• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Opowieści dziwnej treści, czyli Piotra i Pawła kolejowe peregrynacje.

OP
OP
Paweł R

Paweł R

Znany użytkownik
Donator forum
H0e
Ekspert
Drogi Kolego, informacja była na forum, podobno w ścieku FB, na stronie Rynku Kolejowego, proszę nie do nas te pretensje, my tylko jedziemy, marzniemy, mokniemy, czasami słonko nas parzy, wrzucamy zdjęcia i opisujemy nasze wrażenia.
Tylko tyle i aż tyle.

A tak między nami, przyjechałbyś z Koszalina na tę "imprezę" nie sądzę.

Ostatnio edytowane:

newermind

Aktywny użytkownik
Wszelkiego typu takie informacje chyba powinny być zaznaczane w dziale Imprezy tego forum , wtedy nikt by nie przegapił.
A tak co ? mamy szukać imprezy np.makietowej w dziale Relacje ???
Szanowny Kolego! Informacja była publicznie dostępna, poprzez wszelkiej maści strony www. i face knigi, więc na tutejszym forum zamieściłem to wtórnie. Kto chciał, ten znalazł i uwierz mi proszę, że gdyby się pojawiło w dziale imprezy, to frekwencja na Olechowie nie byłaby większa! ;)
Pozdrawiam.
Coś powolny jestem... :sleep:

Marcin Sz

Aktywny użytkownik
No nic - przepraszam , burak jestem , dowiedziałem się z opisu i zdjęć Pawła R ,a pojechać faktycznie miałbym to w dupie gdyż na codzień widze te lokomotywy czy tabor z okna mojego mieszkania ale moim zdaniem powinno być to e w ogłoszeniach lub imprezach i tyle !

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Będąc przy wątku lokomotywy serii SM31, przypomniałem sobie mniej więcej pierwszą połowę lat 80 i składy żółtych dwuosiowych węglarek o drewnianych burtach, przypuszczalnie własność jednej z łódzkich EC (zapewne EC II, bo ECIV chyba była jeszcze w budowie), z którymi przyjeżdżała/przeciągała właśnie SM31 na stację Łódź Widzew po torach kolei obwodowej. Wiele z tych węglarek nie miało hamulca powietrznego, a jedynie przewód przelotowy. Często SM31 występowała zamiennie z ST44. Obserwowałem to zza płotu ogródków działkowych. Później szliśmy z Dziadkiem i z plonami na F-kę lub na 10-tkę, która miała pętlę przy starym wiadukcie. W ogóle w tym rejonie ulice Łodzi miały/mają ciekawe nazwy, np.: Wagonowa, Parowozowa, itd. Może Koledzy wiedzą coś więcej o tych nietypowych składach goszczących na stacji Łódź Widzew?

OP
OP
Paweł R

Paweł R

Znany użytkownik
Donator forum
H0e
Ekspert
No nic - przepraszam , burak jestem , dowiedziałem się z opisu i zdjęć Pawła R ,a pojechać faktycznie miałbym to w dupie gdyż na codzień widze te lokomotywy czy tabor z okna mojego mieszkania ale moim zdaniem powinno być to e w ogłoszeniach lub imprezach i tyle !
Się postaramy poprawić.:)
Nie przesadzaj z tym burakiem, znam kilku bardziej zasługujących na to miano.