• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Oltransowe rewolucje

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.675 67 1
Kapitalnie się prezentuje ta scania . Pięknie ją wykonałeś . Mi się tym bardziej podobają te zestawy że firma z mojego miasta takie konfiguracje użytkuje .
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Po prostu wyszedł Ci piękny model. Jestem pod wrażeniem i gratuluję. Podoba mi się. (y)
 
OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
Witam dziękuję za komentarze dotyczące modelu.
Jak będę miał chwilę to u waloryzuje te deski.
Bartek miałbyś jakieś zdjęcia tych zestawów?U mnie jeździły też z piotrkowa podobne zestawy,chciałbym zrobić sobie co najmniej jeden zestaw z tej firmy.
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.675 67 1
Witam dziękuję za komentarze dotyczące modelu.
Jak będę miał chwilę to u waloryzuje te deski.
Bartek miałbyś jakieś zdjęcia tych zestawów?U mnie jeździły też z piotrkowa podobne zestawy,chciałbym zrobić sobie co najmniej jeden zestaw z tej firmy.
Jak mi się jakiś napatoczy to zrobię . Mają parę scanii 4 generacji i many TGA . Na tygodniu raczej ciężko ich spotkać , a z drugiej strony ja też mało czasu mam .
 

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
Takie Scanie lubię. Modele odwzorowujące je są dla mnie równie inspirujące jak i uzależniające.
Fajna 3ka, dla mnie trochę zbyt 'brudna' ale to Ty ją taka widzisz w swojej wizji. Fajne są te koguty na dachu.
 
OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
Generalnie chciałem zrobić zestaw który jest dobrze utrzymany ale nadal jeździ i widać po nim że swoje przeżył.
Brudny to on raczej nie jest, trochę za dużo washa nałożyłem na niego.
 
OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
Witam.
Ostatnio pokończyłem kilka modeli które były na warsztacie.
No więc tak może zacznijmy od modelu który robiłem prawie pół roku.
Jest nim Man linons city w malowaniu mpk radom.
Model dostał malowanie mpk radom zgodne oczywiście z oryginałem,kalki zaprojektował Ciemny wykonała firma mf zone.
Tak mniej więcej wygląda oryginał

Zdjęcie ze strony skyscrapercity
SNB15977.JPG
SNB15979.JPG
SNB15980.JPG
SNB15981.JPG
SNB15982.JPG
SNB15983.JPG
SNB15986.JPG
SNB15988.JPG
 
OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
Witam
Dziękuje za komentarze.
Efekt końcowy wyszedł bardzo fajny. Nie myślałeś by dodać pasażerów?
Kiedyś jak będę przy okazji jakieś modele kupował to zaopatrzę się w pasażerów.
Dziś zaprezentuję wam kolejny skończony model czyli jelcz xf 105
Model dostał obrysówki,klamoty w kabinie,podmalowanie plastiki,rejki,zawieszenie spoilerów,wyszlifowany zbiornik i parę innych głupot.
Kalki zaprojektował Ciemny wydrukowała firma MF zone
SNB14551.JPG

SNB16010.JPG
SNB16011.JPG
SNB16012.JPG
SNB16014.JPG
SNB16015.JPG
SNB16018.JPG
SNB16019.JPG
SNB16020.JPG
 

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
Całość wygląda bardzo ciekawie, nie pasuje mi jedynie blenda od SSC. Z tego co pamiętam mam jedną od SC, tyle że zieloną, jeżeli jesteś zainteresowany to napisz na PW. :)
 
OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
Witam
Całość wygląda bardzo ciekawie, nie pasuje mi jedynie blenda od SSC. Z tego co pamiętam mam jedną od SC, tyle że zieloną, jeżeli jesteś zainteresowany to napisz na PW. :)
Szczerze nawet nie zwróciłem uwagi że to blenda od ssc,jakoś mi trochę nie pasowała ale pomyślałem że tak ma być.Zresztą blenda była podesłana przez herpe poprosiłem ich do modelu sc,a że to mój pierwszy daf to nie miałem porównania.
Model bardzo fajny, ale jak na Jelcza to za bardzo holenderski ten ciągnik... :D:D:D
A tak na poważnie to patyna pierwsza klasa. Miniatura wyszła niesamowicie realnie. Gratuluję. (y)
Potocznie o daf-af mówi się jelcz.
 

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
Bardziej kierowcy rozpowszechnili to określenie z racji dużego tunelu dzielącego podłogę kabiny, który humorystycznie nazywany był "wyjętym" prosto z jelcza. W parze z tym szła jakość i design elementów zewnętrznych i tak się przyjęło i zostało. A zapoczątkowali to ponoć kierowcy z PKSu.
 

IgorS

Aktywny użytkownik
Reakcje
174 2 0
W sumie to tak się przyjęło przez to że Daf tłucze od wielu lat tą samą kabinę, która jest strasznie kwadratowa i szczególnie przy linii okien przypomina naszego rodzimego Jelcza. :ROFL:
Bardziej kierowcy rozpowszechnili to określenie z racji dużego tunelu dzielącego podłogę kabiny, który humorystycznie nazywany był "wyjętym" prosto z jelcza. W parze z tym szła jakość i design elementów zewnętrznych i tak się przyjęło i zostało. A zapoczątkowali to ponoć kierowcy z PKSu.
A to nie chodziło o to, ze Jelcz wykorzystywał po prostu zderzaki z DAF'a 95? :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 14

Podobne wątki