• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Osiedle Młodego

OP
OP
Młody

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#21
Dziękuje serdecznie za komentarze i przepraszam za post pod postem. Ostatnio trochę się pozmieniało na makiecie. Sklep jest ukończony i budowany jest pierwszy blok. Taka mała ciekawostka, Wiedzieliście że Gierek był największym deweloperem w Polsce? Za swojej kadencji oddał do użytku 2,2 miliona mieszkań a rocznie oddawał około 250 tysięcy "czterech kątów". ;) Przyjemnego oglądania i zachęcam do wyrażania swojej opinii :)
SDC16463.JPG

SDC16459.JPG

SDC16464.JPG
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#24
Blok chyba "szwedzki" układ co? ;) Dla mnie swietnie się zapowiada, czekam jak sie rozwinie dalej :) Sklep tez świetny, tylko rzeczywiście, jakby troche za wysoki, dobrze jakbys jakieś ludziki do zdjęcia postawił.
 
OP
OP
Młody

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
Sklep trochę za wysoki. Ale poza tym ok. Blok zapowiada się ciekawie.(y)
A nie za nisko są osadzone okna w tym sklepie?
Sklep może jest wysoki ale wzorowałem się na pewnym osiedlowym sklepiku z Grudziądza. Okna też są tam nisko osadzone i sklep jest wysoki. Jest trochę innego kształtu ale chodziło mi mniej więcej o to i z efektu jestem zadowolony. Został tylko wash.
Blok chyba "szwedzki" układ co? ;) Dla mnie swietnie się zapowiada, czekam jak sie rozwinie dalej :) Sklep tez świetny, tylko rzeczywiście, jakby troche za wysoki, dobrze jakbys jakieś ludziki do zdjęcia postawił.
Wzorowałem się na układzie WK 70. Układzie na którym zbudowany jest Ursynów. Bloki nie ograniczają się do dwóch układów. Mniej więcej o to mi chodziło. Niestety nie mam żadnego ludzika żeby zobrazować rozmiary. Mogę tylko powiedzieć że drzwi mają wysokość 1.8 cm. :)
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#27
Witam ! 1,8 cm , to chyba za mało na "prześwit " drzwi wejściowych . Standardowe " ludziki" Preiser mają taki wymiar:
(można odjąć 1-2 mm na kaski)
010.JPG
 
OP
OP
Młody

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#28
Fakt. Pomierzyłem teraz dla przykładu drzwi i po przeskalowaniu powinno być 2.3 mm No nic, spróbuje to poprawić a jak się nie da to podejdę do tematu sklepu po raz trzeci. :(
 
OP
OP
Młody

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#30
Otwór na drzwi zwany również futryną udało mi się poprawić i teraz jest wymiarów drzwi od mojego pokoju ;)
SDC16465.JPG


A tutaj kilka bonus foto. Czujecie już ten klimat tak jak ja? :D
SDC16467.JPG


SDC16470.JPG

P.S Wie ktoś jak dostać się do Omegi bez zbędnego niszczenia modelu?
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#32
Albo przez lampy , albo wciśnij tylną rejestrację , ale nie pamiętam .

Sklep fajny tylko teraz okno też popraw w górę , a blok mi sie najbardziej podoba , ale też mam ale , że zamiast jednego okna do pokoju mogłeś dać mniejsze ale po dwa .:)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 32
Dioramy i makiety 105

Podobne wątki