• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Opinie na temat modeli wagonów typu Görlitz 90 firmy A.C.M.E.

zember

Aktywny użytkownik
Reakcje
39 0 0
#1
Przeglądam dostępne na rynku wagony 2 klasy w malowaniu IC i zwróciłem uwagę na zestaw dwóch wagonów Goerlitz90 firmy ACME 90092.
Czy ktoś je ma i mógłby coś napisać na ich temat? Jak są wykonane, jak odwzorowane, czy klosze świateł są przezroczyste?
Zastanowiły mnie też różnice w malowaniu obu wagonów w secie. Różnią się m.in. kolorem drzwi, ale to co najbardziej rzuciło mi się w oczy to wielkość i krój cyfry "2" oznaczającej klasę.

Zdjęcie zaczerpnięte z modelmanii: http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?cPath=2131_17_24_222&products_id=90473
 

Załączniki

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#2
Modele wykonane i odwzorowane są bardzo dobrze.
Wagon z białymi drzwiami, oprócz omawianych drzwi, różni się kolorem drzwi czołowych oraz ilością siedzeń. Od strony przedziałowej napis InterCity jest po prawej stronie. Takie trochę nietypowe malowanie dla tych wagonów. Różnicy w oznaczeniu klasy już się dopatrzyłeś
Klosze świateł są przeźroczyste.
Nie wiem jak inne egzemplarze, ale moje złożone są bez zastrzeżeń.
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
655 29 5
#3
Jestem w posiadaniu tego setu, oba wagony prezentują się bardzo dobrze, jakość wykonania bez zastrzeżeń, jeśli chcesz zamontować światła końca składu to da radę, nie pamiętam tylko czy fabrycznie są one czerwone czy białe. Jedyne do czego mogę się przyczepić to ich właściwości jezdne. Niestety, ale wózki zamontowane przez producenta haczą o pewien element obudowy i nie skręcają na łukach. Jeśli chcesz je tylko do gabloty to jak najbardziej, jeśli na makietę trzeba troszkę z wózkami pokombinować, albo zmienić na krótsze. W dziale mój tabor masz moje zdjęcie z nimi w składzie razem z wagonami tilliga 2 klasy IC oraz 1/2 (łamaniec).
 
OP
OP
zember

zember

Aktywny użytkownik
Reakcje
39 0 0
#5
Czyli z wózkami sytuacja podobna jak przy Robo - tutaj też z jednej strony wystający element pudła haczy o wózek i trzeba go przypiłować.

@michu88 a jak oceniasz te wagony vs. Tillig 2 klasa IC bo widzę że też masz ?
 

Dabas

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
#7
Wagony Goerlitz 90 jeździły tylko na wózkach GP200. Tillig robi modele restauracyjnego Bautzen 89 i 2kl Z2B Bautzen 91 na wózkach GP200. Może wózki od Tilliga są krótsze?
 
B

bobby74

Gość
#9
Mi się wydaje, że krótszy wózek miał być rozwiązaniem na płynne poruszanie się wagonu w ciasnych łukach - nie na lepsze odwzorowanie. Choć patrząc na zdjęcia Goerlitzów od ACME nie potrafię sobie wyobrazić o ile miałby być wózek krótszy, żeby cokolwiek to pomogło.
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
655 29 5
#11
@zember: nie da się porównać wagonów ACME i Tilliga, Acme chociażby starało się wiernie odwzorować wnętrze wagonów, czego brakuje w Tilligu. Na pewno jeśli chodzi o szczegóły to Acme przewyższa Tilliga pod każdym względem, gdzieś tu na forum widziałem kiedyś porównanie tych producentów i w zasadzie na każdej płaszczyźnie Acme wygrywało.

Co do wózków- żeby nie piłować nic w samym wagonie, poczyniłem eksperymenty z różnymi wózkami, tak, aby na ciasnych łukach wagon przejeżdżał. Andrzeju prawdopodobnie nie ma innych wózków niż te od samego Acme zgodnych z oryginałem. Nie było jednak moją intencją, aby były one wiernie odwzorowane, inne wózki miały spełnić tylko czysto pragmatyczną funkcję - miały sprawić, że wagon mieści się na ciasnym łuku bez ingerencji w obudowę i to się udało - a to było moim zamiarem.
A mam obecnie zamontowane te wózki -> http://modele-ad9bis.pl/index.php?id_product=133&controller=product
 

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
651 64 8
#15
Nie mam tego zestawu, ale kilka innych. ACME zawsze podaje w opisie/instrukcji minima lukow wymagane do plynnej jazdy. Lacznie z wielkosciami. gdy instaluje sie dodatkowe elementy. Ja po prostu uzywam duzych lukow. Oczywiscie, nie kazdy ma na to miejsce.

Przy okazji, czy ktos instalowal oswietlenie do modeli Siemens-ow LS 4803X RZD? Jesli tak, gdzie najlepiej wprowadzic przewod(y) z wozka do wnetrza pudla? Wiem, ze Witkoim tym sie zajmowal, jakis czas temu.
 

Podobne wątki