• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Odkurzanie makiety

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.763 301 15
#2
Ja konkretnie dioramy musiałem odkurzyć, bo mi jakiś niezbyt rozgarnięty koleś zaczął szlifować ściany w modelarni zanim przykryłem wszystko folią. No więc... odkurzacz na niskim ssaniu, z damską skarpetką na wlocie do rury (abyś słabiej przymocowanych elementów po worku nie szukał) , bardzo miękki pędzel (najlepiej taki do pudrów) i jedziesz... Problem z makietami pudrowanymi i nie utrwalonymi fiksatywą, wtedy możesz odkurzyć całą waloryzację...
 

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
389 8 0
#3
A ja w drugą stronę, miękki pędzel po dachach ulicach itp, potem pompką do balonów wykurzam kurz. Jak się co oderwało to na podłogę spadnie, jakiś ludek, częściej jakiś drobiazg z taboru np bufor, albo hak lub wąż. Klej nie zawsze dobrze zwiąże
 
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
#4
Ja się nieco obawiam spustoszenia w trawie po kilku takich odkurzaniach, wikol nie wszystko tak super wiąże. Myślicie że można pominąć trawę całkowicie w odkurzaniu ?
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.763 301 15
#5
no można, tylko będzie brudna :) można też aero podmalować razem z kurzem. tylko pewnie ujednolicisz kolor.
Tak na marginesie - wikol dobrze łapie trawę. jest elastyczny a trawa jest zatopiona w nim jakieś ułamki mm. Najlepiej sprawdź na kawałku z tą skarpetką. Jak zobaczysz, że w skarpetce ląduje trawa, to odpuść
 
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
#6
Wikol dobrze łapie trawę jak się sadzi z elektrotrawosadzarka. Jeśli się bez niej sypie przez samo sitko to moim zdaniem już tak dobrze nie jest bo spora czesc trawy się kładzie jedna na drugiej. A ja niestety tak właśnie sypie.
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.342 18 9
#8
Jeśli się bez niej sypie przez samo sitko to moim zdaniem już tak dobrze nie jest bo spora czesc trawy się kładzie jedna na drugiej. A ja niestety tak właśnie sypie.
Taka luźna trawa sama z czasem wypada. Odkurzacz tylko przyśpiesza to, co nieuniknione.
Ja swój 10-letni moduł normalnie odkurzyłem, a drobne łysinki uzupełniłem kępami trawy (trawa z elektrosadzarki na krople Wikolu) oraz zaroślami z gąbeczki. Po takim czasie wymagały także wymiany siateczki z listowiem na najbardziej zakurzonych drzewkach. Nic nie jest wieczne...
 

Jacek 83218

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#10
Taka luźna trawa sama z czasem wypada. Odkurzacz tylko przyśpiesza to, co nieuniknione.
Ja swój 10-letni moduł normalnie odkurzyłem, a drobne łysinki uzupełniłem kępami trawy (trawa z elektrosadzarki na krople Wikolu) oraz zaroślami z gąbeczki. Po takim czasie wymagały także wymiany siateczki z listowiem na najbardziej zakurzonych drzewkach. Nic nie jest wieczne...
Czyli że odkurzanie powierzchni pokrytej flockiem, sprawi że będziemy się mogli z nim pożegnać. Ja mam akurat u siebie zarośla z gąbki. Klej NOCHa w spreju niby dobrze ja trzyma, ale pewnie nie w 100%. Gorzej że taka makieta się kurzy nie przez lata a tygodnie.
 
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
#11
Kupiłem jakiś czas temu klej nocha i jak się okazała topi styrodur i styropian (na szczęście sprawdziłem najpierw)
 

Podobne wątki