• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Odblokowanie Z21 - brak kodów w zestawie

maciles

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Cześć, chciałem zwyczajnie odblokować swój zestaw z centralką Z21start - i mam tutaj pytanie, czy zdarzyło się komuś z Was że w zestawie nie było karteczki z potrzebnymi kodami? Do odblokowania poza kodem generowanym przez z21maintenance potrzebne są "seria number" oraz kody c1, c2 i c3 - no i jak się dowiedziałem po przetrzepaniu zestawu powinno to być na małej karteczce do niego dołączonej - nie ma. Dosłownie nie ma.

Dodam, że zestaw kupiony z jednym z bardziej znanych i (chyba) popularnych sklepów ok. dwa miesiące temu. Wszystkie papierki, pudełko, nawet folie w które coś było zapakowane mam - żadna nawet mała karteczka nie miała prawa zapodziać się przy rozpakowywaniu. Napisałem do roco, skontaktowałem się ze sklepem... no i żyje w nadziei że problem da się np. poprzez jakiś duplikat rozwiązać ale tutaj pytanie jak na wstępnie - czy komuś z Was się to przytrafiło? Czy ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją?
 
OP
OP
maciles

maciles

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Sam sobie odpowiem. Sprawa wyjaśniona... potrzeba zestawu kodów czyli roco 10818 - w błąd okazuje się wprowadził mnie sprzedawca, który twierdził iż kody powinny być "pod lokomotywą". Wątek uważam za zamknięty :)
 

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
113 16 3
#3
Jak zakupiłeś sobie zestaw startowy z z21 start, to zapewne zauważyłeś że w tym zestawie masz centralkę z21 start z czerwona myszą multimaus.
Aby bawić się tym zestawem po przez Wifi czyli sterowanie przez telefon lub tablet potrzebny jest jeszcze rooter.
Taki rooter z kodami do odblokowania Wifi masz tutaj w tym sklepie: http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?cPath=2131_212_507_863&products_id=91804
W pudełku od Wifi masz kable oraz kartke z kodami od blokującymi Wifi. Jeżeli sobie sam z tym nie poradzisz to na youtube masz filmik po niemiecku jak to zrobić. Napisy możesz sobie włączyć i w ustawieniach możesz sobie ustawić aby tłumaczenie napisów było w języku polskim.
Tutaj masz ten filmik:

Mam nadzieję że jakoś pomogłem.
Pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 17
DCC 1
DCC 5
DCC 8
DCC 6

Podobne wątki