• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Opinie nt zestawow silnikow SB-Modellbau do Roco

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Panowie,

planuje zakupic sobie zestaw napedowy z silnikiem Faulhber do mojego loka Ae6/6 Roco z dekoderem Lenz.

Dokladnie ten http://www.sb-modellbau.com/product_info.php?products_id=875&cPath=51_112

Ktos kupowal cos u nich? Jakies opinie, jak jezdzi podel po swapie? Czy ten silnik jest ok? Zobaczylem na stronie ze podaja nawet moc silnika najlepszy Maxxon az dwa 2 W mocy.

Ciekaw jestem opinii czy warto, czy zeskalowanie predkosci jest ok? tzn rzeczywisci lok przy 12v osiaga wyskalowane 120kmh czy jezdzi cicho, czy predkosci min jest znacznie mniejsza? jak z dlugowiecznoscia tych zestawow?
 
A

Adam-H0

Gość
#2
mnie sie wydaje ze te przerobki to juz historia - moim skromnym zdaniem lepiej to robic digitalnie
i pomimo roznych dyferencji twierdze ze roco ma silniki bardzo dobrej jakosci
 
OP
OP
S

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
hmm nie znam niemieckiego ale ja myslalem ze te zestawy do jest wymiana silnika i dalej bede ja mial w cyfrze, a silnik w ae 6/6 jakos dziwnie glosno dziala wiec sie zastanwiam dla testu zeby pojezdzic jednym lokiem na faulhaberze

s
 

jacekk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
439 18 0
#5
Tak, to jest wymiana silnika. Tyle tylko, że połączona, w zależności od modelu, z frezowaniem ostoi i częściową wymianą przekładni. Czas oczekiwania na realizację dłuuugi.
 
OP
OP
S

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
jacekk napisał(a):
Tak, to jest wymiana silnika. Tyle tylko, że połączona, w zależności od modelu, z frezowaniem ostoi i częściową wymianą przekładni. Czas oczekiwania na realizację dłuuugi.
Czy to znaczy ze musze im wyslac model do przerobki? Albo jeszcze lepiej sam cos "frezowac"? Myslalem ze przyjdzie w paczce zestaw i przy uzyciu srubokreta zamontuje nowy silnik i juz?

?
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#7
Niczego wysyłać nie musisz oczywiście. Ale z tego co widziałem, to często by zamontować nowy napęd potrzeba przerobić model, co może się wiązać z poważnymi zmianami. To nie koniecznie będzie tak proste, że wystarczy tylko śrubokrętem trochę pokręcić.
Swoją dogą, gdyby przeróbka polegała na przykład tylko na wymianie silnika, to mogłyby zostać kiepskie oryginalne przekładnie. A z tego co widziałem, to ta firma oferuje rozwiązania do kompleksowej zmiany napędu, co zapeni ruch modelu w całkowicie nowy, lepszy sposób.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
K
Koleje innych krajów 51
Koleje innych krajów 6
Koleje innych krajów 11

Podobne wątki