• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Odbłyśniki do modeli lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08/ET41 firmy PIKO

piotr2604

Nowy użytkownik
Reakcje
18 1 0
Witam wtrącę mały wątek na forum " Modelarstwo uczy cierpliwości". Mam model przerobiony przez Kamila i naprawdę uwierzcie mi, że wkłada w to dużo czasu pracy i wysiłku, a na końcu daje nam coś miłego dla oka - wiem, bo sam czekałem, ale mam i nie oddam :).
 

Załączniki

Tarka

Aktywny użytkownik
PKMK
Reakcje
204 1 0
Ja także uważam, że efekt wart jest oczekiwania, ale też rozumiem osoby zniecierpliwione. Ja wolę mieć powiedziane z góry, że czas oczekiwania wynosi pół roku czy nawet rok niż czekać nie wiadomo ile, a same światła cudne :).
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
Kolejne sztuki po modernizacji reflektorów wyjechały dziś z ZNTK w Rybniku.

Kolejna partia lustrzanych reflektorów w trakcie produkcji więc będzie co robić a i cała rzesza pozapisywanych klientów czeka :)
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

ALB_ert

Użytkownik
KKMK
Reakcje
60 5 0
Ja mam pytanie. Posiadam zestaw odbłyśników do montażu, jednak w związku z tym że przymierzam się do ingerencji w 07-171, potrzebuję zbrojonych szyb reflektorów. Macie może jakieś patenty jak je wykonać własnym sumptem? A może @14D40 wykonuje takowe na zamówienie? :)
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
Ja mam pytanie. Posiadam zestaw odbłyśników do montażu, jednak w związku z tym że przymierzam się do ingerencji w 07-171, potrzebuję zbrojonych szyb reflektorów. Macie może jakieś patenty jak je wykonać własnym sumptem? A może @14D40 wykonuje takowe na zamówienie? :)
Witam. Chętnie bym pomógł ale niestety nie wykonujemy takich szybek, wszystkie które mamy w ofercie są gładkie. Na dzień dzisiejszy nie udało się opracować skutecznej metody wykonywania szybek z imitacją zbrojenia :(
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
Ruszyła maszyna do przodu. Miałem trochę problemy z dostępnością białych ciepłych diodek SMD ale w końcu przesyłka dotarła i ruszam z zaległymi konwersjami. Abstrahując nieco od pręcików, kopytek itp wrzucam kolejną 07 po wymianie reflektorów i trąbek. Oczekujących przepraszam za wydłużone terminy i dziękuję za cierpliwość. Takie zdjęcia porównawcze, przed i po konwersji lamp oraz trąbek:
 

Załączniki

ALB_ert

Użytkownik
KKMK
Reakcje
60 5 0
Możesz spróbować delikatnie trasować szybki czymś ostrym tak aby został widoczny ślad. Trzeba jednak uważać z siłą nacisku.
Sprobuj znaleźć do tego celu bardzo cienką żyłkę. Potnij na odcinki i naklej jako druciki. Osobiście jeszcze nie próbowałem tej metody.
nie wyda ta metoda :( , najprościej zrobić kopytko jak się kiedyś robiło do kabin i owiewek w samolotach, ale komu dzis by się chciało to robić :(
Dziękuję za rady :) Myślę, że mimo wszystko będę próbował z nacięciami. Co do żyłki, to obawiam się że nawet w przypadku nawet bardzo cienkiej, efekt mógłby być nieszczególny (pomijając możliwości precyzyjnego ich zamontowania to w grę mogło by wchodzić przeskalowanie).
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Dziękuję za rady :) Myślę, że mimo wszystko będę próbował z nacięciami. Co do żyłki, to obawiam się że nawet w przypadku nawet bardzo cienkiej, efekt mógłby być nieszczególny (pomijając możliwości precyzyjnego ich zamontowania to w grę mogło by wchodzić przeskalowanie).
Najlepiej na kawalku przezroczystego materialu delikatnie przejechac kilka razy ostrym nozem. Po tem srebrnym sprajem pojechac po nacietej stronie. Od razu miec w pogotowiu rozpuszczalnik (lub wode jesli maluje sie farba wodna) i wytrzec namoczona sciereczka pomalowana strone. Po przetarciu, wewnatrz ponacinanych szpar powinny zostac ladne srebrne "prety". Najlatwiej jest to robic na wiekszym arkuszu plastyku, i dopiero na koncu wycinac z tego okragle "szybki".
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 15
Tabor 11
Tabor 5
Tabor 2
Tabor 4

Podobne wątki