• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Oprawy oświetleniowe ORZ na słupach ŻN i WZ

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#1
Jako że niedługo pojawi się nowy produkt w mojej ofercie chciałbym założyć osobny wątek. Na tapecie są oprawy oświetleniowe ORZ znane jako łyżeczki albo łezki, jakże charakterystyczne dla kolejowej infrastruktury lat 80/90, spotykane również do dziś. Oprawy będą dostępne na słupach ŻN 10 i 12 oraz na słupach betonowych ośmiokątnych WZ w trzech wariantach długości. Będą również same oprawy na pałąku do umieszczenia np. na budynkach. Myślę że oprawy te są ciekawą propozycją dla budujących makiety osadzone w naszych rodzimych klimatach. Zapraszam do śledzenia tematu, niedługo zaprezentuję pierwsze gotowe modele. Z czasem pojawią się również w skali TT.

Pozdrawiam
Kamil
 

Załączniki

OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#2
Pierwszy prototyp typowo PRL-owskiej latarni na betonowym słupie ośmiokątnym z oprawą ORZ-6. Brakuje jeszcze fototrawionych drzwiczek inspekcyjnych w wycięciu u dołu słupa. Na zdjęciach wersja słupa ze stożkowym zakończeniem przy pałąku i bez. Oprawa będzie jeszcze odrobinę poprawiona. Latarnie takie na stałe zagoszczą w ofercie manufaktury ZNTK Rybnik Modelarstwo Kolejowe. Dostępne będą 3 rodzaje długości ośmiokątnego ryflowanego słupa betonowego: WZ-6,5/WZ-9/WZ-11. Oświetlenie wykonane będzie na diodach LED SMD o barwach światła do wyboru: biały ciepły/żółty/biały zimny. Niebawem pojawią się również oprawy ORZ "łezki" na betonowych słupach ŻN-10 i ŻN-12. PRL is coming!

DSCN1214a.jpg DSCN1221a.jpg DSCN1224a.jpg DSCN1228a.jpg DSCN1229a.jpg DSCN1238a.jpg
 

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
#3
Moja makieta już kipi z radości na widok tych latarni :) Bardzo ładne. Czekamy więc na informację kiedy będzie można zamawiać.
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#5
Grzegorzu, niedługo zaprezentuję więcej wariantów tych opraw na innych słupach, myślę że wtedy też będą już znane ceny za poszczególne latarnie. Trochę się schodzi ale najważniejsza jest jakość.
 

Podobne wątki