• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? OKo1-12 (Fleischmann)

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
#1
Witam kolegów,

Mój parowozik jak w tytule doczekał się w końcu dźwięku. W związku z tym, mam pytanie, czy ktoś mógłby podzielić się ustawieniami CV-ek w ESU LokSound do tej lokomotywy? Na fabrycznych ustawieniach mocno "skacze" i szarpie. Brakuje jej płynności jaką miała na starym dekoderze jazdy.

Druga sprawa dotyczy budy. Nie zauważyłem tego wcześniej ale teraz po zamontowaniu dekodera i głośnika jest jakby garb na środku, bo mogę budę docisnąć na przodzie, wtedy podnosi się tył albo docisnąć na tyle, wtedy podnosi się przód. Zaznaczam, że dekoder i głośnik nie haczą. Są zainstalowane w kabinie maszynisty. Poza tym efekt "bujania" ma swoje miejsce gdzieś nad silnikiem, na długości śruby mocującej ale u góry. Czy w tych lokomotywach już tak jest, że buda jest trochę ruchoma, czy coś u mnie nie tak? Sprawdzałem już każdy element i nic nie wystaje, i nie haczy, więc nie wiem od czego mogłoby to być.

Pozdrawiam,
 
OP
OP
voytecki

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
#2
Sprawa ruchomej "budy" rozwiązana. Okazało się, że trzpień, do którego przykręca się śrubę, był przez poprzednika modyfikowany (pogrubiony opaską) i przez to nie dochodził do samego końca, gdzie było zwężenie. Wystarczyło lekkie spiłowanie.

Natomiast nadal poszukuję optymalnych ustawień CV (dekoder ESU LokSound) do tej lokomotywy.
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#3
Jeśli masz dekoder wersji 4 lub 5 to proponuję wykonać "kalibrację" dekodera do silnika. Postaw lokomotywę na końcu długiego toru prostego, tak ok 2m, rusz w stronę drugiego końca max. 5 cm, wpisz w CV 54 wartość 0, naciśnij F1. Lokomotywa "katapultuje się" a potem zatrzyma i włączy się dźwięk. Zobacz jak jeździ, powinno pomóc.