykonawcami kalek i blaszek .
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#15
Też jestem zainteresowany, aczkolwiem uzależniam to od ostatecznej postaci modelu. Też pierwszy raz widzę taki wehikuł, a trochę w PRLu pożyłem i już myślałem że nic mnie nie zaskoczy.
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
#17
Po ponad miesięcznym oczekiwaniu w końcu otrzymałem przesyłkę od lasernika z wyciętymi elementami, nie mam mu za złe bo chłopak miał przed świętami nawał pracy, teraz zacznę coś z tego budować - na ile wolny czas pozwoli, zdjęcia z relacji postaram się zamieszczać na bieżąco, jutro pierwsze fotki wyciętych elementów .
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
#18
Obiecane fotki wyciętych elementów, gdyby ktoś chciał to może wesprzeć projekt finansowo - chodzi o zakup materiałów a konkretnie silikonu, szczegóły można omówić na priv, proszę tylko tego nie odebrać jak podobna akcja z żukiem innego uczestnika forum, nie nagabuję ani nie żebram, jeżeli pomoc się nie znajdzie to oczywiście poradzę sobie sam tylko potrwa to troszkę nieco dłużej ale modele powstaną na 100 % a nie tylko w sferze wirtualnej .
Są gotowe równie inne elementy jak zbiorniki paliwa, rama itp. w zasadzie do zrobienia pozostało tylko wnętrze do obydwu modeli . Przód do osinobusa n07 (atrapa) będzie zaadaptowana od modelu star 28 od Adammodellbau, na co mam jego zgodę, temat omawiałem już z nim kilka lat wstecz (około 2-3 lat) na co mam potwierdzenie w e-mailach oraz to że otrzymałem od niego nawet kawałek kabiny z atrapą - jeżeli jednak z jakiegoś powodu teraz by się wycofał to poradzę sobie w inny sposób, nie mam zamiaru bawić się w piractwo .
W miarę postępu prac będe zamieszczał fotki .
W miarę wolnego czasu będą powstawały modele matki, później formy i odlewanie .


 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
#20
Prace nad modelem/modelami powoli postępują, pierwsze fotki, podwozie wymaga poprawek, karoseria już po delikatnym szpachlowaniu i przeszlifowaniu polączeń