• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Odlewy Odlew z żywicy

Fan

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam,
Zaczynam amatorsko przygodę z odlewaniem żywicy Link z formy silikonowej. Formę i odlew robię w taki sposób Youtube. Mam dwie formy do odlewania wentylatorów. Większy wentylator wychodzi prawie dobrze po za oczkimi na obwodzie
IMG_20200820_104623.jpg

IMG_20200820_104603.jpg

Natomiast mam większy problem przy odlewaniu mniejszego wentylatora. Prawdopodobnie przez powstające pęcherzyki powietrza. Skrzydełka wentylatora nie odlewają się całe
IMG_20200820_104505.jpg

IMG_20200820_104505.jpg

W najlepszym odlewie połowa skrzydełek odlewała się dobrze.
A tu oryginał
IMG_20200820_104329.jpg

Jak mam sobie z tym poradzić. Możecie coś doradzić ?
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#5
Do każdego skrzydełka doklej cienki kawałek plastiku ,coś co będzie odpowietrzeniem końcówek łopatek .
Niestety bez komory może być to nieco upierdliwe ,ale nie niemożliwe .
 

r-mik

Pan Chlewik
Reakcje
145 30 0
#6
Zamiast komory próżniowej można spróbować wprowadzić formę w drgania najlepiej ultradźwiękami. Żywice należy wlewać powoli aby bąbelki miały możliwość wydostać się na zewnątrz.
 
Ostatnio edytowane:

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#7
Jedyne co może pomóc to wykałaczką doprowadzić żywicę w miejscach gdzie się niedolewa. Aby zwolnić trochę czas krzepnięcia żywicy możesz schłodzić w lodówce przed odlewaniem.
 

Podobne wątki