• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zieleń Oj te drzewa, drzewa...

OP
OP
B

basia

Użytkownik
Reakcje
29 0 0
#22
Panowie, muszę się pochwalić pierwszym wyrobem drzewopodobnym, który wyszedł z moich rąk i nawet jako tako jakieś drzewo przypomina!





Nie wpadam w zachwyt, czy samouwielbienie, ale porównując to do wsześniejszych "potworków"widzę wyraźnie, że coś się zmieniło na lepsze...Wszystko to nie tyle moja ile Wasza zasługa, ja tylko zrobiłam to pod Wasze wskazówki i za to wszystkim gorące podziękowania
Pozdrawiam
 
OP
OP
B

basia

Użytkownik
Reakcje
29 0 0
#23
A to ma robić za jakiś stary świerk...




Posypka mogłaby być znacznie ciemniejsza, ale skoro nie mam, zrobiłam z tego co kupiłam
Jak sądzicie, czy to co widać da sie przełknąć, co mozna poprawić, zrobic lepiej, co kłuje w oczy? Będę wdzieczna za szczere opinie
Pozdrawiam
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.862 386 20
#25
Świerk do poprawki, jakoś jak dla mnie, to nie za bardzo przypomina drzewo iglaste. Natomiast drzewo liściaste jest rewelacyjne. Kapitalnie Ci wyszło. Patrząc na liście, grubość pnia i kształt korony, to pasuje mi na młodą wierzbę. Brawo. Tak trzymaj (y)
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#26
Liściaste fajne - powiedziałbym że czuć że wiatr wieje - taki efekt niesymetryczności.
Jak ten "świerk" nie jest za wysoki to może stanowić element większych zarośli tarniny.
 
OP
OP
B

basia

Użytkownik
Reakcje
29 0 0
#28
Sello i Mafo...Jak byście poprawili ten "swierk"? Jakieś propozycje? Ma ok. 7cm wysokości, więc jak pisze Zdrada69, może gdzieś w zaroślach innych ...Ale byłoby dobrze wiedzieć na przyszłośc, jak taki świerk zrobić.
Zbyszek...Sama korona to wata polipropylenowa (wkłady do filtra akwarystycznego JBL). Liściaste wykonane ściśle wg wskazań jednego z Was (jeszcze raz dzięki ogromne!). Po pomalowaniu farba TS 62 Tamiya, najpierw troszkę Heki3377 klejonej z ręki,( w miarę na sztorc, jako imitacja odrostów i młodziutkich gałązek, potem Heki 1687dla zagęszczenia korony i na koniec odrobina Heki1685 dla zmiany koloru, nieco jasniejszy odcień
Teraz jakoś trzeba by się dosadzić do brzozy, sosny może jakiś złotokap, wierzba...Ale do nich najprawdopodobniej trzeba bedzie kupować kolejne posypki, a to już problem, który nie bardzo potrafię pokonać...
Podpowiedzcie proszę jakie konkretnie posypki (nr katalogowe) nadawałyby się do ww drzewek. Muszę coś z tym zrobić...
Czy ktoś z Was wykonywał może złotokap zwyczajny, alpejski czy jakąkolwiek inną odmianę? Byłabym wdzieczna za wszelkie wskazówki co do sposobu wykonania
Pozdrawiam i dzięki za opinie i uwagi, są zawsze bezcenne
 
OP
OP
B

basia

Użytkownik
Reakcje
29 0 0
#29
Wiosna za rogiem, dziś pokazały się pierwsze szpaki, a tu cisza i smutek:(...Chłopaki co się dzieje, trochę życia i radości, pleaaaseee...
Ale wracam do tematu
"Teraz jakoś trzeba by się dosadzić do brzozy, sosny może jakiś złotokap, wierzba...Ale do nich najprawdopodobniej trzeba bedzie kupować kolejne posypki, a to już problem, który nie bardzo potrafię pokonać...
Podpowiedzcie proszę jakie konkretnie posypki (nr katalogowe) nadawałyby się do ww drzewek. Muszę coś z tym zrobić...
Czy ktoś z Was wykonywał może złotokap zwyczajny, alpejski czy jakąkolwiek inną odmianę? Byłabym wdzieczna za wszelkie wskazówki co do sposobu wykonania"

