• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ogólnopolski Zlot Miłośników Kolei Wąskotorowych 1-3 maja Żnin

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#1
Miłośnicy kolei i parowozów zawiedzeni parodią Parady Parowozów w Wolsztynie, mogli jednak, podczas majowego weekendu, pojechać do innego niewielkiego miasta, położonego na Pałukach. Do Żnina. To, podobnie jak Wolsztyn, miejsce również znane miłośnikom kolei. Tu bowiem zlokalizowana jest główna stacja Żnińskiej Kolei Dojazdowej (obecnie Powiatowej).

Dotychczas jednak żnińska kolejka nie wyróżniała się specjalnie spośród wielu podobnych, funkcjonujących w Polsce. Miała podobne problemy - brak wystarczających środków czy perturbacje związane z jej statusem prawnym. Przeciągał się remont jedynego parowozu - Px38, a pociągi prowadziły lokomotywy spalinowe. Parowóz już na szczęście jest sprawny, pod parą. Dzięki takim miejscom jak Biskupin, czy Muzeum Kolei Wąskotorowych w Wenecji, kolejka nigdy nie narzeka i nie będzie narzekać na brak pasażerów. Ale zarządzający kolejką postanowili nie poprzestawać na jazdach rozkładowych pociągów i rozwijać jej funkcjonowanie. Stąd pomysł na organizację Zlotu Miłośników Kolei Wąskotorowych. W tym miejscu warto zauważyć, że pierwsze takie zloty zostały zorganizowane na Wyrzyskiej Kolei Powiatowej w Białośliwiu, a kolejna impreza związana ze 120-leciem tej wąskotorówki pod koniec czerwca 2015 - jak zapowiadają organizatorzy - z udziałem sześciu parowozów wąskotorowych.

Więcej tutaj: http://www.nostalgiazapara.pl/node/5470
Pzdr, Pior

DSC04039.jpg


DSC03871.jpg DSC03937.jpg DSC03960.jpg DSC03911.jpg DSC03937.jpg DSC03986.JPG DSC04093.jpg
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Miki12barcin

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Kilka fotek ode mnie CDN
 

Załączniki

Miki12barcin

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
CD(N)
 

Załączniki

Miki12barcin

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
CD(N)
 

Załączniki

Miki12barcin

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
CD(N)
 

Załączniki

Miki12barcin

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
CD(N)
 

Załączniki

Miki12barcin

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
CD(N)
 

Załączniki

Miki12barcin

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
CD(N)
 

Załączniki

Miki12barcin

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
To już na tyle ze zdjęć ode mnie.
Tutaj KOLEJWIZJA w całości poświęcona temu wydarzeniu
(nawet się w okolicach 8 minuty załapałem :p )
 

Załączniki

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#13
Bardzo ładna relacja ,z przyjemnością się ogląda i tylko żal, że nie może się być na dwóch imprezach jednocześnie .
Żnińska jest jedną z ulubionych moich kolejek i nie tylko że to 600mm.:)
 

Podobne wątki