• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Opowieści dziwnej treści czyli Piotra i Pawła kolejowe peregrynacje

OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
No jednak się rozminąłem z prawdą, wrócę na Hel, choćby po to żeby połazić po wąskich torach, ale to za dwa lata.
Wracamy z Helu późno a jeszcze jakieś 90 km, dwa postoje na przecięciu głównej drogi przez tory wąskotorówki.
Pierwsze.

h1.JPG


I kilka fotek, daleko się nie zapuszczałem bo nie było czasu, a i tak chwilę zeszło na poszukiwaniu cech na szynach.

DSC_0756.JPG


DSC_0758.JPG


DSC_0760.JPG


Wracam.

DSC_0761.JPG


Tak się łączy rozjazdy wąskotorowe z szynami normalnymi.

DSC_0762.JPG


Przejazd przez drogę i po drugiej stronie.

DSC_0763.JPG


DSC_0766.JPG


Jeszcze kawałek i do autka, ciągnie żeby tak pójść i iść, i iść.

DSC_0767.JPG


Powoli w pokrętnym umyśle krystalizuje się pomysł na quasi drezynkę, małe poręczne składane jeździdełko, jednoosobowe, cały czas siedzi mi to w głowie, gdybyśmy mieli większy samochód, teraz z córeczką prawie brakuje miejsca, myślę intensywnie.

Ruszamy i po kilku minutach zatrzymujemy się przy drugim skrzyżowaniu torów i drogi.

h2.JPG


DSC_0768.JPG


Jest cicho i spokojnie, taki las to lubię.

DSC_0770.JPG


DSC_0772.JPG


Od rozwidlenia wracam do drogi.

DSC_0773.JPG


Za przejazdem mijanka.

DSC_0777.JPG


Na łubku data 1932 przynajmniej tak mi się wydaje.

DSC_0778.JPG


Cechy które znalazłem w stosownym miejscu zaprezentuję po powrocie z kolonii karnej Ldzań.
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
Powoli w pokrętnym umyśle krystalizuje się pomysł na quasi drezynkę, małe poręczne składane jeździdełko, jednoosobowe, cały czas siedzi mi to w głowie, gdybyśmy mieli większy samochód, teraz z córeczką prawie brakuje miejsca, myślę intensywnie.
Dobrym rozwiązaniem wydaje się przystawka do roweru używana na Górnośląskiej Kolei Wąskotorowej. Link do YouTube: przystawka szynowa do roweru. Zdjęcie na szybko jak to wygląda. Zaletą jest to, że można po prostu przystawkę spakować na rower i jechać dalej po drodze.

przystawka szynowa do roweru.png
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Niezłe rozwiązanie ale nie będę 400 kaemów wiózł rower żeby sobie po torach pojeździć, coś mniejszego i poręczniejszego.
Mam już pomysł, muszę zbudować choćby model 1:1, poza tym rowerem jeżdżę cały rok, mało mnie to już fascynuje i męczy trochę.
Ale dziękuję za odpowiedź.
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
Mniejsze i poręczniejsze od tego, podzielisz się koncepcją na taki pojazd (chociażby szkic)? Jestem ciekaw pomysłu, sam się kiedyś zastanawiałem nad różnymi drezynami ale to ustrojstwo pokazane w filmie było najlżejszym/najmniejszym jakie spotkałem.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Jadąc na wakacje, gdziekolwiek, zawsze odwiedzamy stacje które są "po drodze" co nie oznacza że przy drodze, czasami trzeba nadłożyć trochę aby coś zobaczyć, dlatego droga która zajmuje 4 godziny nam czasami zajmie i 9, ale tak to już jest.
Teraz pokażę Wam te które odwiedziliśmy z dziewczynami 12 września.
Jedną minęliśmy, jej istnieniem byłem zaskoczony, nie przygotowałem się, tez czasami mam gorszy dzień, więc pierwszą była stacja Skórcz.

Kilka fotek, budynek stacyjny od strony byłych peronów i od podjazdu, czyli od ulicy.