Wiem, że niby jest info np"posypka świerkowa", często różne odcienie zieleni i wielkość takiej posypki ale nie chcę kupować czegoś co nie bedzie sie nadawać. Dlatego pytam i proszę o podpowiedzi Was, którzy takie rzeczy robicie i macie doświadczenie.
Mam nadzieję, że przy niedzieli ktoś sie zdecyduje napisać i wyjaśnić babie co i jak, prawda?;)
Pozdrowionka
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#30
Osobiście do drzew używam 4 posypek heki nr nie podam bo mam wszystko w pracowni, może jutro. Owe 4 posypki czasem mieszam by uzyskać róźne gradacje koloru, temperatury, bo nie ma nic gorszego niż z jednej strony jednolita ściana zieleni, z z drugiej łaciata makieta z dwóch kolofków...
Świerk nie przypomina świerka, na YT jest trochę róźnych technik, warto samodzielnie coś wyćwiczyć.;) skrecony drut al'a szczotka do butelek, gałążki z starego pędzla, farba zielona matowa akrylowa i posypka z trawki 1mm. Może w koncu znajdę czas, żeby nakręcić kolejne filmy, będzie łatwiej.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.942 24 8
#31
Panowie, muszę się pochwalić pierwszym wyrobem drzewopodobnym, który wyszedł z moich rąk i nawet jako tako jakieś drzewo przypomina!





Nie wpadam w zachwyt, czy samouwielbienie, ale porównując to do wsześniejszych "potworków"widzę wyraźnie, że coś się zmieniło na lepsze...Wszystko to nie tyle moja ile Wasza zasługa, ja tylko zrobiłam to pod Wasze wskazówki i za to wszystkim gorące podziękowania
Pozdrawiam
Fajnie wyszła ta roślinka.
Nie jestem dendrologiem, ale patrząc na gęstość korony to gdyby to pociąć teraz na mniejsze kawałki byłyby porządne krzewy.
 
OP
OP
B

basia

Użytkownik
Reakcje
29 0 0
#32
Ok, sposób na tego upartego świerka znajdę na 100% (dziś zrobiłam nawet jego otki na zywo), ale z tymi posypkami to chopy pomóżcie...
 
OP
OP
B

basia

Użytkownik
Reakcje
29 0 0
#34
Chłopaki, dziękuję znam te filmiki, ale nie szukam sposobu wykonania świerku lecz numerów posypek, jakie zastosować do korony.
Astro, czekam na podpowiedź, jak trafisz do domku...
Pozdrawiam
 
OP
OP
B

basia

Użytkownik
Reakcje
29 0 0
#35
Czy to poniżej mogłoby służyć jako dzr\\rzewa chore, schnące???


Przecież w naturze nie wszystko jest piekne, równe i super.Pytam, gdyż takie nieudaczniki może da sie jakoś wykorzystać?...
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.474 17 0
#36
Troszkę "biało" to wygląda - watę po przyklejeniu psiknij na przyszłość kolorem. I wydaje mi się, ze troszkę zbyt dużo tej waty. To lewe drzewko na dolnym zdjęciu wygląda lepiej - właśnie przez mniej białego koloru gałęzi. Spróbuj je może (te drzewka) poprawić psikając je brązem zasłaniając kawałkiem papieru to, co ma być niepomalowane. Może da się je gdzieś "upchnąć" w jakiejś gęstwinie. Nie wiem, czy to widziałaś:
drzewka Bato Zsolt
 
