• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Opisy, opinie, testy wszelakiego taboru, akcesoriów H0

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#21
Posiadam St44 na bazie guetzold zrobiony przez kogos tam (chyba Dracula) i tez ma uproszczenia - np za ikienkami bocznymi jest plastik plaski nie widac przed okna maszynerii ktora widac w Roco BR120. A model St 44 kosztowal 1200 PLN.

Jest ladnie przerobiony na PKP, naprawde wysoki poziom ale szczerze mowiac jakby to nie byl guetzold i jego wlasciwosci jezdne to by nie byl wart ceny.

Zreszta kupilem go zeby miec choc jeden model PKP a tak to uwazam ze lepiej zainwsestowac 1000 PLN w model Trixa, Brawa adz Guetzold okomotywy niemieckiej badz innej nie PKP takiej jak sie komus podoba nic pchac sie w wydawanie cenyx2 za przerobke modelu na PKP. Granie warta swieczki chyba ze ktos musi miec PKP.

Na razie za malo jest modeli PKP jak beda Eu07 czy 09 i wagony PKP IC loki metalowe badz plastikowe w cenie okolo 1000 PLN zrobione przez renomowana firme to wtedy bedzie mozna myslec o zbiernaiu PKP.

Na dzien dzisiejszy wole na Ebay kupic dwa nowe elektrowozy z sof drive sinus Trixa w full wypasie z dekoderem niz jedna polska przerobke chalupnicza.


Na marginesie - niektore modele Roco nie sa zadnymi zabawkami. Powiem wiecejm maja wiecej szczegolow i sa lepiej wykonane niz inne firmy - wiem ze sa jakie tam Metakit czyjakos tak ale watpie zeby osob mialo caloa kolekceje takich modeli.

Mam kilka np. weglarek samowyladowczych Roco i dla prownania Maerklina - Maerklin przy Roco wyglada jak zabawka sperzed 20 lat.

Albo ten model:

http://www.roco.cc/index.php?id=128&Anf ... mmer=63704

mam go tylko w malowaniu rotweis - z lat 70 - konia z rzadem temu kto mnie przekona co mu brakuje i czemu to niby zabawka a nie model.

Pozdrawiam
 
S

Sebastian

Gość
#22
Jako sprawca całego zamieszania w temacie zabawka/model, pragnę poinformować szanowne gremium, iż nie było moją intencją wszczynanie żadnej awantury. Są wśród nas posiadacze krótkoseryjnych konwersji Draculi czy Sheparda i są też posiadacze tanich modeli PIKO. W porządku. Każdy kupuje to na co ma ochotę i na co go stać. Proponuję zakończyć tę dyskusję i zająć się ściśle tematem tego wątku.
 
M

Melchior

Gość
#24
To może i ja coś dodam...
Prezentowany model to Bachmann Standard EMD GP-40 Santa Fe

Model:Chyba amerykańcom nie trzeba go prezentować.Jednym słowem najpopularniejsza w swojej klasie lokomotywa spalinowa o układzie osi Bo'Bo i mocy 2,2Mw.Kupiłem go za 149.90 w Hobbylandzie,z wbudowanym dekoderem.Mimo uwag że prezentowany model to zabawka,nie żałuję.Napęd stanowi centralnie ułożony szczotkowy silnik.Napęd przekazany jest na wszystkie osie.Oświetlenie zmienne,żółte na diodach LED.Podświetlane nr.inwentarzowe.Mimo głośnego silnika model ma bdb własności trakcyjne i startuje od najmniejszych napięć.Sprzęg to E-Z Mark od Bachmanna.Model jest w miarę ciężki.Koła RP-25

