• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Opowieści dziwnej treści czyli Piotra i Pawła kolejowe peregrynacje

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Postaram się jak najszybciej... niestety jutro mam 27WE w skali 1:1 ( znaczy się zmiana dzienna w pracy) i nie dam rady...ale w najbliższym czasie ( do 48h) myślę, że powinno się udać.

Pozdrawiam,
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.031 494 29
Mały suplement, na Helenówku podkłady drewniane w dobrym stanie, jet to jedno z niewielu miejsc w Łodzi gdzie takie się jeszcze uchowały.

DSC_0443.JPG


Lepsze ujęcie 805-tki w historycznym malowaniu, bez samochodów.

DSC_0120.JPG


Plac Kilińskiego w Zgierzu

805-1444 i ?

DSC_0087.JPG


805-1830+1831

DSC_0908.JPG


Oba zdjęcia robione przez nie najczystszą szybę samochodu.

Ozorków w pobliżu mostu na Bzurze.

DSC_0017.JPG


Zgierz, tramwaj dojeżdża do ulicy Łęczyckiej, i dwa już na wspomnianej ulicy.

DSC_0100.JPG


DSC_0108.JPG


DSC_0090.JPG


I już w Łodzi na murach fabryki nici "Ariadna" podobno straszny zabytek, wierzę Piotrkowi na słowo.

DSC_0148.JPG
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
Czytam Twoje opisy wypraw naprawdę z zainteresowaniem i jedna rzecz mnie zastanowiła. Musisz posiadać niesamowity urok osobisty skoro cieszysz się tak ogromnym zainteresowaniem płci pięknej, zarówno w Opocznie jak i w Ozorkowie. To chyba taki prowincjonalny sposób na ... podryw. :)
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.031 494 29
Czytam Twoje opisy wypraw naprawdę z zainteresowaniem i jedna rzecz mnie zastanowiła. Musisz posiadać niesamowity urok osobisty skoro cieszysz się tak ogromnym zainteresowaniem płci pięknej, zarówno w Opocznie jak i w Ozorkowie. To chyba taki prowincjonalny sposób na ... podryw. :)
Ależ skąd, sam nie wiem jak to jest, może ten szron na głowie, może otulina na kaloryferze(termoizolacja),może spojrzenie błękitnych spłowiałych od słońca oczu, kto tam Panie zrozumie kobiety, ta w tramwaju po prostu się uśmiechnęła, nie była sztywna jak większość ludzi w tym kraju, uśmiech i dystans i lżej żyć.

Nu nu zazdrośnik.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
Nie, nie. Mnie chodziło o te Dziunie, które zabraniały fotografowania i straszyły ... organami. ;) I zapewne taka jedna z drugą sobie myśli - dziany gość, z miasta Łodzi, z drogim aparatem na szyi, lata cholera wie po co po torach, ale to znaczy, że ma za co latać. Lata po torach, a tu wszyscy wokół od rana zaprawieni jakimś bełtem. Swoje lata ma, to i długo już nie pociągnie, a emeryturę pewnie ma nie najgorszą. ;)To dobra partia. ;)
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.031 494 29
Te negatywnie nastawione są z pewnością niedowartościowane, nawet nie za sprawą trudnej być może pracy i wynagrodzenia nie spełniającego ich wymagań, ale najczęściej przyczyną ich frustracji jest prywatne nieudane życie, czasem zbyt wygórowane oczekiwania wobec tego życia, wiem bo przez krótki okres życia tez byłem takim frustratem, ale spotkałem wartościowego człowieka, a dodatkowo moim szczęściem było z nim pracować, on mnie sprowadził z manowców na właściwą drogę, mimo iż był młodszy, miał wtedy więcej rozumu niż ja
Dlatego teraz dzięki temu i genom po tatusiu (ten to był lowelas) z tymi normalnymi kobietami kontakty moje są poprawne, bo w każdej coś jest i wystarczy to dostrzec i zwrócić uwagę i te stłamszone kobiety odzywają, ponieważ w zasadzie jestem zwykłym robolem, w takich śordowiskach się najczęściej obracam, wielkie korporacje są dla mnie niedostępne, i te kasjerki, sprzedawczynie, nawet sprzątaczki, jak im się coś powie miłego, zauważy pomalowane pazurki, umalowane ślipka, nową fryzurę, one rozkwitają jak róże w zakazanym ogrodzie, wiem jestem fałszywy, daję im marną złudę innego istnienia, ale czasami ten uśmiech który wita na ich twarzach po raz pierwszy od dawna, wynagradza wszelkie wyrzuty sumienia, ponieważ jako człowiek niewierzący, nie mogę się ich tak łatwo pozbyć jak 97% naszego społeczeństwa, muszę z tym życ, a pamiętam wzystkich skrzywdzonych, choć nie było ich tak wielu, ale mam ich przed oczyma.
Teraz idę droga dobra, bo wystarczy takim być, choć nie jestem wolny od wad.
Ale się rozpisałem, obrzydliwa autoreklama.

