• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama " OGRÓD WIEJSKI "

STORY

Nowy użytkownik
Reakcje
17 0 0
#1
Witam, w czasie co robiłem inne swoje prace, dostałem wizje:sleep: na diorame w stylu ogrodu wiejskiego, na początku miał być on w doniczce ale w trakcie wyszło inaczej czyli styrodur otoczony zgiętą na mokro deską balsową, tworzyć zacząłem w maju i oczywiście jeszcze jestem w trakcie robienia, jestem w fazie ukończenia, narazie kilka zdjęć z początku prac, będzie stał domek który sam zrobiłem od podstaw i kilka doniczek i płot, będzie też staw, który na samym końcu powstanie


1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg 10.jpeg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
S

STORY

Nowy użytkownik
Reakcje
17 0 0
#2
Witam, ten domek już skończyłem jakiś czas temu, fotki zrobione w kwietniu, tylko mam dylemat i mam nadzieje że pomożecie, otóż kolor zielony domku ma być tylko kilka razy poprawiałem, ( chciałem idealny :ostrozny:)raz ciemniejszy raz jaśniejszy no i co... spieprzone troche a na kilku zdjęciach fajnie wyszedł i mogłem zostawić; nie podobaja mi sie te zacieki,plamy, jak pomalowałem jeszcze raz to po wyschnięciu pozostało to jaki widać, co zrobić aby kolor był jednakowy, dach i reszte zostawiam jak jest, macie jakiegoś pomysła?


1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg 10.jpeg 11.jpeg
 
OP
OP
S

STORY

Nowy użytkownik
Reakcje
17 0 0
#5
Witam ponownie, kilka zdjęć z ogrodu, domek jeszcze nie jest przyklejony, na razie badam jak to wygląda, jeszcze kilka rzeczy zostało do zrobienia, no ale w tym wszystkim na plus to pogoda zza oknem, która pozwala na więcej czasu na zrobienie czegoś, może coś podsuniecie co jeszcze na waszym miejscu byście zrobili lub dodali, 2 drzewka staną jeszcze, 1 kwitnąca jabłoń i wierzba płacząca


21.JPG 22.JPG 23.JPG 24.JPG 25.JPG 26.JPG 27.JPG 28.JPG
 
OP
OP
S

STORY

Nowy użytkownik
Reakcje
17 0 0
#7
Witam po dłuższym czasie, mam takie pytanko do was czyli znawców, na powyższych zdjęciach co widać chciałbym zrobić staw, kupiłem już specjalny preparat dający taki właśnie efekt wody stojącej, i pytanko czy przed nalaniem najlepiej czymś posmarować spód, czy bezpośrednio do środka lać, i czy lać warstawami ? jeśli tak to w jakich odstępach czasu i jeśli warstwami to ile najlepiej, wyczytałem, że najlepiej po kilka mm jedna warstwa i odczekać najlepiej 24h, jaka prawda, żeby nie spieprzyć tego i też wiem że po nalaniu, powastają bąbelki, czym to zniwelować;
bardzo wdzięczny bym był za odpowiedz
 

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#8
Witam, projekt nie do końca kolejowy, stąd pewnie mało komentarzy.
Mi brakuje trochę faktury desek na elewacji, chyba, że domek miał być murowany, ale wtedy to najlepszy jest karton impregnowany fixatywą albo superglue. Ogólne wrażenie zdecydowanie na plus, zwłaszcza ostatnie zdjęcia. Ogród naprawdę żywy i ciekawy.

Odnośnie wody nie jestem ekspertem, ale polecam filmy Luke'a Towana na YouTube. Szczególnie ten poniżej, od 18 minuty jest o wylewaniu wody:

No i oczywiście koniecznie zrobić najpierw próbne wylanie wody na jakmiś zbędnym kawałku styroduru!

Mam nadzieję, że to jakoś pomoże.
 
OP
OP
S

STORY

Nowy użytkownik
Reakcje
17 0 0
#9
Dzięki za filmik i za odpowiedz, zapomniałem właśnie że najlepiej pierwsze wylać na próbe do styroduru, za kilka dni jakieś próby co do wylewania, na ogrodzie staną jeszcze dwa drzewka i kwiaty, jak ukończe to oczywiście wrzuce kilka zdjęć z końcowego etapu i zobaczymy jak to będzie sie prezentować
 
OP
OP
S

STORY

Nowy użytkownik
Reakcje
17 0 0
#10
Witam, minęło kilka dni od zalania ( dla próby ) pojemnika wodą VALLEJO WATER TEXTURE 26.230 z farbką akrylową i i ciągle jest płynna, wiecie jak temu zaradzić, gdzieś w internecie widziałem że 24 h trzeba odczekać a minęło kilka dni;
może to moje błedy i poprawacie mnie co nie tak zrobiłem;
-po pierwsze nalałem go to pojemnika plastikowego
-po drugie nalałem ok. 0,5 cm warstwy
chciałbym uzykać taki efekt stawu jak na zdjęciu i zdjęcia rzeczy które mam do zrobienia tego

Prosiłbym o konkretną odpowiedz, czy tym co dysponuje moge uzykać taki staw, dno tego stawu posmarowałem lakierem bezbarwnym matowym a farbka jest koloru oliwkowego/


d2FjPTkwMHgxLjQwMA_src_24890-staw3_fot._Lilianna_Jampolska.jpg IMG_20200314_172805.jpg IMG_20200314_172825.jpg IMG_20200314_173030.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 44

Podobne wątki