Nawiasem mówiąc przyzwoity model za niewielkie pieniądze.Mimo głośnego napędu,zasługuje na uwagę i z czystym sumieniem mogę go polecić tym którzy zaczynają z amerykańcami ;)
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#25
Temat wymysliłem po to by nowi uzytkownicy mogli łatwiej dokonywac wyboru.
Ja sam kiedys na forum załozylem temat Loki Piko tam zapytałem sie właśnie o te modele lub zabawki i w sumie zadnej konkretnej odpowiedzi nie dostałem, ktos napisał o 500 h jazdy drugi ze po godzinie lok piszczał itd itd nikt nie doradzil mi nic innego, przewijal sie temat za to dołóż i kup roco
Wg mnie barkuje na tym forum czegos co faktycznie pomaga młodym pasjonatą w dokonaniu wyboru, ja wiem, że dużo tu jest ludzi którzy maja poteżne doswiadczenie i pewne wybory zachowania sa dla nich smieszne, oczywiste ale pamietajcie, ze tak naprawde froum jest po to by pomagac mlodym a jednoczesnie troche sie pochwalic

Swego czasu siedzialem na innym forum zupelnie niezwiazanym z H0 lecz audio zaliczalem sie tam do jednych z najstarszych uzytkowników w pewnym momencie stara gwardia zaczela odcinac sie od mlodych i niedośwadczonych, na każde pytanie byla odpowiedz uzyj przycisku szukaj wybierz to bo jest sprawdzone, temat wałkowany 100 razy forum zgubilo gdzies swoj cel, w tematach powstawaly rozmowy egzystencjonalne nie majace nic wspolnego z pytaniem autora a ten zagubiony zostal sam sobie.

Sami znacie przyklad forum ktore wg mnie umiera zamkneli sie w swoich 4 scianach i siedza sami.
To nie tak ma byc. Dlatego zachecam kazdego ktory chce i ma czas napiszcie cos o swoich modelach, zabawkach niech powstanie baza danych która przyda sie, każdemu na co warto polowac na alledrogo czego sie wystrzegac itd....
Ciagle przewija sie temat ST 44 roco, Daculi, "gutolca" , dajcie jakies zdjecia porownajmy te modele można naprawde zrobić coś fajnegi i cos co bedzie czytac sie z przyjemnoscia
Wiem wiem wy znacieja na wylot napewno ktos napisze.
Koncząc ten przydlugi wywód moze, by wydzielis watki ktore maja sie nijak do opisów taboru do odzielnego tematu by tu to co zostało bylo jasnei czytelne.?
 

Krzychu 126

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#29
Skoro jesteśmy w temacie loków Piko to ja zaprezentuje swój model,BR 218.

Wygląd:



Buda została odlana w jednej całości,brak pomalowanych poręczy oraz innych drobnych elementów takich jak np.imitacje klamek.Najbardziej razi mnie wykonanie
dachu,nie ma tam jakichkolwiek szczegółów.Oświetlenie akurat w moim egzemplarzu z jednej strony[mimo iż po otwarciu lokomotywy ujrzałem w niej 2 żarówki].
Miłym akcentem w modelu jest figurka maszynisty znajdująca się w lokomotywie.Napisy zostały wykonane czytelnie.W pewnym momęcie poczułem się rozczarowany,
mianowicie w modelu brak plastikowych szybek imitujących okna które możemy znaleźć w tej samej BR-ce w wykonaniu ROCO.PIKO jako że jest to seria hobby
postanowiło zamalować czarną farbą miejsca wcześniej wspomnianych 'okienek'.Obudowa została wykonana z plastiku,a podwozie to metalowy odlew zwiększający wagę modelu.

napęd:


silnik umieszczony centralnie napędza obydwa wózki.Znów pojawia się dowód na to że lokomotywa to seria hobby,mianowicie brak gniazda dekodera DCC.Silnik
3-polowy bez koła zamachowego.

Własności jezdne:


Model jeździ płynnie,jego start odbywa się przy mały napięciu.Silnik 'chodzi' dość głośno.
Brak tendencji do wypadania z torów.co do uciągu to mam problem ponieważ nie posiadam zbyt licznej kolekcji wagonów czyli nie mam za bardzo jak sprawdzić
ile może wziąć na 'hak'.

