• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Okl2 - Roco 62204 Pomocy !

Skalpel

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#1
Witajcie - Podczas próby instalacji dekodera dźwiekowego rozlazła mi się buda modelu , w związku z czym nie mogę dojsc do ładu gdzie te wszystkie rurki mają wchodzić... niestety zdjęcia w necie sa mało wyraźnie... Proszę Was o pomoc i o wyraźne zdjęcia połaczenia kabiny z kotłem w tym modelu. Inaczej tego nie poskładam... Zostało mi to co na zdjęciu.

Pozdrawiam Piotrek
 

Załączniki

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
701 8 0
#2
Jeśli ten najmniejszy element to pokrętło (czego nie widać z profilu) to wydaje mi się, że powinien trafić do tego małego otworku na szczycie kotła widocznego przy krawędzi dachu na zdjęciu nr 1. Podejrzewam, że w to miejsce trafia też ten zespół zaworów (największy element) gdzie w zaworze jest otworek na włożenie pokrętła. Przymierz i będziesz wiedział :)
Co do reszty - a tę galerię zdjęć modelu przeglądałeś - https://www.dcc24.eu/node/874/54 ?
 
OP
OP
S

Skalpel

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#5
Dziękuje Wam za pomoc :)

Jakoś udało mi się to wszystko poskładać.. chyba mogę zostać mikrochirurgiem :) Na pewno do takich rzeczy potrzebna drobniejsza pęseta.

Tak jak kolega Gor pisał - najpierw trzeba wysunąć metalowe pręciki z prawej strony, aby wsunąć największy element z 3 rurkami. Blokuje się go tym najmniejszym elementem (z zaworem) wkładając od góry. Potem ostatni element wkładamy jako ostatni wsuwając w najwyższy otwór w budce i wszystko zaczyna się składać w jedna całość :)

Chwila nie uwagi przy składaniu modelu i miałem w plecy dobre kilkanaście godzin dedukcji i szukania po necie , czemu to wszystko nie pasuje... a tu trzeba znać niestety kolejność montażu :) Czarna lokomotywa jakoś dziwnie się fotografuje i mimo niby dobrego oświetlenia i wysokiej rozdzielczości widać tylko zlewające się ze sobą plamy...

Dla potomnych - lepiej tego elementu bez dokładnej dokumentacji fotograficznej nie dotykać :-( Przy rozbieraniu modelu nie dopuścić do rozłączenia rurek ! Mój model miał kiepsko sklejony ten element.

Pozdrawiam Piotrek
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
M
Tabor 1
Tabor 3
Tabor 4
Tabor 6
Tabor 17

Podobne wątki