• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Opowieści dziwnej treści czyli Piotra i Pawła kolejowe peregrynacje

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.647 33 4
To ma swoje plusy, że Żabcia ma prawko :cool: W trasie studiujesz mapy, zapisujesz miejsca do odwiedzenia, napój złocisty o ile używasz też legalnie można posmakować, no żyć, nie umierać w takim klimacie.
Na marginesie, USA to nie nasz grajdół, tam idziesz na emeryturę, zamiast inwestować w dom, który kosztuje ogromne pieniądze, kupujesz tzw. "motorhome", emerytura co miesiąc na konto, a Ty zwiedzasz bez końca, bo tam nie ma końca. Bo na jakie licho w sumie siedzieć w domu, kiedy można zwiedzać? Sam bym dużo dał za taki żywot, a mam znajomego który był w US. Army, jak poszedł na emeryturę, zwiedził cały świat, łącznie z Polską, był chyba we wszystkich krajach, może z wyjątkiem biegunowych landów. To niesamowite ile gość ma zdjęć i wspomnień...
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
Krótki wypad z działki do Karsznic, dziewczyny zostały z psiurami a My chłopacy w drogę, pojechaliśmy w stronę S8 coby szybciej było, ale droga zamknięta, ale zrobiłem po raz kolejny zdjęcie pudła wagonu tramwajowego służącego wędkarzom z PZW, stojącego nad stawami hodowlanymi.

DSC_0213-crop.JPG


Po drodze spotkaliśmy pojazd już nieczęsto spotykany bryczka, koń trochę potężny, no i te koła, ale jest koloryt, jest.

DSC_0214.JPG


Zaraz za skansenem na wysokości osiedla, stała ze składem cystern Skoda 181 104-1

DSC_0215.JPG


Gdyby ktoś nie był i nie widział to tak wygląda osiedle kolejarskie w Karsznicach.

DSC_0216.JPG


Schodząc na dół skarpy aby zrobić zdjęcie znalazłem taką tablicę.

DSC_0217.JPG


Obok nastawni ET22-R004 i SM42-2231

DSC_0218-crop.JPG


Potem mierzenie, rysowanie walka z wiatrem wyrywającym z rąk ołówek , w międzyczasie skład spod nastawni ruszył i złapałem go w peronach, gdzie jest więcej słupów niż torów.

DSC_0224-crop.JPG


Wracamy, ostatnia fotka przez okno samochodu, ciekawe czy w nowych systemowych dworcach przewiduje się takie ozdoby.

DSC_0246.JPG


Już w domu, improwizowana podkładka quasi "inżynierska" taka trochę korporacyjna i moje bazgroły, które muszę odrobinę obrobić aby Adam miał z nich pożytek.

DSC_0247.JPG


Gdy już się Adamie zbierzesz do pracy nad magazynem, pamiętaj o odtworzeniu dwóch cech na szynach zabezpieczających krawędź rampy.

DSC_0197-crop.JPG


DSC_0198-crop.JPG


Pokazywaliśmy te szyny już z Piotrkiem, a dziś jeszcze raz jako motywacja dla Adama.

Trzy dni w "terenie" jak tu iść jutro do roboty, zgroza.

Dziękuję za uwagę.
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
To ma swoje plusy, że Żabcia ma prawko :cool: W trasie studiujesz mapy, zapisujesz miejsca do odwiedzenia, napój złocisty o ile używasz też legalnie można posmakować, no żyć, nie umierać w takim klimacie.
Na marginesie, USA to nie nasz grajdół, tam idziesz na emeryturę, zamiast inwestować w dom, który kosztuje ogromne pieniądze, kupujesz tzw.z "motorhome", emerytura co miesiąc na konto, a Ty zwiedzasz bez końca, bo tam nie ma końca. Bo na jakie licho w sumie siedzieć w domu, kiedy można zwiedzać? Sam bym dużo dał za taki żywot, a mam znajomego który był w US. Army, jak poszedł na emeryturę, zwiedził cały świat, łącznie z Polską, był chyba we wszystkich krajach, może z wyjątkiem biegunowych landów. To niesamowite ile gość ma zdjęć i wspomnień...
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
Czytałem o takich gościach w USA, którzy na emeryturze kupują stary brankard zwany u nich coboose, robią z niego kampera na szynach i włóczą sią pociągami po Stanach i Kanadzie. To by mi pasowało
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
Syntetyczna opowiastka, o tym jak z Towarzyszem Meggido do Karsznic pojechaliśmy dnia 15.05.2007.
Zdjęcia niewielkie bo przygotowane były do publikacji na stronie klubu, tak dla zainteresowanych plus kilka słów.