Ogólnie:

Według mnie ten model to dobry wybór dla początkujących którzy zaczynając z modelarstwem i zazwyczaj nie posiadają wygórowanych wymagań.Opinie o tanich lokomotywach PIKO
nie są wyjątkowo dobre słyszałem min. o słabej jakości kołach oraz awaryjnych silnikach.Mimo to na model nie narzekam.Zwłaszcza że ceny BR-ki są bardzo niskie
[ok 120złociszy na allegro].
 

Załączniki

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#30
To teraz ja tez Piko. Mam duzy sentyment do tej firmy a szczegolnie mojej ulubionej lokomotywy elektrowozu czeskich kolei serii 150 (byly w trzech kolorach, ja mam niebieski), jest nadal w pelni sprawny tylko nie jezdzi po torach 2.1mm - planuje mu dokupic kola np. od Roco Re 6/6. Poza tym jego wada to fatalne wywazenie i mala sila pociagowa - wszak wazy on polowe tego co nowe modele.

Kierowany sentymentem ale nie tylko, rowniez estetyka, bo szalenie mi sie podobaja lokomotywy Skody kupilem model Piko BR 371 znany jako seria 163 czyli nastepca wspomnianego 150.

Wyglad:

Juz samo pudelko sprawia wrazenie solidnego, solidniejszego niz pseudoopakowania standardowe Roco (nie mowie tu o serii Exclusive) - w srodku jest oprocz lokomotywy i multum czesci do zamontowania rowniez instrukcja ale tez cos czego mi cholernie brakuje w modelach Roco czy Guetzold - a bylo w starym Piko i jest w nowym - jest opis i notka historyczna oryginalu. Duzy plus.

Sama lokomotywa juz na pierwszy rzut oka robi bardzo dobre wrazenie produktu na poziomie austriackiej konkurencji. Buda jest z dobrej jakosci plastiku, taka sama liczba detali jak na serii Professional w Roco, zadnych uproszczen.
Jest kilkadziesiat elementow do zamontowania samodzielnego, na pudle lokomotywy sa na nie otwory montazowe - jako ze nie mam makiety nie montuje tego na razie (w zadnej lokomotywie).
Dach, pantografy przewody napiecia itd. sa bardzo dobrze wykonane. To samo jesli chodzi o wozki, kola sa szprychowane tak jak w oryginale.

ogolnie wyglad 5-

Jazda:

Lokomotywa jezdzi w DCC na jakims nietypowym dekoderze ktory byl do niej polecany - Uhlenbrock. Sa pewne problemy - tzn wynikaja one raczej ze zlej konfiguracji z mojej strony. Lokomotywa rusza przy minimalnej predkosci jednak pozniej gdy nabierze troche predkosci to mimo ze przyspieszam potencjonometrem na MM2 w sposob ciagly, lok przyspiesza jakby lekkimi skokami.

Do napedu sluzy centralnie zamontowany silnik ktory jest bardzo cichy, cichszy niz niektore lokomotywy Roco oraz walby kardana do obu wozkow. Z tym ze tutaj ciekawostka - nie sa to chyba zwykle waly sztywne tylko cos w rodzaju elastycznych przegubow - ciekae jaka bedzie tego trwalosc, zaleta jest na pewno bardzo cicha praca.

Druga ciekawostka to to ze naped przekazywany jest do obu wozkow ale napedzane sa tylko 3 z 4 osi. Jedna os w jednym wozku jest wolna. Standardowo jedna os jest z gumkami przyczepnosciowymi. Oczywiscie cala rama lokomotywy jest z metalu co pozwolilo osiagnac mase 500g czyli identyczna jak zblizone wielkoscia elktrowozy Roco.

Dzieki temu sila pociagowa jest wystarczajaco duza - elektrowoz bez najmniejszych problemow prowadzi sklady 10 wagonowe rowniez przy minimalnej predkosci.