DSC_0005.JPG


DSC_0007.JPG


Ulica Dworcowa, znów ten Rosjanin, kolumnada z rynien, rynnada znaczy.

DSC_0010-crop.JPG


Detale.

DSC_0004.JPG


DSC_0001.JPG


DSC_0009.JPG


Słupek.

DSC_0002.JPG


Budynek wagi wagonowej, opodal rampy.

DSC_0003.JPG


DSC_0011.JPG


Tak stacja wyglądała na początku dwudziestego wieku.

Dworzec_kolejowy_834940_Fotopolska-Eu.jpg


Dworzec_kolejowy_834600_Fotopolska-Eu.jpg


W roku 2016 były jeszcze tory.

Dworzec_kolejowy_940519_Fotopolska-Eu.jpg


Dziś jedynym pociągiem jaki spotkałem na stacji Skórcz był ten na płocie.

DSC_0006.JPG


Budynek jest częściowo zamieszkały, może dzięki temu jeszcze nie zamienił się w ruinę, jak wiele mu podobnych.
Tu kilka informacji dla ciekawych.

https://www.atlaskolejowy.net/pl/pomorskie/?id=baza&poz=6156

https://www.bazakolejowa.pl/index.php?dzial=stacje&id=63&okno=start

Ruszyliśmy po dziesięciu minutach jazdy zrobiłem zdjęcie wiaduktu stojącego samotnie w polu.

DSC_0012-crop.JPG


DCN.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Następna stacja Zblewo, cały czas miałem niejasne przeczucie że tu byłem, ale nie byłem pewny, dziewczyny poszły na spacer a ja od strony torów poszedłem na stację.
Tu kilka słów i układ torowy.

https://semaforek.kolej.org.pl/wiki/index.php?title=Zblewo

Chyba mała szopa lub garaż lądowy.

DSC_0013.JPG


Jedna z ciekawszych cech na tej stacji.

DSC_0014.JPG


Budynek od strony peronów zdjęcie współczesne i z roku 2017, jednak byłem tu.

DSC_0016.JPG


DSC_1010.JPG


Współcześnie nie ma toalety mobilnej obok stacjonarnego WC.

DSC_0017.JPG


Między wucetem a budynkiem brama i dwa słupki z szyn, jedyne szyny w okolicy, choć może i gdzieś się jeszcze uchowały poza torami, obie z taką samą cechą, była już kiedyś.

DSC_0018.JPG


DSC_0019.JPG


Wieża ciśnień współcześnie i trochę dawniej.

DSC_0020.JPG


DSC_1007.JPG


Adres ?

DSC_0021.JPG


Na palcu ładunkowym tor kończący się kozłem, na jednej z szyn cecha, za diabła nie mogę jej odczytać, słabą mam wyobraźnię, widoczny jest tylko rok 1863.

DSC_0022.JPG


DSC_0023.JPG


W tym roku nie zrobiłem zdjęcia od strony podjazdu, ale mam z dawnych lat.

DSC_1009.JPG


Intryguje mnie trochę ten kształtownik wykańczający tę mini rampę.

DSC_1011.JPG


Budynek częściowo zamieszkały, i dobrze.

Dawniej wyglądał prawie tak samo.

Stacja_kolejowa_Zblewo_781003_Fotopolska-Eu.jpg


Stacja_kolejowa_Zblewo_835188_Fotopolska-Eu.jpg


CDN.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Korzybie, nie wiem czemu wbiła mi się ta nazwa w pamięć, może Piotrek mi opowiadał, może kto inny, a może widząc na mapie nazwę mózg sam wykreował sobie wspomnienia, prawie po drodze więc pojechaliśmy, okrutnie mnie rozczarowała te popłuczyny po stacji, czasami tak mam, coś mnie smuci, inne złości.
Nawet nie zrobiłem zdjęcia od strony podjazdu, nie wiem czemu, może mnie to już tego dnia znudziło.
Wygląda na to ze budynek jest remontowany, potwierdzają to artykuły w lokalnej prasie.

https://gp24.pl/trwaja-prace-przy-r...jne-ciekawe-znalezisko-zdjecia/ar/c1-15260922

DSC_0030.JPG


Trochę od peronów i ciut dalej w prawo.

