• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Opuszczona stacja Parciaki

przemek77

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 7 0
#1
Stacja na zamknietej linni z Ostrołęki do Szczytna

05-04-2008 (26).JPG

05-04-2008 (27).JPG

Tych semaforów już nie ma

P1034379.JPG
widok na budynek stacyjny i wieżę ciśnień

P1062300.JPG
Jedna z dwóch nastawni

P1034373.JPG
Kiedyś musiała to być dość spora stacja

P1062299.JPG
Czasem mówi się że ma tu powstać skansen kolejowy
Zdjęcie0245.jpg

P1121260.JPG
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
#3
Mój region. Niestety, linia Ostrołęka-Szczytno od ponad 10 lat jest nieużywana i przeznaczona do rozbiórki.
 

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#4
Skansenu raczej nie będzie bo na 2014 rok jest przewidziana gruntowna modernizacja linii 35, ponieważ kiedy rozbuduje się elektrownia w Ostrołęce, mają tędy pójść pociągi z biomasą z gdańskiego portu. Swoją drogą nawet fajnie by było gdyby jakiś skansen tam powstał, bo w naszej okolicy nic takiego nie ma.
 
OP
OP
przemek77

przemek77

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 7 0
#5
Wczoraj znowu dane było mi być w tamtym rejonie. No i niestety "znikną" jeden tor:
 

Załączniki

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#6
Stacja Parciaki dzisiaj, konkretnie 26.09.2014.
 

Załączniki

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#7
cd.

Ta cisza aż w uszach dzwoni...
 

Załączniki

LeszekDM

Użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
93 0 0
#12
A czy ktoś może posiada zdjęcie stacji z okresu świetności ?
Regularnie jeździłem tą trasą na wakacje do rodziny. Mam sentyment do tych "wschodnich" klimatów.
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.305 58 3
#14
http://www.powiat-przasnysz.pl/pl/l...ka-–-wielbark-–-szczytno-bedzie-reaktywowana/


Tekst ze strony z 30 września 2014 r. jest jakaś nadzieja
Rada Powiatu Przasnyskiego przeznaczy ponad 3 mln zł na remont linii kolejowej nr 35 w celu jej reaktywacji i przyłączenia bocznicy kolejowej do strefy gospodarczej w Chorzelach. Starosta Zenon Szczepankowski przekonywał radnych, że powiat nie może dopuścić do rozbiórki tej linii kolejowej, bo to tak jakby Polska pozwoliła się odciąć od morza. Dostęp powiatu do czynnej linii kolejowej jest dla stworzonych przez powiat stref gospodarczych w Sierakowie i w Chorzelach tak ważne jak dostęp Polski do Bałtyku.

Kwotę, którą Powiat Przasnyski przekaże PKP PLK na remont linii kolejowej nr 35 powiat zamierza odzyskać z funduszy unijnych, gdyż będzie to koszt kwalifikowany w przygotowywanym w Starostwie dużym projekcie gospodarczym o wartości 48 mln zł.


Sławomir Czaplicki
Kierownik Referatu
Rozwoju Gospodarczego, Promocji
i Rynku Pracy
Rzecznik Prasowy






[DOUBLEPOST=1423245498][/DOUBLEPOST]http://www.kpinfo.pl/news.php?readmore=2576
 

JacekGG

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
#15
Odnośnie tej linii od kilku lat sporo się planuje i pisze, raz do likwidacji, raz do rewitalizacji.
Linia raczej potrzebna, bo do samego końca użytkowania miała kogo i co wozić.
Zabrakło na czas lekkiego i mniej pojemnego taboru, czyli szynobusów.

Linia mnie ciekawi ta linia w szczególności bo na jej trasie jest stacja Zabiele Wielkie.
Tam Dziadek mojej Żony był zawiadowcą, a ona lata wczesnego dzieciństwa tam spędziła.
Po dziś dzień w domku należącym do PKP przy stacji mieszka tam jej Babcia.
Teść maszynista emerytowany często tam na szlaku jeździł.
 
OP
OP
przemek77

przemek77

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 7 0
#17
Niestety nie na tym odcinku. Swoją drogą rozkład jazdy był kompletnie nie dopasowany do potrzeb mieszkańców i znowu było nierentowne.
 
OP
OP
przemek77

przemek77

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 7 0
#19
świąteczny spacer ujawnił braki w krajobrazie:
V0043163.JPG

W nie zarośniętym miejscu do nie dawna stała jedna z nastawni
V0043174.JPG

tu było dworcowe WC
V0053224.JPG

Po drugiej nastawni też ślad nie pozostał
V0043194.JPG

a tu znajdował się magazyn...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 2
Koleje w Polsce 4
Koleje w Polsce 0
Koleje w Polsce 2
A
Koleje w Polsce 1

Podobne wątki