Swiatla sa na diodach LED ktore moim zdaniem oprocz tego ze swieca znacznie dluzej niz zarowki to nie maja zadnych innych zalet, a juz szczegolnie nie poprawiaja wygladu.

5-

Polecam milosnikom serii 163.


http://img162.imageshack.us/img162/404/23429858sy7.th.jpg

http://img71.imageshack.us/img71/2072/27282610bq3.th.jpg

http://img162.imageshack.us/img162/1231/16545311vw2.th.jpg

http://img160.imageshack.us/img160/3503/87974125hc8.th.jpg

http://img162.imageshack.us/img162/4421/99984477ry4.th.jpg
 

Krzychu 126

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#31
Następnym modelem który chciałbym opisać jest 2-osiowy, kryty wagon kolei DB z III epoki firmy ROCO.

Wygląd:
Myślę że do wyglądu nie powinno się mieć zastrzeżeń, według mnie wykonanie przyzwoite jak na cenę 30 złociszy za nowy tego typu wagon. Jedyne na co zwróciłem uwagę to to że model posiada tylko 2 stopnie manewrowe zamontowane naprzemiennie tzn. z jednego końca wagonu stopień po lewej stronie a na drugim końcu mieści sie po prawej stronie. Wszystkie napisy czytelne


Właściwości jezdne:
Wagon gładko mknie po torach,w kołach brak jakiegokolwiek oporu. Model posiada gniazdo wymiennych sprzęgów.Brak tendencji do wykolejania się


Ogólnie:
Wagon oceniam bardzo dobrze przede wszystkim za stosunek ceny do jakości. Może wy twierdzicie inaczej ale dla początkującego takiego jak ja ten model jest NAPRAWDĘ godny uwagi. W sprzedaży znajduje się kilka podobnych wagonów tego typu, więc jeżeli ktoś nie posiada dużej ilości pieniędzy może za niewielką kasę zakupić kilka sztuk takich modeli i zmontować sobie składzik.

linki do podobnych modeli oraz opisanego:
http://makieciarz.pl/product_info.php?c ... cts_id=717
http://makieciarz.pl/product_info.php?c ... cts_id=668
http://makieciarz.pl/product_info.php?c ... cts_id=666
http://makieciarz.pl/product_info.php?c ... cts_id=663
 

Załączniki

Reakcje
9 1 0
#32
Szymon napisał(a):
Lokomotywa jezdzi w DCC na jakims nietypowym dekoderze ktory byl do niej polecany - Uhlenbrock. Sa pewne problemy - tzn wynikaja one raczej ze zlej konfiguracji z mojej strony. Lokomotywa rusza przy minimalnej predkosci jednak pozniej gdy nabierze troche predkosci to mimo ze przyspieszam potencjonometrem na MM2 w sposob ciagly, lok przyspiesza jakby lekkimi skokami.
Niestety mam to samo w swojej Piko BR 242, która jeździ z dekoderem LENZ GOLD, więc widać taka uroda tych napędów, a nie wina dekodera. Próbowałem różnych konfiguracji i nic to nie zmienia.
 

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#33
Tiaaaa...

Zacznijmy może od tego, że w żadnej myszy Roco nie ma potencjometru, a prędkość w DCC nie jest "ciągła", tylko ma 14, 28 lub 127 dyskretnych kroków. Przy 28 krokach wciąż trochę czuć "skoki", chociaż dekoder powinien je maskować poprzez płynne przyspieszanie i zwalnianie - o ile oczywiście delikwent wpisał mu stosownie dużą wartość w zmienne CV odpowiadające czasowi rozpędzania i hamowania. W zasadzie im większa wartość tym lepiej - ja mam w moich lokomotywach coś około 20, co odpowiada ok. 18 sekundom czasu rozpędzania i hamowania od 0 do pełnej prędkości lub odwrotnie.

