• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Odpowiedni klej do plastiku

MarGe

Aktywny użytkownik
Reakcje
10 1 0
#1
Cześć, czy orientuje się ktoś jakim klejem można skleić plastik występujący w wózkach firmy ROCO (model Taurus - jak na zdjęciu)? Niestety klej cyjanoakrylowy w ogóle nie chwyta.
20210709_180145.jpg
 
OP
OP
MarGe

MarGe

Aktywny użytkownik
Reakcje
10 1 0
#5
Spróbowałem jeszcze Faller Super Expert i trzyma przynajmniej na tyle, że samo nie odpada. Takie "gumowe" połączenie daje.
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
518 41 1
#6
Niestety nie pomogę Koledze za dużo, ale może ktoś na forum będzie pamietał...
Klej dwuskładnikowy, charakterystyczny zapach ("fenolowaty", ale jak na "chemikalia" to całkiem znośny), brązowa twarda spoina, nie do ruszenia - nazwy nie pamiętam...
Ale faktycznie można ostatecznie ten element (imitacja ramy (osłona) wózka, Rocowskiego Taurusa?) zamówić u producenta jako serwisówkę...
 
Ostatnio edytowane:

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
#8
Osobiście taki detal narażony na zahaczenie nawierciłbym wiertłem około 0.3 - 0.5 mm. Tak samo wózek. Kawałek drutu mosiężnego lub stalowego jako swożeń. Do tego klej cyjanoakrylowy i "wytrzyma wieki". Jak kolega nie umie, może mi wysłać i pomogę :)
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
283 45 10
#9
Klej metakrylowy, jeśli to jest POM. klei nawet POM z Teflonem z dobrym skutkiem. Ale jest ogólnie drogi. Jest jeszcze też klej tzw. agresywny do plastiku.
 

HMG

Aktywny użytkownik
club 0
Reakcje
757 12 1
#10
To jeszcze jedna "porada" - jeżeli wózki są wykonane a ABS (bardzo wytrzymały i elastyczny plastik, robione są z tego klocki Lego) to wystarczy dowolny klej do ABS, który można dostać w praktycnie każdy supermarkecie czy sklepie z materiałami remontowymi za kilka-kilkanaście złotych. Spoina jest tak mocna, że łatwiej ułamać sklejone elementy niż je rozkleić.
 

Podobne wątki