Dziany gość z drogim aparatem, Jarząbku toż to mój syn zarabia w nowej firmie po niespełna roku pracy dużo więcej niż ja po 38 latach pracy, nauki, wyrzeczeń, ale niech ma, ja już mam coraz mniejsze potrzeby, a aparat częściowo był na raty.
Ta w Ozorkowie zamiast słów k...a i s.....ć , wystarczyło by powiedziała, panowie, chłopacy, moi drodzy,, czy jak tam by sobie wymyśliła, odsuńcie sie od torów, bo będę miała nieprzyjemności, gdy któryś z życzliwych mieszkańców na mnie doniesie, i odchodzimy jak żeśmy odeszli, zanika umiejętnoć komunikacji międzyludzkiej, zastępuje ją powarkiwanie i obelgi, mnie przeraża to co się z ludźmi dzieje, staram się być inny, ale inny to z pewnością lewak, k...a lub żyd, a może muslim, choć tu się nie da bom karnację odziedziczył jasnawą, może z powodu kinola można mnie wziąć za jewrieja, ale arabem trudno byłoby mi zostać, niedobrze jest, niedobrze.
A może dziwnie bardziej.

Jeden jest pozytyw, to mój watek i se możemy gadać do oporu o dupie Maryni i nikt tego nie wywali.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
No to sobie pogadajmy ....:)
Początek lat dziewięćdziesiątych. Mała, krańcowa stacyjka jednej z wąskotorówek. Właśnie wjechał pierwszy od wielu lat pociąg prowadzony parowozem. Na sznurkach rozwieszone pranie, na progu budynku stacyjnego siedzi jeden z lokatorów, wściekły jak cholera, gdyż już mu ... wyschło, zarówno w gardle jak i przewróconej butelczynie., witający nas serdecznie;) " Że też wam k*a, pieniędzy nie szkoda na takie głupoty". :(
 

Andrzej Px48

Aktywny użytkownik
KMK N-orma
Reakcje
60 0 0
A jakbyś tak podszedł i swoim zwyczajem zabajerował o loczkach i paznokciach, to nie dostał byś jobów tylko zaproszenie na herbatkę. I fotki byłyby z innej perespektywy. No mus powtórzyć;).
 

Andrzej Px48

Aktywny użytkownik
KMK N-orma
Reakcje
60 0 0
Pawle pozwolę sobie troszkę OT. Bo tak mnie naszło po tych jobach co dostaliście....
Gniezno wrzesień 2001. Impreza z trzema Px-ami. Wrażenia niezapomniane. Dojeżdżamy nad jezioro./oglądać polecam do 3,50 min./ No i oczywiście -fotohalt-z pomostu. Ten gostek na trójkołowcu,notabene nawalony jak stodoła po żniwach, stanął tym swoim monsterem,popatrzył na tabun ludków wysypujących się na pomost z wagonu i skomentował to tak: ,,Te Maciek, ONI są jeszcze bardziej porąbani jak MY":D.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
Jeszcze tylko dodam, że w tym dniu kilka osób było naprawdę niezadowolonych z tego przyjazdu:
- pomocnik, gdyż był to maszynista delegowany z innej kolei a tu mu przyszło jechać w charakterze pomocnika. Na dodatek chłop wysoki i z trudnością mieścił się w budce, co chwilę mocno narzekający na swój los takimi oto słowami: "No już mniejszego gówna nie mieli".;)
- lokatorka tego domu, która właśnie rozwiesiła pranie, a które właśnie skutecznie zaczął okadzać rozgoryczony pomocnik.;)
- no i wspomniany obserwator, któremu wszystko wyschło. ;)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Pawle, obiecane Tobie parę postów wyżej fotki Helenówka... Niestety zdjęcie zdjęcia - skaner przy tym okazał się porażką jakościową...
Na dzień dzisiejszy zdjęcia chyba są już pełnoletnie... ( część 1 z chyba 2)
IMG_20180206_211809[1].jpg IMG_20180206_211858[1].jpg IMG_20180206_211921[1].jpg IMG_20180206_212006[1].jpg IMG_20180206_212029[1].jpg IMG_20180206_212104[1].jpg IMG_20180206_212113[1].jpg IMG_20180206_212149[1].jpg IMG_20180206_212241[1].jpg IMG_20180206_212302[1].jpg IMG_20180206_212345[1].jpg IMG_20180206_212400[1].jpg IMG_20180206_212432[1].jpg IMG_20180206_212527[1].jpg IMG_20180206_212637[1].jpg IMG_20180206_212654[1].jpg ...CDN...
 
Ostatnio edytowane:

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
Ooo mamo, fajne foty. Moja Pani będzie w Warszawie w czwartek, może byście się zgrali, dałbyś jej te odbitki a ja bym poskanował porządnie? Później oczywiście odda Ci się te obrazki. No? Jak będzie?
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Ja akurat w czwartek mam służbę jeżdżoną i byłby problem z mojej strony, bo musiała by dopasować się do rozkładu jazdy tego obiegu którym mam kursować ( trasa S1: Otwock-Wwa Wschodnia-Wwa Śródmieście- Wwa Zachodnia -Wwa Okęcie).
Jedynie dwóch zdjęć bym Ci nie mógł podesłać z racji tego, że mój przewodnik znalazł się w kadrze...
W razie czego nie zaśmiecajmy Pawłowi wątku - pisz na pw.

Pozdrawiam,