Zanim zaczniecie marudzić, zobaczcie, jak macie ustawione te dwie zmienne i ew. poprawcie.
Fabrycznie dekodery mają tam wartości rzędu 3..6, co odpowiada niemal całkowitemu brakowi bezwładności.
 

adik

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#34
Witam, to mój pierwszy post. Znalazłem opis wymiany tego daremnego motorka w pikolcach typu taurus i podobnych. W tych pseudopekapowskich śmigających po dywanie chyba nie warto, ale jak SM42 wyjdzie z tym silniczkiem lub EU43 to kto wie.
link

Fragment maila z kosztami wysyłki :neutral:

1 x Motor S2225U9 Euro 13.--
1 x Porto Ausland Euro 21,90
-----------------------------------
gesamt Euro 34,90
-----------------------------------
International deliveries only against prepayment
 

Załączniki

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#37
Pierwsze zdjecie Trixa - za nim Roco BR112 (ta sama lokomotywa TEE tylko po 1967 malowanie). Pierwsze wrażenia:

Trix:

- full metal (hehe)
- silnik Soft Drive
- nie widać mniejszej ilości detali niż na Roco opórcz braku maszynisty, ale jeździ jak... Trix czyli znacznie lepiej i płynniej niż plastiki Roco

Po 1h zabawy z minusów:
- strasznie słaby dekoder dźwiękowy: chyba tylko horn (kiepski) i zapowiedzi stacyjne
 

Załączniki

  • 79,9 KB Wyświetleń: 1.849

Krzychu 126

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#38
Temat stanął w miejscu więc czas go odkurzyć.Tym razem chciałem opisać wagon towarowy,kryty,
2-osiowy kolei niemieckich DB z III epoki.

Wygląd:

Wagon służy do przewozu zwierząt.Moją uwagę przyciągnął jego ogólny wygląd,można powiedzieć
że model jest w wielu miejscach dziurawy na wylot.Wczoraj nawet udało mi się obejrzeć
prognozę pogody patrząc przez niego :D .Dodatkowo model posiada możliwość zdjęcia
dachu,np. po to aby umieścić w wagonie figurki zwierząt.Wszystkie napisy oczywiście czytelne

Własności jezdne:

W sumie to nie wiem za bardzo co napisać ponieważ wszystko jest tak jak być powinno,brak jakichkolwiek
oporów toczenia w kołach.Model nie posiada tendencji do wykolejania się.

Ogólnie:

Jest to drugi opisywany przeze mnie tani model ROCO.Jego cena nie przesądza o jakości ponieważ posiada
to co w większości wagonów jest standardem czyli gniazdo wymiennych sprzęgów oraz wychylne sprzęgi.
Najbardziej podoba mi się w tym wagonie jego ,dziurawa' obudowa.
 

Załączniki

Lucjanek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#39
Wagon Fas 126 DB AG GUTZOLD

często napotykam na taki wagon przeglądając aukcje (w opisie sprzedający informuje że, "ten typ wagonu wygrał" jakieś zawody na najlepszy model roku. dziś skusiło mnie to do zadania pytania osobom posiadającym taki model (bo rozumiem że ten typ mógł wygrać) : ale czy dokładnie ten model ,tej konkretnej firmy wygrał??czy jest tak dobry żeby wygrać? czy jest wart swojej ceny (około 37 euro)?
dla porównania podobny wagon w skali N 1:160 który moim zdaniem mógłby brać udział w konkursie .
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#40
Kontenerowce PIKO

Ogólnie wagoniki całkiem nie złe, wykonanie przyzwoite napisy czytelne jezeli weźmiemy pod uwage cene, podwozie to odlew metalowy

Wszytko ładnie pieknie do czasu jak wagoniki nie znajda sie na łuku ich kola potwornie piszczą, mam takie dwa i porblem wysteuje w kazdym, może jest coś nie tak z geometria, lub rozstawem kółek nie wiem
Nastepnego juz na pewno nie zakupie odradzam mimo atrakcyjnej ceny mi udalo wylicytowac nowe za 25 plnów ale ten pisk jest straszny
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 7
Tabor 17
M
Tabor 1
M
Tabor 4
Tabor 10

Podobne wątki