1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Oltransowe makiety i dioramy

Dyskusja w 'Dioramy i makiety' rozpoczęta przez użytkownika oltrans, 1 Lutego 2015.

1. oltrans

oltrans Znany użytkownik

Witam
    Ostatnio na warsztacie mam 3 dioramy.2 już prawie zrobione.
    Dziś przedstawię wam jedną z nich,diorama praktycznie zrobiona zostało dodać jakieś tło, wykończyć zewnętrzne boki,oraz dosypać nieco ziemi.Diorama przedstawia sierpień kiedy kukurydza jest już wysoka aczkolwiek cały czas jeszcze mocno zielona,a pierwsze pola po skoszeniu i gruberowaniu.
    Niestety fotki słabe. SNB12170.JPG SNB12177.JPG SNB12178.JPG SNB12179.JPG SNB12180.JPG SNB12181.JPG SNB12182.JPG SNB12183.JPG SNB12184.JPG SNB12185.JPG SNB12186.JPG SNB12187.JPG

• Super! Super! x 16

2. Lec Go (Bartek)

Lec Go (Bartek) Znany użytkownik

Świetnie się ta zieleń tutaj prezentuje . Bardzo dobra robota .

• Doceniam Doceniam x 1
  3. Abarth

Abarth Znany użytkownik

Pole kukurydziane dla mnie mistrzowskie !!

• Doceniam Doceniam x 1
  4. Brodagaz

Brodagaz Znany użytkownik

Świetna robota , ziemia bardzo fajnie wyszła , a i kukurydza świetna, jedynie krzaki bym wywalił i dal z komosy ;)

• Doceniam Doceniam x 1
  5. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

Świetny pomysł i jeszcze lepsze wykonanie. (y) Na pierwszej fotce to wygląda jak w rzeczywistości.

• Doceniam Doceniam x 1
  6. Klocuu

Klocuu Aktywny użytkownik

Jak by były kukurydze bliżej siebie było by jeszcze lepiej ale i tak jest świetnie(y) Na opole widziałbym wjazd ale to tylko moja sugestia ;) Ogólnie jest rewelacyjnie :D

• Doceniam Doceniam x 1
  7. oltrans

oltrans Znany użytkownik

Kukurydza była wbijana tak jak sieje się ją realnie czyli co 75 cm

8. Adrian Henszel

Adrian Henszel Znany użytkownik

Ej ale to dział do pokazywania makiet a nie zdjęć z pola :D Swoją drogą czemu śniegu nie ma? ... a nie zaraz - to jednak diorama :D

• Doceniam Doceniam x 1
  9. oltrans

oltrans Znany użytkownik

Witam po w sobotę wreszcie skończyłem pracę nad dioramą pastwiska oraz bazą transportową.
    Oto efekty:
    SNB13282.JPG SNB13291.JPG SNB13295.JPG SNB13299.JPG SNB13300.JPG SNB13303.JPG SNB13312.JPG SNB13313.JPG SNB13314.JPG SNB13315.JPG SNB13324.JPG SNB13340.JPG SNB13341.JPG SNB13342.JPG

Załączniki:

• Super! Super! x 6
  10. Andrzej Px48

Andrzej Px48 Aktywny użytkownik KMK N-orma

Ten wjazd na plac rozładunkowy bardzo wąski i za ostry.Dobry na Żuka ,ale nie dla TIR-a z ładunkiem.

• Doceniam Doceniam x 1
  11. Brodagaz

Dodatki mocno ożywiły dioramę , fajnie wygląda , wjazd rzeczywiście musiałby być szerszy, ale ogólnie wygląda fajnie.

• Doceniam Doceniam x 1
  12. Mafo

Ten wjazd to wejście dla pieszych :D, no może dla rowerów i motorów. ;) Bardzo ciekawa ta dioramka. Trochę tylko za gęsto umieściłeś te słupki kilometrowe przy drodze i za gęsto słupy telegraficzne.

• Doceniam Doceniam x 1
  13. oltrans

oltrans Znany użytkownik

Witam rzeczywiście wjazd jest za mały postaram się coś z tym zrobić.

14. SCYZOR

SCYZOR Znany użytkownik

Całość prezentuje się ciekawie, pomimo kilku mankamentów.
    Pojazdy, ładunki i inne bardzo ożywiły wygląd dioramy:).

15. oltrans

oltrans Znany użytkownik

Witam
    W temacie dawno się nic nie działo ale jakiś czas temu wpadłem na pomysł zrobienia pętli autobusowej.Na szczęście znalazłem jeszcze trochę miejsca i zabrałem się do roboty.Wyszło coś takiego:
    SNB17303.JPG SNB17304.JPG SNB17311.JPG SNB17312.JPG SNB17313.JPG SNB17315.JPG SNB17316.JPG SNB17298.JPG SNB17301.JPG SNB17302.JPG
    Dioramka była niedawno wystawiona lecz stwierdziłem że sprzedam ją tylko komuś kto odbierze ją osobiście,jest za delikatna na wysyłkę.

• Super! Super! x 7
    • Doceniam Doceniam x 2
  16. Brodagaz

Świetna diorama , jaku wujek dobra rada dodam że jakbyś robił taką dioramę na skrzynce typowo kolejowej modułowej makiety to potem jak się projekt znudzi nie ma problemu ze sprzedaniem zawsze się chętny znajdzie :)

• Popieram Popieram x 1
  17. Lec Go (Bartek)

Lec Go (Bartek) Znany użytkownik

Kawał dobrej roboty . Bardzo mi się podoba .

• Popieram Popieram x 1
  18. Mafo

Pięknie wygląda ta dioramka. Pełen realizm.

• Popieram Popieram x 2
  19. UniQue

UniQue Aktywny użytkownik

Świetne te twoje dioramki(y) mnóstwo świetnie dobranych i wykonanych detali(y) ta droga tam obok bazy transportowej i pastwiska wygląda tak realnie, te dziury, ubytki w nawierzchni:D jak to zrobiłeś?? gipsowałeś tą drogę jakąś masą szpachlową?? :p

20. jestrabh

jestrabh Znany użytkownik

Temat i wykonanie pierwsza klasa(y) Mi się bardzo podoba.Natomiast w tej prezentowanej wcześniej przewody telegraficzne są chyba dość znacznie przeskalowane.Wiem,wiem jest z tym problem aby znaleźć dla naszej skali odpowiedniej grubości przewody, liny, łańcuchy itp.;)

Udostępnij