OP
OP
B

basia

Użytkownik
Reakcje
29 0 0
#37
Tak Pawełku, rozumiem o czym mówisz, tylko jedno sprostowanie: to nie biała wata prześwituje, a jasnoszary kolor, bo psiknęłam chcąc nadać neco inny odcień, właśnie jakiegoś "usychania", choroby... Teraz wiem że nie tędy droga
Ale to nie problem. problemem jest cos innego, a mianowicie jakoś nikt mi do tej pory nie odpowiedział na wcześniejsze pytania. Wstrzymuje mi to prace niemal zupełnie, więc może jeszcze raz zbiorę to wszystko razem i powtórzę:
Nie szukam sposobu wykonania drzew...Naoglądałam się tego naprawdę dużo, trochę zrobiłam i myślę, że dalsza poprawa wykonania wiąże sie nierozerwalnie z doświadczeniem i wprawą. Jeśli nawet jakieś wyjdzie "nie ten tego", zawsze mogę poprawić, zmienić, wyrzucić...
Natomiast szukam konkretnych odpowiedzi na pytania poniższe...
Jakie posypki (producent i nr katalogowy)powinnam stosować do wykonania:
1.Sosna
2. Świerk
3.Brzoza
4.Wierzba (może być płacząca)
Sam kolor nic mi nie daje, bo kupię np ciemna zieleń do świerku i się okaże że posypka za drobna lub za gruba, a nie stać mnie naprawdę, na wydatki nietrafione.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że ktoś się odważy i wytołkuje babie sprawę łopatologicznie
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.474 17 0
#38
basia, ten link podsunąłem Ci z jednego powodu - nie sypać zbyt obficie :) Co do posypek to jedni używają takich, inni innych. To rzecz gustu i "podobania się" osiągniętego efektu. W linku człowiek używa Noch-a. Ja też używam tych posypek. Mają kształt podobny do liści, można je przesiać i otrzymać drobniejsze liście. Efekty są np. takie (i następne) . Mam trzy kolory - później podam Ci numery jak się "opędzę" z perdołami porannymi ;)
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
#39
Czytam Twoje wpisy z dużym zaciekawieniem, lubię ludzi z pasją, nie zależnie jaką, ale pasją.
Ja mogę ci polecić produkty firmy Polak, dokładnie produkt Naturex F i Naturex (naturalne materiały), nie są może tanie, ale wydajne, a to jest dla Ciebie ważne.
Polak ma w swoim asortymencie duża ilość kolorów (lato, jesień) oraz jak dobrze pamiętam trzy rozmiary. Materiał bardzo dobry na drzewa liściaste.

Brzoza - 2832 rozmiar średni;
Wierzba - 9072 rozmiar średni;

Z posypkami, a w zasadzie z każdym materiałem jest tak jak napisał Paweł. Jedni wolą to inni tamto.
 
OP
OP
B

basia

Użytkownik
Reakcje
29 0 0
#40
Czytam Twoje wpisy z dużym zaciekawieniem, lubię ludzi z pasją, nie zależnie jaką, ale pasją.
Ja mogę ci polecić produkty firmy Polak, dokładnie produkt Naturex F i Naturex (naturalne materiały), nie są może tanie, ale wydajne, a to jest dla Ciebie ważne.
Polak ma w swoim asortymencie duża ilość kolorów (lato, jesień) oraz jak dobrze pamiętam trzy rozmiary. Materiał bardzo dobry na drzewa liściaste.

Brzoza - 2832 rozmiar średni;
Wierzba - 9072 rozmiar średni;

Z posypkami, a w zasadzie z każdym materiałem jest tak jak napisał Paweł. Jedni wolą to inni tamto.
Kempol, dziękuję, jakos pomału może dojdę do tego co kupić, by było to odmienne kolorystycznie od tego co mam ( Heki 3377, 1685 i 1687) a jednocześnie dało sie stosować na drzewa i krzewy. Ale to tak jest, jak kołderka robi sie zbyt krótka...
Dzięki
 

Podobne wątki