DSC_0027.JPG


DSC_0028.JPG


DSC_0026.JPG


I wszędzie pusto.

DSC_0029.JPG


DSC_0031.JPG


Przez płot sąsiaduje ze stacją tartak, a tam dziwna trochę rampa, a może nie widzę dobrze rozwiązania.

DSC_0033.JPG


Wieża ciśnień.

DSC_0034.JPG


I budynek obok stacyjnego z ciekawą elewacją, pewnie zaraz się dowiem że wszędzie takie są, no trudno, mnie się podoba.

DSC_0036.JPG


Trzy fotki z początku minionego stulecia, był klimat.

Stacja_kolejowa_Korzybie_309673_Fotopolska-Eu.jpg


Stacja_kolejowa_Korzybie_434649_Fotopolska-Eu.jpg


Stacja_kolejowa_Korzybie_623468_Fotopolska-Eu.jpg


Polecam gorąco galerię z linku, jest kilka ciekawych zdjęć, ukazujących to czego już nie ma, a szkoda.

https://www.bazakolejowa.pl/index.php?dzial=stacje&id=95&okno=galeria&photoid=23374

Zapomniałem dodać że to ostatnia stacja była dnia tego podczas podróży do Dąbkowic, ale będą jeszcze inne.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
Ta cecha na szynie "Zenica 79" to jeszcze z czasów ś.p. Jugosławii. Dziś jest to huta w Bośni i Hercegowinie. Widziałem ją kilka lat temu, a raczej to, co z drogi można było w rudym pyle zobaczyć. Kupił ja ten Hindus Mittal i doił ile wlezie, tak jak i nędzne resztki naszych hut.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Se jedziemy a tu mała stacyjka choć dumnie dworcem zwana Miłogoszcz.
Ta ropucha która stoi obok budynku, gdy robiłem zdjęcie wydarła się na mnie jakbym jej jajka podbierał, i że ona sobie nie życzy, ja tez sobie nie życzę spotykać idiotów, fałszywców, i podobnego autoramentu indywiduów a jednak jakby na przekór pod nogi i się rzucają, skąd się biorą, może ich ruscy zrzucają jak imperialiści stonkę ongiś, ponieważ chyba była obsługantką tegoż "dworca" napisałem na nią skargę, obaczymy co z tego wyjdzie.

DSC_0073.JPG


Widok w te i nazad.

DSC_0129.JPG


DSC_0130.JPG


Przejazd na którym stałem i obok płot z szyn wąskotorowych, niestety bez cech.

DSC_0131.JPG


DSC_0074.JPG


A tu więcej zdjęć z dawnych lat, teraz dopiero zauważyłem że na peronie była na trawniku kozioł oporowy, gamoń ze mnie.

https://www.bazakolejowa.pl/index.php?dzial=stacje&id=4617&&okno=galeria2

Skibno, budynek dworca.

DSC_0132.JPG


DSC_0134-crop.JPG


Zwróćcie uwagę na ciekawą budowę peronu, ja taki widzę po raz pierwszy.

DSC_0144.JPG


Tu widać trochę lepiej,peron, poza tym jest pociąg EN63-034 do Szczecina Głównego.

DSC_0134-crop.JPG


Magazyn, nie ma szyn na rampie, nie ma w płocie.

DSC_0135.JPG


DSC_0137-crop.JPG


Czasami jakaś się pokaże.

DSC_0138.JPG


DSC_0142.JPG


Jedna wykolejnica i dwa zwrotniki.:niepewny:

DSC_0139.JPG


DSC_0143.JPG


Zostały tylko słupki po bramie, no i dobrze że zostały bo na jednym jest.....

DSC_0147.JPG


DSC_0148.JPG
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Jeszcze tylko donica betonowa i troje drwi dla niezdecydowanych, oraz dwie stare pocztówki.