Pojechaliśmy około jedenastej, podobno to była niedziela, już na miejscu zastaliśmy snującą się bez sensu wzdłuż peronu i z powrotem SM42-2209

k1.JPG


Ruch jak na niedzielę całkiem spory.

ET40-31

k2.JPG


Wiecznie żywy napis jak idee Lenina, nawet dziś jest dobrze widoczny.
Motyw wielu zdjęć.

k3.JPG


ET21-22 i nie znam numeru, a zdjęcie jest zbyt małe aby to dostrzec.

k4.JPG


Zaczepili nas sokiści, ale nie zastrzelili, wtedy nie było jeszcze modne lanie pałą cywilów, dziś dostalibyśmy łomot jak nic.
Pojechaliśmy do skansenu, pan nas spisał i wpuścił.
Obrazy jak się szanuje zabytki, a jak powinno.

k5.JPG


k6.JPG


Za ZNTK-iem w polu ET42-006

k7.JPG


Wracamy tak trochę dziwnie bo przez Szadek a tam pośpieszny kontenerowy prowadzony ET42-037

k8.JPG


Już mniej dziwnie przez Lutomiersk, znany z moich relacji i nie tylko most tramwajowy.

k9.JPG



A na nim 803 linii 43

k10.JPG


Do domu blisko, Lublinek, jeszcze wtedy, a na stacji ET42-041

k11.JPG


I na zakończenie w letnich barwach EN57-1337

k12.JPG


Dla tych co twierdzą że peron nie może mieć półtora metra szerokości, może, tyle miał ten na Lublinku, już nie ma bo jest nowy betonowy.
Ilu rzeczy wtedy nie zobaczyłem.
Zwróćcie uwagę na mnogość lokomotyw ET42

Dziękuję za uwagę.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
Dziś tylko chwila wiosennie ani trochę o kolei.
Wiosna u nas na całego, temperatura powalająca całe 5 stopni, wczoraj padał śnieg a dziś kwitną krokusy:niepewny:.

DSC_0296.JPG


Pojechaliśmy na nasz "Zanzibar" bo każdemu wedle zasług, a tu sezon jeździecki otwarty na całego.

DSC_0292.JPG


Przy okazji sprawdziliśmy czy nie zagrażają nam w tym roku powodzie, będzie dobrze za miesiąc ,góra dwa, będzie susza, jak co roku.

DSC_0261.JPG


W Kolonii Karnej Ldzań można prócz pudeł tramwai znaleźć też pudła autobusów, zasobny zakątek.

DSC_0290.JPG


Wracając wstąpiłem sam bo przecież verboten do miejsca które pokazuje jak mamy rozdęte ego jako naród i jego włodarze.

DSC_0246.JPG


Zakład górniczy, ciekawe czy mają"Barbórkę" a to po prostu zwykły podłużny dół po wybranym piachu.

DSC_0255.JPG


Celebryci zaszczepieni z dotacją bo z głodu przymierali, większość na Zanzibarze, nawet ich rozumiem jak człek głodny to w ciepłym prędzej coś do jedzenia znajdzie, Hołooszołownia zaszczepiony, no i dobrze po co szczepić tych co na ten burdel pracują, niech zdychają bez tlenu, wyobrażacie sobie bez tlenu bo go ****a brakuje, polskie wytwórnie sprzedane, prywaciarzom i obcym, nie dają rady, apelują o oszczędność, czy ja się co rano budzę u Monty Pytona, maluszek będzie walczył o naszą tożsamość, ale w tej walce nie on polegnie tylko my, co mi pozostało, zjem sernika z dynią, wypiję kielicha i cierpliwie jak Balbinka na jedzonko, poczekam na szczepienie szczepionką która podobno działa tylko 12 tygodni.

Ja czekający na szczepionkę.

