• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Opisy, opinie, testy wszelakiego taboru, akcesoriów H0

Krzychu 126

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#41
Nie mówię że wszystko co PIKO to złe ale powiem ci że jakoś bardziej polegam na ROCO nawet w tych tańszych wagonach.Może gdyby opisywany przez ciebie wagon-platforma posiadał skrętne osie[tak jak występuje to w Gbsie ROCO]nie byłoby tego piszczenia na łukach.
 

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#42
Nowy zakup Ae 4/4 kolei Szwajcarskich BLS - model Roco, full plastik ale swietnej jakosci, po krotkiej zabawie wydaje sie ze odwzrorowanie detali i szczegolow jest na prawde swietne powyzej "sredniej" w Roco. Naped na wszystkie osie, silnik w srodku, cicha jazda. Juz wlozylem dekoder Lenz wszystko ok. Oswietlenie zmienne 3xbiale-1xbiale.

Podobaja mi sie te lokomotywy tzn szwajcarskie pierwsze elektrowozy a Roco ma kilka w ofercie np Ae 6/8, mysle nad zakupem kolejnych. Aha swietnie wyglada lakier.
 

Załączniki

PiterZ

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#44
Re:

LUKASZdiy napisał(a):
Temat wymysliłem po to by nowi uzytkownicy mogli łatwiej dokonywac wyboru.
I jest to bardzo dobry pomysł :)

Ja zapytam o 6-osiowe platformy podczołgowe konstrukcji wojennej. W malowaniu niemieckim z II, III i IV epoki produkowane sa przez Roco, Tilliga, Maerklina. Które modele najlepiej wybrać do konwersji na PKP (z użyciem kalek Alegratka)? Może ktoś przerabiał i podzieli się doświadczeniami?

Dzięki.
 

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#46
wlasnie...w nawiazaniu do tematy podjetego przez PiterZ.... czy platformy typu PPPkz303 kursowaly w IV ep.?? Z kad wziasc kalki do tego modelu....wiem ze dobra baza to Marklin 4867. Moze jakies orginalne fotki ktos posiada ??
 
Reakcje
0 0 0
#48
Tylko że model Marklina jest już od dawna nie dostępny,rozmawiałem z panami z warszawskiego Loko Modela i powiedzieli że marne są szanse żeby dostać go nawet z drugiej ręki, z tego co powiedzieli to sprzedali ok 9 sztuk.Alternatywą jest model Liliputa 221223 lub 221219.
 

PiterZ

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#50
osama591, wiem, czytałem w tamtym temacie. Faktycznie - można fragment o platformach przenieść tam.

Wojtas, na ebay.de widziałęm sporo Maerklinów 4867, ale przesyłka sprawią, że się nie opłaca.
Widzialem natomiast sporo Liliputów i to niedrogo w kilku spklepach. Zastanawiam się jednak nad jakością względem tej Maerklinowej platformy.
Tutaj link do ciekawej waloryzacji Ssym DB:
http://www.heckmann-modellbahn.de/html/body_flachwagen_ssym_46.html
 

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
299 1 0
#51
Jak na razie mam jeden model Liliputa i jak dla mnie jest bardzo dobrze wykonany. Nawet bufory ma wykonane jako ruchome ze sprężynką (jak oryginał :D )
 
Reakcje
0 0 0
#52
Może uda się załatwić jeszcze parę Marlkinów,wchodziłem na stronę Marklina i tam ten wagon jest dostępny,po czym kolejnyraz kontaktowałem się z Loko Modelem i panowie stwierdzili że może być to pomyłka albo wygrzebali jeszcze jakieś zapasy bo jest to model sprzed pięciu lat.Wszystkiego dowiem się po 6 stycznia.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 7
Tabor 17
M
Tabor 1
M
Tabor 4
Tabor 10

Podobne wątki