DSC_0151.JPG


DSC_0152.JPG


Stacja_kolejowa_Skibno_621035_Fotopolska-Eu.jpg


Stacja_kolejowa_Skibno_1044817_Fotopolska-Eu.jpg



Innego dnia Ustka jak to Ustka tak wyglądał pierwszy dworzec zbudowany w XIX wieku.

Dworzec_kolejowy_563433_Fotopolska-Eu.jpg


A tak teraźniejszy zbudowany już w XX wieku.

Dworzec_kolejowy_265330_Fotopolska-Eu.jpg


Ten sam w 2015 roku, już bez tego pięknego nitowanego mostu.

P1220061.JPG


Budynek od strony peronów w 2015 roku widocznie zaniedbany.

P1220062.JPG


I tegoroczny odnowiony, czysty i przyjemny w środku.

DSC_0174.JPG


I wiata peronowa dawniej i dziś.

P1220063.JPG


DSC_0162.JPG


Idę sobie peronem dochodzę do końca a tu verboten, nie wolno, no naprawdę ;).

DSC_0166.JPG


Nie wolno a schodki zbudowali, no to idę dalej.

DSC_0164.JPG


Jedyna jaką znalazłem w ogrodzeniu wczasów wagonowych ? :niepewny: czy co.
Huta Królewska.

DSC_0163-crop.JPG


Wracam robiąc fotki na pamiątkę.

DSC_0167.JPG


DSC_0169.JPG
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.441 31 4
Bardzo fajna relacja, zresztą jak zawsze. Ja jak patrzę na te zdjęcia na pocztówkach, serce się kraje. Owszem są pięknie odremontowane dworce, ale w przypadku takiej Ustki to co teraz stoi to woła o pomstę... Zaciekawiła mnie ta pocztówka, środkowa, z chyba wnętrzem restauracji/baru. Jaka cudowna zabudowa drewniana na barze...Gały mi wyszły dosłownie. W podobnym stylu można się dopatrzeć na...filmach z Ch. Chaplinem :)
Z ostatnich relacji te wieże ciśnień też fajne, zawsze mnie ciekawiło co oni tam upchnęli w środku, zapewne klimatyczne są...Kolejna rzecz która mi się podobała, to ten biały wagon wczasów wagonowych, blaszak. Co to takiego? Wie ktoś może?
A tymczasem do wyrka na trochę, no i oczekiwanie na kolejne wyprawy i relacje :)
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Cóż na chwilę wszechobecna cenzura zwolenników jedynie słusznej partii, uniemożliwiła mi kontynuowanie moich "pasjonujących" ;) opowieści, ale wróciłem.

Ponieważ stacjonowaliśmy rzut beretem od Darłowa a nigdy tam nie byłem pojechaliśmy tam i w kilka innych "kolejowych" miejsc.

Budynek od strony peronów pięknie odnowiony, ale tylko do magazynu, ma tam swoją siedzibę jakaś organizacja kulturalna lub podobna.

DSC_0230.JPG


DSC_0243.JPG


Od strony miasta, wygląda tak i tu jest jakaś instytucja coś w rodzaju MOPS-u, tu tez dostałem potężne zjeby od zapijaczonej przedstawicielki gatunku ludzkiego za to że jeszcze nie otwarte, a tylko dlatego że poszedłem do samochodu po szczotkę, po chwili zdumienia udowodniłem jej iż potrafię mówić w jej języku i to lepiej niż ona.

DSC_0248.JPG


Stacja jak stacja, pusto nie ma pasażerów ani pociągów, choć kilka razy dziennie jakiś tu przyjeżdża.

Pod magazynem koziołek.

DSC_0231.JPG


Kilka widoczków magazynu i rampy.

DSC_0235.JPG
DSC_0238.JPG


DSC_0239.JPG


DSC_0242.JPG


Magazyn od strony podjazdu.

DSC_0236.JPG


Wyjazd w kierunku świata zewnętrznego.

DSC_0245.JPG


I już trochę mi się smutno zrobiło , ale widok ten ucieszył serce me, plac ładunkowy, latarnie i szyny jako ich ochrona, mm miodzio, wszystko mnie cieszy, związane z koleją, zwłaszcza taką trochę nieużywaną lub mało, ale szyny w dużej ilości powodują szybsze bicie serca.