DSC_0259.JPG


Niczego proszę nie kasować nie usuwać, to komentarz niedzielny o stanie wszechświata.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
Co robi statystyczny Polak jak ma "wolne" remont, porządki lub leży jak żaba na liściu, ja dręczony manią rychłej śmierci robię porządki, aby rodzina nie miała z tym moim dobytkiem kłopotów, i tak sobie siedzę w tym domu na zwolnieniu, dziś odrobinę "połamany" i zgrywam z płyt na dysk różne skarby, o, dwie relacje mogłyby być, sięgam po spis bo kiedyś takowy sobie zrobiłem, co na jakiej stronie publikowałem, no nie ma, trzeba snuć opowieść.
Lato roku 2007 konkretnie 16 czerwca, jedziemy do Bielska do Tola, kto nie wie kto to , niech się nawet nie przyznaje, impreza modelarska, no tedy już mieliśmy poczucie własnej zajebistości, i jechaliśmy się o prostu ... przejechać, modelarsko to była żenada, jedna czy dwie skrzynki nie wykończone, stojące podczas wystawy na uboczu, bez nas, my ciągle gdzieś, byłem ja, Piotrek, Kuba ze swoją Karoliną, Włodar, chyba Jarosław, Andrzej C, i Kudłaty, ale głowy nie położę, po drodze gdzieś stawaliśmy ale nie pamiętam gdzie.

DSCF3733-crop.JPG


Potem LHS i ST44-2009 za nim ST44-?

DSCF3737.JPG


Zapominałem dodać dla takiej gromady wynajęliśmy sobie busa, więc tylko kierowca był mniej zmęczony, już na miejscu, to była bursa czy jakiś inny wynalazek tu spędziliśmy dwa lub trzy dni, tego tez nie bardzo pamiętam.

DSCF3740.JPG


Po zakwaterowaniu pojechaliśmy w świat daleki.

DSCF3743.JPG


Zahaczyliśmy o stację Rycerka.

DSCF3745.JPG


DSCF3746.JPG


Potem już był Zwardoń i EN 57-2034

DSCF3748.JPG


Pusto, trzeba jechać dalej, rzut oka na wyjazd ze stacji.

DSCF3749.JPG


I już Skalite.

DSCF3760.JPG


Skoda 163 112-6

DSCF3754-crop.JPG


Z drugiej strony.

DSCF3755.JPG


Następna 183 038-9 za nią ET41-123

DSCF3756.JPG


Dziwne te ich sygnały.

DSCF3757.JPG


ET41-136

DSCF3758.JPG


771 054-4

DSCF3762.JPG


Laleczki.

DSCF3768.JPG
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
Studnia z daleka i bliska.

DSCF3769.JPG


DSCF3771.JPG


Oraz akcent samochodowy, bo od takich nie stroniliśmy nigdy, porzucona? Praga.

DSCF3764.JPG


DSCF3765.JPG


Leniwie, sennie, spokojnie, a to wróży kłopoty, los nas usypia aby uderzyć w najmniej spodziewanym momencie, ale zanim to się stanie dojechaliśy do Cadcy.

DSCF3777.JPG


To nie budynek stacyjny, to budka na zapleczu stacji gdzie poleźliśmy jak krowa w szkodę.

W peronach ruch.
460 004-5

DSCF3773.JPG


163 122-5

DSCF3772.JPG


Dwie Skody 131 003-6 i druga niezidentyfikowana.

DSCF3774.JPG


Takie dziwo 460 008-8

DSCF3780.JPG


I 131 098-6

DSCF3781.JPG


Wagon w krzakach a raczej od tyłu stacji.

DSCF3775.JPG


Semafory, unieważnione ?

DSCF3776.JPG


DSCF3779.JPG


771 072-6

DSCF3778.JPG


I w tym momencie od tyłu chyłkiem podkradł się do nas patrol Żeleznickie Police, no się zaczęło, nie wolno, verboten, i tak prawie godzinę że bez pozwolenia, a pozwolenie w Bratysławie, negocjował Piotrek, tak patrzyłem na nich i zal mi się ich trochę zrobiło, takie mizeraki, a mundury dawno świetność miały za sobą nie mówiąc o butach schodzonych okrutnie, spisali nas, całe szczęście bez mandatu, tego dnia chyba nawet nie mielibyśmy czym zapłacić, i kazali iść, idź precz, mikolu, to poszliśmy, myślę że najbardziej ich wkurzył fakt że wleźliśmy jak do siebie na zaplecze stacji, cykamy zdjęcie stacji na pożegnanie.

DSCF3783-crop.JPG


Obciążniki sieci trakcyjnej, tych z pewnością nikt nie ukradnie.

DSCF3784.JPG
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
Śmigamy do włókniarskiego miasta Bielsk, ongiś słynącego z wełny na garnitury, i nie tylko, mieć taki z bielskiej wełny to już była oznaka prestiżu
Jeszcze jedna Praga.

DSCF3785.JPG


Widoczki jak to w górach.

DSCF3788.JPG


DSCF3789.JPG


Ładny wiadukt.

