• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Odbłyśniki do modeli lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08/ET41 firmy PIKO

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#1
Kilka dni wstecz zawitała na warsztatach ZNTK Rybnik Cargowska EU07-193 w celu przymiarki do wymiany wkładów reflektorów na właściwe. Jako że ZNTK czeka na podzespoły do TEM2, na próbę został zainstalowany jeden reflektor, dla porównania sąsiedni pozostał fabryczny. Wybaczcie malowanie pierścienia reflektora ale malowany był z łapy pędzelkiem, docelowe będą malowane natryskowo i będą miały ładniejsze rameczki trawione. Świecenie mizerne z uwagi na fakt iż diodki odpalane były przy użyciu miernika, niestety nie mam jeszcze dekodera do tej maszynki aby w pełni odpalić oświetlenie.
 

Załączniki

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#5
Jaki zakres prac należy wykonać aby mieć takie piękne działające reflektory? Rozumiem, że przeróbki wymaga także elektronika - oświetlenie (ustawienie diód)? Można prosić o zdjęcie ze zbliżeniem na reflektor (od przodu)? Wydaje mi się, czy też światłowód czerwonego światła powinien być nieco niżej (przy dolnej krawędzi odbłyśnika)?
 
Ostatnio edytowane:

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#6
Nooo kolego. Na to czekałem właśnie w tym modelu. Piko mogłoby to zobaczyć, jak prawidłowo powinno to wygłądać.
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
508 41 1
#7
Jestem pod mega wrażeniem, piękny reflektor!!! (y)

Ale czy końcówka, faktycznie nie powinna iść niżej jak zauważył Kolega Remaj12 (jak świeci na czerwono to nie ma się czego doczepić) i czy będzie bardziej zaakcentowana na ciemno czerwono? Żeby ją było bardziej widać w "ciemnym" reflektorze.

Szkoda, że nie ma takich jak prezentowany przez Ciebie, montowanych fabrycznie...
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#8
Dzięki koledzy za słowa uznania, wszelka krytyka oczywiście mile widziana ;) Będzie można zakupić odbłyśniki lub ewentualnie podesłać Siódemki na przeróbkę lampek. Zakres prac obejmuje wymianę fabrycznej płytki oświetleniowej, wkładów i pierścieni reflektorów, ramek etc. Co do światłowodu światła czerwonego to racja, jest ciut za wysoko, ale to tylko prototyp, skoryguję to przy toczeniu właściwych odbłyśników :) Co do barwy koloru czerwonego to spokojnie, będzie zapewne bardziej intensywna w momencie podania właściwego napięcia na układ oświetleniowy ;) niebawem kolejne efekty.
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
508 41 1
#12
Co do barwy koloru czerwonego to spokojnie, będzie zapewne bardziej intensywna w momencie podania właściwego napięcia na układ oświetleniowy ;) niebawem kolejne efekty.
Barwa świecącej końcówki jest OK, kategorycznie i zdecydowanie. (y)


Chodziło mi o wyłączoną końcówkę...
DSC09582.JPG Kopia DSC09582.JPG

Co do krytyki, da się zrobić ... ;) :p
Serio, to tak jak napisałem wcześniej, już na tym etapie jaki jest obecnie, mogłyby być takie fabryczne.

niebawem kolejne efekty.
Czekam z niecierpliwością, dodaję do obserwowanych :)
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#13
A to jeśli chodzi o barwę nieświecącej końcówki czerwonego światłowodu to się zgodzę, mogła by być czerwona, tylko trzeba by ją malnąć jakąś farbką przepuszczającą światło, pomyślę nad tym :)
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#16
Gunze C171, farba transparentna idealna do malowania końcówek światłowodów. Daje czerwony efekt nawet przy użyciu białej SMD
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#17
Dzięki serdeczne za podpowiedzi koledzy, niebawem zaprezentuję efekty z finalnych reflektorów :)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#19
Zastanawiam sie którą ocenę wpisać: kreatywny, wartościowa informacja, doceniam?

Dla ułatwienia, wszystkie zawarłem w jednej. ;-)
Duże brawa!
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#20
Dziękuję bardzo, cieszę się że się podoba :) ja na żywo nie mogę się napatrzeć na tę Siódemkę z takim reflektorem, model PIKO zyskuje dzięki chromowanym lustrom na wyglądzie :) Niebawem już wszystkie reflektory będą takie jakie bym chciał mieć w tych Siódemkach.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 15
Tabor 11
Tabor 5
Tabor 2
Tabor 4

Podobne wątki