DSC_0249.JPG


Piękne kwietniki, które potomkowie rycerzy spod Wiednia, rycerze Chrystusa i Maryji skutecznie co dzień z wytrwałością przysłowiowej kropli wody drążącej skałę, zamieniają w namiastkę swego domu, no tylko tak mogę to wytłumaczyć, dążeniem do zamiany każdego miejsca na ziemi w podobne do swego otoczenia, jestem pełen podziwu dla wytrwałości, mnie by się nie chciało.

DSC_0254.JPG


Połaziłem trochę i znalazłem zwrotnik.

DSC_0247.JPG


W planie był spacer bocznicą do JW w Darłówku, ale jakoś nie bardzo mi się chciało, a i pogoda była niepewna, może gdybym był sam, ale nie chciałem żeby "Balbinki" się nudziły lub niepokoiły o mnie.

Szyny w stosownym dziale, w relacjach będę tylko wrzucał małe ilości, większe we wspomnianym.
Za chwilę dalszy ciąg przynudzania.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Karwice, niby czynna, ale jakaś taka smutna stacja, w takich miejscach odczuwam niesamowity ładunek smutku i rezygnacji, ale może to tylko złudzenie.
Prawie cały budynek z przyległościami jest zamieszkały, jest gospodarz to dobrze.
Od strony podjazdu, czyli teraz podwórka wewnętrznego.

DSC_0259.JPG


Od strony peronów.

DSC_0261.JPG


DSC_0262.JPG


Pani która z wnuczkiem lub wnuczką się załapała się na zdjęciu zapytała "Pan kolejarz" no nie całkiem, wytłumaczyłem co i jak "Panie kiedyś to była stacja nie to co teraz" porozmawialiśmy chwilę i podreptała dalej, ot spacer, też się chodziło ze swoimi na spacery, taka kolej, ha kolej rzeczy, radość, pieluchy, spacery, a potem zaczynamy dzień po dniu umierać nieodwracalnie, szkoda, jakoś kiepsko to ułożone jest.

DSC_0260.JPG


DSC_0272.JPG


Nagle znajomy dźwięk, dzyń dzyń, o matulu będzie jechał pociąg.
I przemknął EP07-385, ho ho poważny pociąg.

DSC_0269.JPG


Zajrzałem do nastawni, znaczy aparat zajrzał bo ja za malutki jestem, wybaczcie jakość zdjęcia, ale lepiej się nie dało, niewiele zostało.

DSC_0271.JPG


Żadnych szyn, jedziemy dalej, a na przejeździe jednak są nie widziałem ich bo przyjechaliśmy od innej strony, no to postój.
Koziołek z dwóch stron dla tych którzy chcieliby sobie taki uczynić.

DSC_0276-crop.JPG


DSC_0277-crop.JPG


Niebieskie barierki i dwie cechy, na słupkach, reszta szyn raczej wąskotorowa.

DSC_0273.JPG


DSC_0274.JPG


DSC_0275.JPG


Widok na rampę.

DSC_0278.JPG


I już jedziemy a tu stoi sobie jedna samotna, żółciutka jak rumianek.

DSC_0279-crop.JPG


Wyraźnie poprawia mi się humor.
A co będzie dalej, ciekawe.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Na chwilę wrócimy do dawnych lat.
Darłowo w roku 1994.

Stacja_kolejowa_Darlowo_1415042_Fotopolska-Eu.jpg


I trochę później.

Stacja_kolejowa_Darlowo_1748082_Fotopolska-Eu.jpg


Oraz Karwice.

Stacja_kolejowa_Karwice__794452_Fotopolska-Eu.jpg


A to stacja która mnie naprawdę ucieszyła, mnogością szyn, klimatem, semaforami kształtowymi, kontaktem z życzliwymi ludźmi.
Sławno dawniej, z dedykacją dla Maćka.

Dworzec_kolejowy_1815993_Fotopolska-Eu.jpg


Stacja_kolejowa_Slawno_1447797_Fotopolska-Eu.jpg


Od strony podjazdu.

