• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Odlotowo czyli mała mieścina

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#25
Zastanawiałem się właśnie jak te podwójne lampy mogą wyglądać. Mam mieszane uczucia bo jak dla mnie trochę grubaśne ale uliczne mi się podobają tylko bym je trochę spatynować spróbował.
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.372 2 0
#26
Jak dla mnie świetny klimacik, a nocą na żywo musi to ciekawie wyglądać (y) Brakuje tylko oświetlenia w wagonach :podstepny:

Jeśli chodzi o patynowanie, to ja bym przybrudził jeszcze budynek ;)

Ale jest super i czekam na dalsze postępy z prac :D(y)
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
#28
makieta jest budowana czysto hobbistycznie więc realizm jest mniej ważny.
Andrzeju, to tak w kwesti "jakości modelarskiej" ;)
Poza tym, rzeczywiście trochę te lampy przygrubaśne i nie bardzo peronowe :) Na rynek, albo do parku lepiej by pasowały.
Poza tym, fajnie to zaczyna wyglądać. Do zabawy wystarczy :)
 
OP
OP
Bumba

Bumba

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#29
Generalnie, miałem problem z wyborem lamp na peron i padło na te, bo wyglądały najlepiej moim zdaniem. Tak wcześniej wspominałem to projekt czysto hobbistycznie więc cena/jakość jest naprawdę dobra tych lamp, Na pewno następna makieta będzie w całkiem innym klimacie;)
Co do patynowania to kompletnie nie opanowałem tej sztuki i kiedyś będę musiał spróbować się za to zabrać.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#30
Chodziło mi przede wszystkim o to, że te latarnie nie pasują stylem jako peronowe. Jakość wykonania to inna sprawa, a relacja ceny do jakości może być doskonała.
 
OP
OP
Bumba

Bumba

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#31
W końcu udało mi się ogarnąć scarm'a i o to jest jest plan makiety w przybliżeniu. Rozjazdu krzyżowego jeszcze nie ma.
 

Załączniki

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#32
Jadąc zewnętrznym torem można przejechać na wewnętrzny, ale wrócić na zewnętrzny się już nie da bo oba przejścia są w tą samą stronę!? Jedno z nich trzeba zmienić aby można było "wrócić" z wewnętrznego na zewnętrzny.
 
OP
OP
Bumba

Bumba

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#33
Generalnie, własnie odkryłeś błąd w planie. Teraz dopiero zauważyłem. Po lewej stronie zwrotnice są odwrotnie. Tak by można było wracać na zewnętrzny
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
#34
Jadąc zewnętrznym torem można przejechać na wewnętrzny, ale wrócić na zewnętrzny się już nie da bo oba przejścia są w tą samą stronę!? Jedno z nich trzeba zmienić aby można było "wrócić" z wewnętrznego na zewnętrzny.
Generalnie, własnie odkryłeś błąd w planie. Teraz dopiero zauważyłem. Po lewej stronie zwrotnice są odwrotnie. Tak by można było wracać na zewnętrzny
Tomku, tak to jest, jak się komentuje z biegu ;) Na poprzedniej stronie jest oryginalny plan :)
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#35
Z treści postu który komentowałem wynikało, że zamieszczony w nim plan jest wersją ostateczną :podstepny:;)(y).
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#38
Z braku schodów nie byłem pewien, A jak oceniasz stopień trudności tego modelu co do sklejenia ? Mam też na myśli czytelną instrukcją ,czy jest naćkane jedno na drugim ,że na pierwszy rzut oka to nie wiadomo o co chodzi ? Akurat mi się ten model bardzo podoba i zamierzam umieścić go na makiecie .
[DOUBLEPOST=1423124193][/DOUBLEPOST]Masz może więcej zdjęć tego posterunku? Jak możesz je wrzucić tu czy na PW to będę bardzo wdzięczny
 
OP
OP
Bumba

Bumba

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#39
Generalnie, model skleja się przyjemnie ale trzeba uważnie patrzeć na instrukcje bo na pierwszy rzut oka nie wszystko widać. Największy problem dla mnie jaki się pojawił przy sklejaniu to schody i największe okna które trzeba wyprofilować, a od cięcia lasera chcą się wyginać w drugą stronę. U mnie stoją dwie takie same na makiecie, ale tylko dlatego iż pierwsza zakupiona była pozbawiona 8 różnych elementów. Firma zachowała się wręcz wzorcowo i takim sposobem mam dwie. Zdjęcia wyślę jak wrócę do domu i je porobię, czyli jakoś poniedziałek, wtorek
 
OP
OP
Bumba

Bumba

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#40
Miasto Odlotowo przestało istnieć. Wynik przeprowadzki, która nastąpi niedługo oraz chęć stworzenia czegoś innego. Makieta była świetnym polem do nauki. Ale teraz przyszedł czas na coś innego.
 

Podobne wątki