• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zieleń Oj te drzewa, drzewa...

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.475 17 0
#41
Numery Nocha, których używam to 07142, 07144 i 07146. Wiem, że szukasz "nie jabłoni" - chciałem tylko pokazać Ci jak wyglądają te posypki na drzewku. Poniżej inny przykład - fotka na szybko ;)
Pozdrawiam
 

Załączniki

  • 210 KB Wyświetleń: 85
OP
OP
B

basia

Użytkownik
Reakcje
29 0 0
#42
Numery Nocha, których używam to 07142, 07144 i 07146. Wiem, że szukasz "nie jabłoni" - chciałem tylko pokazać Ci jak wyglądają te posypki na drzewku. Poniżej inny przykład - fotka na szybko ;)
Pozdrawiam

Paweł, wyglada to fajnie i to bardzo, ale taka posypka wg mnie totalnego laika, jakoś cyba nie przystaje ani do sosny, ani innych kłujących...Ale zapamietam, że służy choćby do jabłoni. Dzięki!
 
OP
OP
B

basia

Użytkownik
Reakcje
29 0 0
#43
Kochani...Znalazłam w wujku kilka rzeczy, jeśli chodzi o drzewa, makiety itp, które bardzo mi się podobają i nie dają mi spać. A jak kobieta nie śpi to;)
Oto jedna znich. Wystarczy w wujku wpisać Sokolica. To ponad 500 letnia sosna karłowata, uszkodzona w trakcie akcji ratunkowej

Chodzi toto za mną od paru dni widząc już ogólny zarys dioramy...To moje próby upodobnienia kawałków korzeni do tego co w realu...



A moja prośba i pytanieto: czy koronę tego drzewa lepiej bedzie zrobić z waty i na to dać jakąś posypkę, czy też od razu posypka na gałęzie...Jak byćie to zrobili? Za uwagi, także cco do kolorów pnia :kawa::kawa::kawa:
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.475 17 0
#44
taka posypka wg mnie totalnego laika, jakoś cyba nie przystaje ani do sosny, ani innych kłujących
basia, oczywiście, że nie. To przecież listowie. Na, jak to napisałaś, "kłujące", lepsza jest trawka 1 -2 mm. I wcale nie potrzebna jest elektrosadzarka. Wcześniej wstawiałem filmik - można spróbować wykorzystać pomysł do Twojego pieńka ;)
 
Ostatnio edytowane:

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#45
Basiu, zerknij no na stronę MBR - robią genialne drzewa, sosna z trawki statycznej. Elektrosadzarkę zrobisz za 20 zł (łapka na muchy+sitko stalowe) w 20 minut, trzeba tylko ogarnąć prostą elektrykę, nawet nie trzeba lutować (w mojej lutowanie nie wytrzymało, kabelki poskręcałem - działa, choć jest relatywnie słaba, ale na początek wystarczy, za 200 zł kupisz mocną, profesjonalną). A trawkę statyczną lepiej kupować biorąc do ręki niż polegać na numerach podanych przez kogoś.

Aha, jak brakuje ci kasy na hobby, zrób tak jak ja. Mimo iż nie brakuje mi funduszy, to wymyśliłem sobie, że moje hobby będzie samowystarczalne i tak jest, że czasem sprzedaję modele nie dlatego, ze nie mam za co żyć, tylko dlatego by móc sfinansować sobie zakup kolejnych modeli, farb itp.
Myślę, że jak ogarniesz temat drzewek na tyle, by ludziom się podobał, na pewno znajdziesz kupców. 10 drzewek po 20 zł / szt to elektrosadzarka ;)
 