Dworzec_kolejowy_797543_Fotopolska-Eu.jpg


Dworzec_kolejowy_972653_Fotopolska-Eu.jpg


Dworzec_kolejowy_535270_Fotopolska-Eu.jpg


Aż by się usiadło i napiło wódeczki na przykład, zmrożonej, kieliszeczek Goldwasser mm, czuję ją w ustach.
Błogostan.

I dziś od strony peronów i podjazdu.

DSC_0286.JPG


DSC_0282.JPG


Czysto schludnie, można, pewnie że tak.
Kształty.

DSC_0283.JPG


Wieża ciśnień od strony peronów.

DSC_0285.JPG


Podążam w stronę magazynu od strony ulicy, płot z szyn, takich ie lubię bo przęsła siatki zasłaniają cechy.

DSC_0291.JPG


Wieża, od ulicy.

DSC_0295.JPG


Magazyn , a jak magazyn to może rampa, a jak rampa to może to może szyny, a guzik, magazyn po remoncie już w rękach prywatnych, ale to tez jest pozytyw, będzie stał.

DSC_0296.JPG


DSC_0298-crop.JPG


Na tych dwóch zdjęciach widzicie rząd latarni, bezkres latarni, a każda ma cztery szyny i to nie współczesne, cytuję moją ukochaną " No Balbinko jak z Tatą się jedzie na tory to trzeba być cierpliwym" oj trzeba, dwie godziny od latarni do latarni, w krzaczorach i tym czerwonawym pnączu/plączu które łapie za spodnie i rysuje nóżęta jak brzytwa, ale warto.

CDN.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Chodzę po placu ładunkowym i okolicach, jakiś budynek, dziś już ruina.

DSC_0297.JPG


Po prawej stronie magazynu wygrodzony teren, płot z szyn, nie ma bramy to wchodzę, cykam fotki, i poznaję właściciela magazynu i tegoż placyku.

DSC_0302.JPG


Młody człowiek, ups, ale się porobiło dla takich starych dziadów gość w wieku około czterdziestu lat to młokos, marynarz "wie Pan wiecznie pływać zdrowie nie pozwoli, a tu pewny biznes" będzie handlował mini koparkami, z serwisem, zaprosił mnie do magazynu, wszystko w środku nowe, kolej sprzedała mu ruinę, no jakoś mnie to nie dziwi, pogadaliśmy pokazałem mu jakie szyny ma w płocie, wszystko będzie na wiosnę usuwał bo stanie na miejscu placu nowy magazyn, sympatyczny człowiek, bez stresu, mam jego telefon, może się kupi jakąś szynę.

DSC_0307.JPG


Kilka koziołków.

DSC_0308.JPG


DSC_0313.JPG


DSC_0322.JPG


DSC_0325.JPG


Fundament żurawia wodnego, prawie niewidoczny.

DSC_0320.JPG


I jego kolega.

DSC_0334.JPG


Bardzo długa rampa ładunkowa, niesamowicie zarośnięta, czasami widać starą nawierzchnię.

DSC_0335.JPG


DSC_0351.JPG


Skrajnik z szyn.:)

DSC_0329.JPG


EP07-1045

DSC_0345-crop.JPG


Zanim wróciliśmy moja ukochana oznajmia mi że na gps-ie widzi wąskotorówkę, ja byłem ździebko nieprzygotowany, no to szukamy, za czterysta metrów będziesz u celu, zawróć, no chciałoby się udusić ten głos, nie udało się, i nic dziwnego skoro "sojusznicy" w 1945 roku rozebrali i zagrabili tory i tabor, se mogliśmy szukać, może są jeszcze jakieś ślady, ale nie dałem rady ich znaleźć, a autochtoni indagowani na tę okoliczność, robili głupie miny i wytrzeszczali oczęta, za młode są.
Wracamy wszak czeka nas długi spacer po plaży z miłośniczką wodorostów, muszelek, patyczków i wszystkiego co się da pogryźć, potarmosić a może nawet zjeść.

Dziękuję za uwagę i zapraszam na ciąg dalszy.