• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ol49 Live Steam 1:32

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#8
Zbychu, filmy i praca tego gościa są niesamowite, ale nie byłbym sobą gdybym się nie przyczepił do kilku rzeczy, które nachalnie włażą w oczy;

1.Szprycy w kołach nie mają prawidłowego przekroju, w oryginale powinny być owalne w modelu są prostokątne, wiem że kłopotliwe jest piłowanie szprych w gotowym kole, ale nie jest to niemożliwe.
2.Drzwi dymnicy
3.Pomost
4.Pokrywy cylindrów

To wszystko jest przykręcone przy pomocy śrub inbusowych z sześciokątnym gniazdem na klucz, absolutnie niezgodne z oryginałem, zbyt duże, przez co szpecące model, wystarczyło by zastosowanie śrub z łbem sześciokątnym, takim jak występowały w tamtych czasach.

I jeszcze kilka drobiazgów, niewidocznych dla laika, generalnie jest to praca godna podziwu.
Musze do Pana napisać o moich spostrzeżeniach.
 

Tomson29

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#15
Coś pięknego i niezwykłego.Podziwiam tego człowieka za precyzję i odwagę do tworzenia modelu w takiej skali ponieważ sam składam parowóz S 3/6 (oczywiście jest o wiele prostszy od tego)i zatrzymałem się w składaniu tego modelu bo nie mam wszystkich gazetek z instrukcjami.Oby więcej takich modeli które jednocześnie tworzą historię polskiego modelarstwa.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich modelarzy, Tomasz.
 
Ostatnio edytowane:

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#19
Myślałem, że ja mam "*******ca", ale są "lepsi" ode mnie. Szacunek dla autora. Któż nim jest?
Ani lepszy ani gorszy, obaj czasami idziecie na skróty co w tej skali jest niedopuszczalne, Ty czarne szybki a gość szprychy w kołach o przekroju prostokąta, wiem że żzaraz zacznie sie przedstawianie argumentów za, ale mnie to nie przekonuje.
Zresztą i tu i tu jet więcej elementów nie do końca dopracowanych.

Aby była równowaga gość się napracował, ma piękny model, ciekawe co dalej.
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#20
wiem że żzaraz zacznie sie przedstawianie argumentów za
Dlaczego? ;) Nie mam zamiaru nikogo bronić ani atakować. Temat był już wałkowany.
Ani lepszy ani gorszy, obaj czasami idziecie na skróty co w tej skali jest niedopuszczalne, Ty czarne szybki a gość szprychy w kołach o przekroju prostokąta,
Każdy ma jakieś "priorytety". ;) Sam wiesz zresztą, bo rozmawialiśmy o tym nie raz. :)