DSCF3791-crop.JPG


Około siedemnastej jesteśmy na stacji w Bielsku.
EP09-011

DSCF3792-crop.JPG


Tunel miłości.

DSCF3795.JPG


ET22-507

DSCF3797.JPG


Kolacja i znów na dworzec tam jakieś bary piwko i na perony.
EN57-2064

DSCF3798.JPG


I nagle wjeżdża jakieś dziwo prowadzone lokomotywą ET41-188

DSCF3799.JPG


W składzie wagony "retro" i lokomotywy pod parą.
Ty2-953

DSCF3802.JPG


DSCF3803.JPG


Tr12-25

DSCF3804.jpg


OKz 32-2

DSCF3805.JPG


DSCF3807.JPG


Postały i pojechały, dzień się skończył, czas na bankiet, który nie dla wszystkich skończył się chwałą, młodziaki z pewnego klubu, pewnie do dziś wspominają usuwanie produktów złej przemiany materii z umywalek ręcyma swoimi, taka była zabawa.

Ranek dnia następnego, czysta woda najpopularniejszym produktem spożywczym, my jak skowronki, lata ćwiczeń, ma się wprawę.
Idziemy wreszcie na imprezę, po drodze podziwiając starą architekturę, jak choćby figurki bliźniaków którzy za jakiś czas nieźle namieszają.

DSCF3831.JPG


Na miejscu, pierwszy eksponat, modele były w przeważającej większości kartonowe, szału kolejowego znaczy makiet nie pamiętam, o naszych nikt nie wiedział że są nasze, i dobrze mniej wstydu się najedlim.

DSCF3833.JPG
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
Bez zbędnego pitolenia widać co było.

DSCF3834.jpg


Mame se zrobimy taką lufę, za naukę się szczeniaku weź, nie dość że stary trzyma z kolesiami lufę to i gnój też chce, zaraza.

DSCF3835.JPG


DSCF3836.JPG


6 Pomorska Dywizja Powietrzno Desantowa, Zvolack w niej służył.

DSCF3839.JPG


DSCF3840.JPG


DSCF3842.JPG


A wiecie towarzysze że jedyny sprawny okręt podwodny ORP "Orzeł" ma zepsute wyrzutnie torped, nieźle nas na tacy Jaruś z Antkiem ruskim podają, i tak byśmy gówno zdziałali, no ale zawsze lepiej zginać z honorem niż dać się zatopić w niesprawnym okręcie, żenada, wstyd.

Kolegi spiskują jak zwykle, a my z Kubą i Karoliną zrywamy się na miasto, podziwiać co się w gałkę rzuci.
Już za młodu lubiłem to co stare i ładne, na starość mi się to pogłębia.

DSCF3849.JPG


Alegoryczna rzeźba przedstawiająca młodą kobietę symbolizującą nasz kraj, dwa gnomy, bliźniacy wyrywają jej trzewia, symbolizujące nasze pieniądze zagrabione w postaci podatków.

DSCF3851.JPG


DSCF3852.JPG


DSCF3854.JPG



DSCF3862.JPG


Nędza z bidą z trudem utrzymujące upadającą gospodarkę atakowaną przez drapieżny obcy kapitał.

DSCF3863.JPG


Rynek.

DSCF3864.JPG


Trza było się uczyć a nie chlać wódę z kolegami, i być jak Gaudi, budować piękne budowle a nie pierdołami się zajmować.
DSCF3868.JPG
 

Załączniki

OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
Prawie jak w tej angielskiej bajce "o czym szumią wierzby".

DSCF3872.JPG


DSCF3873.JPG


Miasto jak każde ma dwa oblicza, to dla obcych i to dla swoich.

DSCF3855.JPG


Tajemnicze podwórka.

DSCF3870.JPG


Niezbyt reprezentacyjne okolice.

DSCF3884.JPG


Katarakty na miarę swych marzeń i potrzeb.

DSCF3885.JPG


Schody do .... .

DSCF3871.JPG


Most o jakże swojskiej nazwie.

DSCF3883.JPG


Dość tego zwiedzania, wracamy na stację.

Przeraźliwie chudy budynek wagi samochodowej.

DSCF3888.JPG


EP07-135

DSCF3889.JPG


Tunel i z niego wyjście na świat szeroki.

DSCF3891.JPG


DSCF3892.JPG


Już widziana EP09-011

DSCF3893.JPG


ET41-182

DSCF3894.JPG
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
Godzinę później przed miejscem gdzie była wystawa modeli, nie wiem gdzie była,mini wystawa sprzętu wojskowego, trzy fotki dla miłośników.

