• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Opowieści dziwnej treści czyli Piotra i Pawła kolejowe peregrynacje

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.900 386 20
No tak... Wyprawa świetna. Jest czego zazdrościć. Klimaty kolejowe świetne co pokazały załączone zdjęcia. Gratuluję pomysłu i wykonania. (y)
 
Z

Zv

Gość
Paweł dzięki za tak sugestywną relację.. czuję się jakbym tam jeszcze był... klimat był niepowtarzalny. Szykuj się już na lipcowy wyjazd - Drezyna na Gazie czeka :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.373 463 29
Poprawione. Przy okazji, może nie wszyscy wiedzą, że CzS oznacza elektrowóz budowy czechosłowackiej - czyli Skody.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.966 6 0
-Kolego Pawle R .-czy jest może więcej zdjęć z tym semaforem kształtowym? - a jak są ,to czy można by było poprosić o wklejenie , zdjęcie zamieszczone wcześniej tylko jedno , a wydaje mi się ,że ten semafor jest bardzo ciekawy , a nic słowem o tym obiekcie nie było :(..w peregrynacjach..
Łodziaki prośbę swą motywuję faktem ,żeście są z miasta , w którym był do niedawna najdziwniejszy semafor kształtowy świata- a to peregrynuje ..
 
Ostatnio edytowane:

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.582 73 0
Natomiast lokomotywa spalinowa znana u nas jako S200, w d. ZSRR była oznaczona jako ЧMЭ3 a była produkowana w praskich zakładach ČKD.
Literą Ч oznaczano lokomotywy produkowane w ówczesnej Czechosłowacji.
 

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
ЧМЭ3 = чехословацкий маневровый тепловоз с электрической передачей

ЧС4 = чехословацкого производства, тип 4

I wszystko jasne :)
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.256 496 29
-Kolego Pawle R .-czy jest może więcej zdjęć z tym semaforem kształtowym?

Tym z Zaricznego ?


Łodziaki prośbę swą motywuję faktem ,żeście są z miasta , w którym był do niedawna najdziwniejszy semafor kształtowy świata- a to peregrynuje ..
O którym mowa.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.373 463 29
No to przyznam, że mnie zaskoczyliście. Myślałem raczej, że mnie ktoś skrytykuje, iż odkrywam amerykę i dostanę "staroć"...
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Nie wiem gdzie to wszystko się chowało ale umknęło mojej uwadze (nie czytam całego forum).
Jestem pod wielkim wrażeniem tych relacji, treści i formy.
Zupełnie jak by inna osoba to pisała (Pawle) niż ta która dała mi się poznać na tym forum dotychczas.
Więcej takich relacji pewnie wszyscy chętnie zobaczą.
Kibicuję i zazdroszczę przygód (y)
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.256 496 29
Nie wiem gdzie to wszystko się chowało ale umknęło mojej uwadze (nie czytam całego forum).
Jestem pod wielkim wrażeniem tych relacji, treści i formy.
Zupełnie jak by inna osoba to pisała (Pawle) niż ta która dała mi się poznać na tym forum dotychczas.
Więcej takich relacji pewnie wszyscy chętnie zobaczą.
Kibicuję i zazdroszczę przygód (y)
Dziękuję za uznanie.
Osoba jest ta sama, tyle że tu jestem narratorem pewnej opowieści, a tam pozwalam sobie na luksus posiadania własnego zdania, mimo iż w pewnych aspektach może to być nieakceptowalne przez większość, co jest smutne, bo prowadzi do represji w stosunku do każdego kto nie z nami, ale nie miejsce i czas na te dyskusję, chętnie z każdym porozmawiam na tych trudnych tematach, ale twarz a w twarz.
Zdeniu będzie więcej relacji, ale trzeba gdzieś pojechać i musi być coś ciekawego do opisania.
Każdy może mieć takie przygody, potrzeba do tego, zgranego zespołu,chęci,mocnej wątroby i determinacji,potem jakoś już idzie.

Ciesze się że Ci się podobało.
 

Bobik

Aktywny użytkownik
Reakcje
179 3 1
Też czytałem z zapartym tchem i chociaż również przeżyłem nie jedno, to zazdroszczę . Tak pół żartem: @Paweł R jest jak Cejrowski, gdy opowiada o podróżach, jest to mega wciągające i ciekawe, w innych tematach -jakby mniej ;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.256 496 29
Kilka słów nie związanych z koleją.
Pieniążki lepiej kupić w Polsce, co prawda kantor jest na granicy nawet z korzystnym kursem, za to nie można przed odprawą do niego się dostać,jest zresztą na wjeździe do Polki, czyli dla nas to już po ptokach, zarówno w Sarnach i Kowlu, można wypłacać pieniążki z bankomatu, lub wymieniać w kantorach, w obu przypadkach doliczana jest opłata manipulacyjna 50 hrywien, niby niewiele bo po kursie jakim kupowałem w Łodzi tylko 8,50 zł, ale dla tych którzy walczą z systemem naszym i ich, to powód do smutku, jeśli nie trzeba po co przepłacać.
W okolicy w której przebywaliśmy jako lokalny istnieje tylko transport autobusowy, taksówki ą relatywnie tanie, ale negocjujemy ceny, nie ma sztywnych cenników.
Jedzenie jest smaczne i relatywnie tanie dla takich bogaczy z zachodu jak my,mile widziane napiwki, jak wszędzie, tam suma dla nas mało istotna,dla miejscowych jest sumą znaczną.
Wódka tania jak barszcz, nasza też jest, ale droższa porównanie 0,5 l Soplicy pigwowej około 140 hrywien, 0,7 (jak to mówią miejscowi null siem) Nemiroffa 120 hrywien, o dziwo benzyna jest w bardzo podobnej cenie jak w naszym kraju.
Toalety publiczne jak dla koczków narciarskich,bezpłatne, ale korzystanie z nich może być niezłym przeżyciem, w sklepie z pamiątkami papier toaletowy z podobizną prezydenta pewnego kraju sąsiadującego z Ukrainą 20 hrywien.
To wszystko jednak to margines, kolej jak ze skansenu, klimaty jakie u nas już znikają, jeszcze raz polecam, ale nie autokarem i nie przez przejście w Dorohusku.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Paweł, Koledzy. Wasza podróż na Ukrainę i relacja Pawła są majstersztykiem. Paweł, twoim innym powołaniem może być szkoła reportażu. Niewielu publicystów umie tak skonstruować wątek, a niejeden wykładowca dziennikarstwa nie umie tak poprowadzić narracji reporterskiej. Szacunek dla Was Koledzy.