OP
OP
B

basia

Użytkownik
Reakcje
29 0 0
#46
Dobra, chopy....Powiem taka: do iglastych kupię ciemno i jasno zieloną trawke 1-2mm, na Sokolicę bedzie ona bez waty, a dalej sie zobaczy:confused:
Elektro sadzarki na razie przynajmniej nie kupię napewno, baba+ prąd+ nieszczęście,a a po drugie chciałabym robić co robię naprawdę ręcznie
Dziękuje wszystkim za sugestie, podpowiedzi i w najbliższym przynajmniej czasie nie będę Was zamęczać. Jeśli kogoś "rozbawiłam uporem i głupimi pytaniami", jak ktoś w mailu napisał...przepraszam, nie miałam takiego zamiaru.Może moje pytania były przepojone naiwnością, ale kiedyś być może nabiorę doswiadczenia i wiedzy. Może wtedy dojdę do tego co pisze Astro:
"Aha, jak brakuje ci kasy na hobby, zrób tak jak ja. Mimo iż nie brakuje mi funduszy, to wymyśliłem sobie, że moje hobby będzie samowystarczalne i tak jest, że czasem sprzedaję modele nie dlatego, ze nie mam za co żyć, tylko dlatego by móc sfinansować sobie zakup kolejnych modeli, farb itp.
Myślę, że jak ogarniesz temat drzewek na tyle, by ludziom się podobał, na pewno znajdziesz kupców. 10 drzewek po 20 zł / szt to elektrosadzarka ;)"
Może kiedyś....Oby
Pozdrawiam
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam cieplutko
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.350 18 9
#47
Jeśli mogę coś doradzić, to zrobiłbym tak:
Na te konary sosny ponakładałbym małe kropki Wikolu i na te kropki posadził (elektrosadzarką lub palcami) małe kępki trawy elektrostatycznej 4 lub 6mm, aby zagęścić nieco koronę. Poczekałbym aż wyschnie, prysnął aerografem na brązowo, a potem posiał na to trawkę elektrostatyczną 1 - 2mm w docelowym kolorze ciemno zielonym.

Poniżej dwa zdjęcia moich drzewek.
Z lewej - posypka gąbkowa na siateczce, z prawej - posypka gąbkowa na trawce elektrostatycznej:
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
B

basia

Użytkownik
Reakcje
29 0 0
#48
Pomaleńku wdrażam sie do treningu...To co poniżej to wzór


a to co popełniłam


Nie dotarło jeszcze do mnie igliwie, więc dla wprawy zrobiłam teń "świerk" z posypi lisciastej
Reszta...jest milczeniem...









Teraz chowam się pod dębowym stołem w hełmie na głowie...Walcie więc ile wlezie, byle konstruktywnie
Pozdrawiam
 
OP
OP
B

basia

Użytkownik
Reakcje
29 0 0
#51
Jack77...Przyda się jak każda z podobnych stron. Problem nie jest w tym, że nie widziałam jak się drzewa robi i jak one wygladaą na makiecie, a w tym, że nie mam z tym zupełnie wprawy i doświadczenia. Dlatego uważam, że muszę robic ich dużo by nabrać wyczucia, a najcenniejsze byłyby uwagi typu co jest źle i jak to poprawić. Za tego typu sugestie będę naprawdę bardzo wdzięczna. Sama widzę np, na fotkach poniżej, że prawdopodobnie korona jest za gęsta...Ale nie wiem dlaczego, czy za gęsta siateczka, czy jej za dużo, czy za dużo posypki, a może niepotrzebnie stykają się gałęzie? Podpowiedzcie...





O tego typu podpowiedzi i opinie bardzo proszę
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.350 18 9
#52
...Ale nie wiem dlaczego, czy za gęsta siateczka, czy jej za dużo, czy za dużo posypki, a może niepotrzebnie stykają się gałęzie?
Moim zdaniem za gęsta siateczka. Na drzewko, które pokazałem poprzednio, siateczkę rozciągałem do objętości ok. 10-krotnie większej niż w stanie "sklepowym". Tak, że włókna niemal nie trzymały się już nawzajem. Ale po spryskaniu klejem i posypaniu gąbką wszystko trzyma się kupy...
 
OP
OP
B

basia

Użytkownik
Reakcje
29 0 0
#53
No więc dalszy ciąg treningu w zakresie drzewek. Starałam się uwzględnić to co pisaliście, a czy jest widoczna poprawa zdaję sie na Waszą ocene. Bardzo proszę o uwagi, są one dla mnie nieocenione i inspirujace, choć czasami nie potrafię ich wykorzystać, ale mam nadzieję, że to tylko chwilowo:)









 
OP
OP
B

basia

Użytkownik
Reakcje
29 0 0
#58
A to dioramka z poprawioną zielenią...




Tu do brzózki kosztem Heki 1685 dodałam do Heki 1687 trochę Woodlanda T46
Wiem, że jest tu masa minusów, że dałoby sie to zrobić lepiej, ale w porównaniu z wersją pierwotną, to tak jak mały Fiat i duży Fiat...
 

Podobne wątki