DSCF3896.JPG


DSCF3897.JPG


DSCF3898.JPG


Czas wracać, nie ma zdjęć z powrotu, gdzieś robiliśmy pośpiesznego grila coby z głodu nie paść, kierowca dzielnym był bo reszta dbała o to żeby się nie odwódnić, jakaś kopalnia pisku, czy sadzawki, amba nic poza tym co napisałem.

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejną relację z naszej łódzkiej ziemi ojczystej.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
Znudzonych moim ględzeniem zapraszam na kolejową relację bez komentarzy, tylko zdjęcia i czasami opis.
Wstęp.

Pierwszego maja wiadoma rzecz święto pracy, najlepiej je uczcić pracą lub wycieczką, rok 2007 pojechaliśmy w dość egzotycznym składzie na Olechów, Ja, Piotrek Jacek/Meggido i Kudłaty, czemu w takim, a kto to pamięta, mogę tylko przypuszczać aby dwóch z nas którzy się nie bardzo darzyli sympatią jakoś do siebie przekonać, jak dziś wiemy niczego wbrew naturze zrobić się nie da, ale pamiątka pozostała.

Olechów przed lokomotywownią jeszcze wtedy.
EP07-388

DSCF3288.JPG


ET22-784

DSCF3289.JPG


Wagon nie taki zwykły.

DSCF3290.JPG


EU07-124

DSCF3291.JPG


Tabliczka

DSCF3293.JPG


SM42-266

DSCF3296.JPG


SM42-? w prawym rogu SP42-?5

DSCF3302.JPG


ST44-163

DSCF3303-crop.JPG


Za nim TEM2-243

DSCF3304.JPG


ASF

DSCF3306.JPG


EU07-433

DSCF3307.JPG


ET22-1043

DSCF3308.JPG


Pt47-1 pod budynkiem lokomotywowni w wiosennym kamuflażu.

DSCF3309.JPG


ET22-? ze składem pożytecznych maszyn.

DSCF3312.JPG


EP08-013, 010, 009 na polu opodal górki rozrządowej.

DSCF3315-crop.JPG
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
Zając Poziomka

DSCF3313.JPG


Przenieśliśmy się na Widzew, no przed Widzewem, a tam trwa wymiana lub czyszczenie tłucznia, dla zainteresowanych kilka fotek z majowej akcji.

DSCF3322.JPG


DSCF3323.JPG


DSCF3324.JPG


DSCF3325.JPG


DSCF3326.JPG


DSCF3327.JPG


DSCF3328.JPG


DSCF3329.JPG


A po skończonej pracy poniszczone przytwierdzenia, nie wszystkie ale większość, ot technika.

DSCF3330.JPG


Wydaje mi się że to już wszystkie odnalezione materiały na których można zbudować relację, ale kto wie, w domu przejrzane wszystko, trzeba się ruszyć w teren, a e to abo jak się pogoda polepszy, albo po szczepieniu o ile nie zejdę, się zobaczy.
Było wspaniale, entuzjazm, chęć, wszystko psują ludzie ich wybujałem ambicje lub ich brak, oraz przekonanie o wyższości nad innymi, tak musi być, jesteśmy tylko ludźmi, no z wyjątkiem niektórych którzy są taboretami.

Dziękuję za uwagę.

O mało co byłaby relacja z trasy tramwaju nr 41 do Pabianic, ale w niedzielę specjalnie podjechaliśmy do Ksawerowa, a tam nowe tory, rewolucja, nie ma co iść i nie ma czego już pokazać, spóźniłem się, jak się ociepli pójdę do Aleksandrowa i Lutomierska, jednej już nie ma druga raczej umarła, remont tylko do Konstantynowa, potem kolej na kolej, plany mizerne ale są, zobaczymy, jak się nie uda to się to zamknie i straty też nie będzie, wtedy już wątek o samochodach, rowerach i pieszych będzie miał około 70 stron, tam się będzie działo, a może nasz inżynier nowy jakiś fascynujący założy, życie nie zna pustki, luki wypełnia byle gównem, byle ładnie wyglądało.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.445 72 3
Pawle, chapeu bas... Zwardoń i Czadca... matematyka o tej godzinie po dwóch nocach mi padla... 7 klasa szkoły podstawowej to była ... jak to się teraz wspomina...
Dzięki i pozdrawiam,... najlepszego...