• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parowozy Ol12-7 od Micro Metakit

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#1
Udało mi się zdobyć model Ol12-7 wyprodukowany w 2007 roku jako pierwszy polski model w ofercie Micro Metakit. Poniżej kilka zdjęć na szybko. W najbliższym czasie zrobię lepsze zdjęcia do recenzji i katalogu modeli na Modelarstwo.info.
 

Załączniki

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#4
Jak pamiętam zdjęcie z Eisenbahn Kuriera to tam model był wręcz wiosenno-trawkowo-zielony, a twój jest jesienno-trawkowo-zielony... :p
 
OP
OP
corwin

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#5
Grzeju napisał(a):
Jak pamiętam zdjęcie z Eisenbahn Kuriera to tam model był wręcz wiosenno-trawkowo-zielony, a twój jest jesienno-trawkowo-zielony... :p
Bo mój wygląda tak jak w oryginale, kilkadziesiąt lat temu 8)
 

Załączniki

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#6
A z jakich lat eksploatacji jest model, bo mi się gryzą latarnie gazowe z tabliczkami "wysokie napięcie"...ale kto wie... na PKP nie takie cuda się już zdarzały.
 
OP
OP
corwin

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#7
Grzeju napisał(a):
A z jakich lat eksploatacji jest model, bo mi się gryzą latarnie gazowe z tabliczkami "wysokie napięcie"...ale kto wie... na PKP nie takie cuda się już zdarzały.
Latarnie gazowe były na Ol12-7 do 1992 roku. Dopiero w 1993 po odbudowie w ZNTK Piła pojawiły się elektryczne. Ale dopóki jeździła w Zagórzu i Żurawicy miała gazowe. A potem w Muzeum Kolejnictwa też gazowe dopóki nie "zginęły z ekspozycji" pod chmurką.... :x
 
Reakcje
35 0 0
#8
Coś mi tu nie gra... Ol12 zakończył służbę pod koniec lat 60-tych, a ten przedstawiony na zdjęciach to raczej egzemplarz muzealny. Jaki ma opis na budce?
Poza tym w takim kolorze na pewno występował w Chabówce z typowymi pekapowskimi wiadrami, choć może również z takimi "gazowymi" również - tego nie wiem.
 
OP
OP
corwin

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#9
szymongodlewski napisał(a):
Coś mi tu nie gra... Ol12 zakończył służbę pod koniec lat 60-tych, a ten przedstawiony na zdjęciach to raczej egzemplarz muzealny. Jaki ma opis na budce?
Poza tym w takim kolorze na pewno występował w Chabówce z typowymi pekapowskimi wiadrami, choć może również z takimi "gazowymi" również - tego nie wiem.
Szymon, przecież to wersja która występowała w filmie "Lista Schindlera" :D Tam miała gazowe latarnie bo przecież to były lata II wojny światowej. Zastanawiałem się kto pierwszy skojarzy ten model z filmem.
 
Reakcje
35 0 0
#10
Jakoś nie wierzę, że to były latarnie gazowe - chyba co najwyżej elektryczne stylizowane na gazowe, a model rzeczywiście przedstawia egzemplarz z okresu pobytu w Chabówce. Te lokomotywy czasem zamieniają się w aktorów.
Ale model fajny. Ciekawe tylko, że na zdjęciu na stronie producenta zielony był rzeczywiście dużo jaśniejszy... :)
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#12
Tak po przyjrzeniu się temu sprzęgu, to przyznam że już lepiej wyglądają te zmontowane ruchome od Kluby. :p
Tylko coś ich już kupić się nie da. :(
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
#13
szymongodlewski napisał(a):
Ciekawe tylko, że na zdjęciu na stronie producenta zielony był rzeczywiście dużo jaśniejszy... :)
Zdjęcie ze strony Microfeinmechanik

Dziękuję mieszuchowi zaintensywny wywód nt że jemu się ten model tylko trochę podoba, czy można poprosić moderatora żeby to teraz wyciął tam gdzie powinno być?
 

Załączniki

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
#14
imć Corwin , wiesz co szykują chłopcy z Mikro na 2010 rok , ponoć coś jest , ale w folderze nowości nic o PKP'ach ,podejrzewam jakiegoś tendrzoczka
 
OP
OP
corwin

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#15
FENIX napisał(a):
imć Corwin , wiesz co szykują chłopcy z Mikro na 2010 rok , ponoć coś jest , ale w folderze nowości nic o PKP'ach ,podejrzewam jakiegoś tendrzoczka
Kolego Januszu, szykują trzy parowozy: Tr11, Th17 i Tw12. Czyli 3 lokomotywy konstrukcji austriackiej. Jeśli jesteś zainteresowany daj znać na PW. Ale może będzie jeszcze specjalna edycja 10 sztuk Ty4, czekam na odpowiedź, dokumentację już dostali.
 

Załączniki

K

Konrad 0

Gość
#17
Corwin napisał(a):
FENIX napisał(a):
imć Corwin , wiesz co szykują chłopcy z Mikro na 2010 rok , ponoć coś jest , ale w folderze nowości nic o PKP'ach ,podejrzewam jakiegoś tendrzoczka
Kolego Januszu, szykują trzy parowozy: Tr11, Th17 i Tw12. Czyli 3 lokomotywy konstrukcji austriackiej. Jeśli jesteś zainteresowany daj znać na PW. Ale może będzie jeszcze specjalna edycja 10 sztuk Ty4, czekam na odpowiedź, dokumentację już dostali.
Witam serdecznie,
właśnie nabyłem za 1330 € Pn11 i za 1600 USD Tr101. Jestem zainteresowany następnymi modelami, szczególnie nowymi modelami. Proszę o info czy jest szansa dołączyć do "kolejki" chętnych na nowe modele...?
Pozdrawiam Konrad Tanasiewicz
 
OP
OP
corwin

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#19
OLF napisał(a):
szymongodlewski napisał(a):
Ciekawe tylko, że na zdjęciu na stronie producenta zielony był rzeczywiście dużo jaśniejszy... :)
Zdjęcie ze strony Microfeinmechanik
grzeju napisał(a):
Jak pamiętam zdjęcie z Eisenbahn Kuriera to tam model był wręcz wiosenno-trawkowo-zielony, a twój jest jesienno-trawkowo-zielony... :p
Zielona wiosenno-trawkowa spotkała się z zieloną jesienno-trawkową...
 

Załączniki