• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Osiedle Młodego

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam. Długo nic nie pokazywałem na forum a tym bardziej relacji z budowy. Dziś pokażę moją dioramę pełną gębą bo o wymiarach 80X45 cm. Diorama ma przedstawiać pętlę autobusową, dwa bloki i osiedlowe życie.
Tak więc zaczynajmy!
Tutaj rozplanowana cała diorama (X oznacza chodnik)
18112012929.jpg
I jeszcze dwie fotki suszącej się drogi. Po zerwaniu taśmy pokażę troszeczkę więcej.
18112012932.jpg

18112012934.jpg
 

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#2
Fajny pomysł, nie żadne kamienniczki, gzymski, pruskie mury, tylko szary blok mieszkalny :)
Masz już budynki zrobione lub kupione? Chętnie popatrzę :) Piko robi bloki mieszkalne, mam jeden, ale jego konstrukcja jest na tyle prosta, że można taki samodzielnie wybudować.
Jeśli mogę coś zasugerować, to może postaw bloki na niewielkim wzniesieniu ze styropianu.
 
OP
OP
Młody

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Robię samemu z "czipsów" na podobe tych które mam dookoła. Wystarczy wyjrzeć przez okno. A o wzniesieniu sam myślałem bo Diorama na jednym poziomie jest nudna.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#4
Czekam na dalsze relację, jeśli mogę coś podpowiedzieć to dobrze jest już podczas budowania dróg i chodników uwzględnić w nich dziury i niedoskonałości bo to dodaje realizmu.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#5
Ciekawy pomysł, też mieszkałem w bloku i te klimaty są mi bliskie więc na pewno będę tu zaglądał. Jaki tabor przewidujesz?
 
OP
OP
Młody

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
To jest to czego nie zrobiłem i dlatego asfalt wygląda po wyschnięciu tak słabo. Porobię kilka dziurek, pomaluję drugą warstwą i może będzie lepiej.
Brodagaz: Dziękuje za rade.
piotr66: Kilka starych Mercedesów O305 i O305G oraz myślałem o Jelczu M11 ale to już zupełnie inna historia.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#7
No właśnie. To jest to czego nie zrobiłem i dlatego asfalt wygląda po wyschnięciu tak słabo. Porobię kilka dziurek, pomaluję drugą warstwą i może będzie lepiej. Dziękuje za rade.
Generalnie lepsze efekty daje droga z gipsu i dopiero pomalowana, jesteś w takim etapie pracy że możesz jeszcze dużo zmienić.
 
OP
OP
Młody

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Generalnie lepsze efekty daje droga z gipsu i dopiero pomalowana, jesteś w takim etapie pracy że możesz jeszcze dużo zmienić.
To też nie jest złym pomysłem bo potem nie będę się musiał męczyć z robieniem dziury na kostkę w zatoczce.
Według poleceń kolegi już zagipsowane. Teraz niech się suszy do jutra.
 
OP
OP
Młody

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Żeby nie było że na osiedlu nic się nie dzieje. Zatrzymam się na kilka dni na chodniku podczas gdy gips doschnie zostanie oszlifowany i pomalowany. A tutaj jedna fotka na zachętę ;) Przepraszam za jakość ale robione na szybko i telefonem bez dobrego światła.
19112012938.jpg
 
OP
OP
Młody

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Mała aktualizacja.
W ostatnim tygodniu skończyłem wycinać płytki chodnikowe, Wygipsowałem i pomalowałem ulice ( wymaga drobnych poprawek), dodałem drugą zatoczkę - będzie to stanowisko foto-wideo do prezentacji autobusów. posiałem trawkę i robiłem małe eksperymenty z płytkami. Zachęcam do komentarzy!
Widok ogólny.
25112012950.jpg

Zatoczka.
25112012951.jpg

25112012953.jpg

Jakiś autobus się tu przybłąkał ;)
25112012949.jpg
 
OP
OP
Młody

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Długo tu się nic nie działo:oops: .
Ostatnio naszło mnie na zrobienie sklepu spożywczego (ten większy kwadrat koło parkingu). Jako że diorama to lata 1990-2005 i jest to polskie osiedle to nie mogło zabraknąć graffiti :). Teraz kilka zdjęć sklepu. Pozostaje tylko zrobić dach, urządzić wnętrze i można handlować :D.
250320131037.jpg 250320131038.jpg
Oraz dwu zdjęciowa fotorelacja z malowania graffiti ;)
260320131039.jpg 260320131042.jpg
 
OP
OP
Młody

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Witam. Długo nic tu się nie działo ale na osiedlu praca leniwie idzie do przodu.
Na początku zerwano stary asfalt:
SDC15244.JPG

Następnie wyburzono stary budynek sklepu i trwają prace nad nowym budynkiem Zabrano się za chodniki i prace systematycznie posuwają się do przodu ;)
SDC16178.JPG

W końcu koparki usypały wzniesienie pod bloki
SDC16177.JPG

A tak to ma mnie więcej wyglądać w przyszłości ;)
SDC16180.JPG

Wiem że na fotkach ostrość poleciała ale na szybko nie potrafię wycisnąć nic lepszego. Pozdrawiam i zachęcam do komentowania (y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 32
Dioramy i makiety 105

Podobne wątki