• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Odlewy Odlew z gipsu, surowiec i forma - czego użyć?

OP
OP
G

gnacik

Nowy użytkownik
Reakcje
4 0 0
#21
Bardzo fajnie odwzorowałeś Giewont. Krzyż też będziesz robił?
Model jest z 1894 roku, wtedy jeszcze nie było krzyża :) ...a tak serio to nie planuję, przy tej skali to nie ma sensu, a nie chcę tego przekłamywać. Ale w wersji 2x większej mam w planie dodawać fototrawione elemnty, z których każdy kto kupi będzie mógł sobie ten krzyż samemu domontować :)

Najlepszy efekt można osiągnąć stosując gips dentystyczny. Jest jednak najdroższy.
I na takim też się finalnie skończyło, jednak jakość ponad zysk :)

jakiej farby użyłeś i jak malowałeś? Bo bardzo ładnie wyszło
Trochę późno zobaczyłem, że ten temat jeszcze żyje, a zanim tu zajrzałem to już odpisałem Ci na wiadomość prywatną :)

Przy okazji pozwolę sobie zareklamować: www.instagram.com/sycko.pl Teraz wygląda to jeszcze lepiej :)

Pozdrawiam,
Janusz
 
Reakcje
0 0 0
#22
I na jaki gips/cement/klej do płytek? się zdecydowałeś?
Czym malujesz żeby (jesli to gips) żeby nie zostawiało białych śladów na rękach?

Czy wiecie może z jakiego materiału robi się "znicze gipsowe" że jest to trwałe i na zewnątrz się nie "rozmaka"?
Przetestowałem wszystkie możliwe gipsy i nie jest to to...
Mieszanka Cementu i gipsu budowlanego pokryta lakierem?
Teraz testuje klej do płytek + cenent.
 

Podobne wątki