• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Oltransowe rewolucje

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
Super waloryzacja! Dbałość o detale na najwyższym poziomie, a to jest to co ja lubię. Wszystkie przewody, oznaczenia, pomalowane detale tworzą idealny zestaw. Ładunek też jest wykonany na wysokim poziomie. Jedno co mógłbym doradzić, to spróbuj może tablice ostrzegawcze i rejestracyjne wydrukować na papierze fotograficznym? Jest on błyszczący i sztywniejszy przez co dużo lepiej nadaje się na tablic tego typu :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Kapitalnie wygląda ten zestaw. Po Twoich przeróbkach nabrał pełnego realizmu. Jestem pod wrażeniem. Pełen szacun. (y)
 
OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
Witam dawno nic tu nie wstawiałem, teraz mam sporo czasu więc można nadrobić zaległości na początek volvo fh12 z naczepą kh kiper.
Volvo zrobione ze złomu a naczepa to samoróbka.
SNB19566.JPG
SNB19567.JPG
SNB19568.JPG
SNB19569.JPG
SNB19570.JPG
SNB19572.JPG
SNB19574.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Rewelacyjny model Ci wyszedł. Na zdjęciach wygląda jak w realu. Zarówno ładunek, jak i graty na naczepie wyglądają niesamowicie realistycznie. No a wash i "brudzing" dodają tylko smaczku. (y) Gratuluję. (y) Podoba mi się... i to bardzo...
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
Nie będę się powtarzał, ale mam dokładnie takie samo zdanie w tym temacie jak Maciek powyżej napisał. Super model zrobiłeś.(y)(y)
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.671 67 1
FH II generecji to już taki typowy ciągnik na krajówkę . Ten zestaw z niskopodwoziówką do mniejszych gabarytów idealnie Ci wyszedł . Mi się ten model po takiej waloryzacji bardzo podoba .
 

Ogur

Aktywny użytkownik
Reakcje
31 2 0
Świetnie wykonany zestaw, typowo polski, detale i brud dodaje ogromnego uroku. Model na OGROMNY PLUS :D
 
OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
Witam
Bardzo dziękuję za komentarze,dodają motywacji przy kolejnych projektach.
Dziś lecimy z koleją prezentacją, wiem że dosyć szybko dzieją się te aktualizacje ale później nie będę miał czasu i znowu będzie paro miesięczny przestój z zdjęciami w wątku.

Dziś mam zdjęcia jednego z moich największych projektów.
Zdjęcia nie są jakieś świetne ale obiecuje że zrobię lepsze już na dedykowanej dioramie.
A więc głównym bohaterem będzie man tgx v8 z naczepą modułową z firmy kubler spedition.Do modelu planuję dorobić dioramę której tematem będzie przejazd transportu gabarytowego przez jakąś ciasną drogę.Na dioramę planuję właśnie wkomponować zestaw widoczny poniżej oraz pojazdy pilotów w ilości 3 szt minimum,oraz figurki pilotów które będą zatrzymywały ruch uliczny i podnosili przewody napowietrzne.
Zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą a mianowicie czy nie dać dodatkowego ciągnika balastowego do zestawu,ładunek jest dosyć spory więc nie wiem czy jeden manik by sobie poradził.
Pojazd został zrobiony na podstawie oryginału z kublera

SNB19595.JPG
SNB19597.JPG
SNB19600.JPG
SNB19601.JPG
SNB19602.JPG
SNB19603.JPG
SNB19604.JPG
SNB19605.JPG
SNB19606.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Pięknie wyszedł Ci ten gabarytowy zestaw. Gratuluję tak szczegółowego wykonania. (y)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
Wzorcowo wykonany model , świetne dodatki i detale , no i ładunek też Ci wyszedł kapitalnie , widać że się napracowałeś(y)
 

IgorS

Aktywny użytkownik
Reakcje
174 2 0
Aż prosiłoby się o przemalowanie go na niebieskiego Bedmeta i zrobienie scenki z filmu Megatransporty z Makuwą na czele :).
 
OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
Aż prosiłoby się o przemalowanie go na niebieskiego Bedmeta i zrobienie scenki z filmu Megatransporty z Makuwą na czele :).
Igor chodziło ci raczej o mańka z mtd skuratowicz.:)
Gdyby było to takie proste i łatwe.Po pierwsze aby zrobić zestaw który transportował ten reaktor na Białoruś musiał bym zakupić całkowicie inne moduły ,tam zostały wykorzystane które miały po cztery osie a ja miałem po 3.Po drugie koszta takiego projektu byłby by ogromne bo sama naczepa to koszt 380 zł,potem jeszcze dwa ciągniki po 80zł i parę sztuk pilotów to wychodzi jakieś 700zł dla mnie to było trochę dużo.
Aczkolwiek bardzo chciałbym zrobić inny zestaw z mtd który również prowadził Paweł,byłby on nieco mniejszy.Na jesień w 2016 ekipa z mtd przejeżdżała przez moje miasto ,porobiłem sobie niezbędne zdjęcia transportu i teraz czekam na okazję aby zdobyć odpowiedni ciągnik i naczepę.
 
OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
Witam bardzo dziękuję za komentarze.
Dziś jeszcze jedna prezentacja czyli Solaris urbino 12 w malowaniu zkm Gdańsk.
Model wzbogaciłem min o klimę,poręcze we wnętrzu,podmalowane obudowy siedzeń oraz kilka innych dupereli.
SNB19688.JPG
SNB19691.JPG
SNB19697.JPG
SNB19698.JPG
SNB19700.JPG
SNB19702.JPG
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.671 67 1
Solarisy są świetne wykonane , bez względu na malowanie . Fajnie się prezentuje ten model w swoim naturalnym środowisku jakim jest przystanek .
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 14

Podobne wątki