• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Obrotnica by M.Sz

Marcin Sz

Aktywny użytkownik
Reakcje
129 34 3
#1
Witam na forum poprawnej polszczyzny - po dziesięciodniowym urlopie.. ale do rzeczy - postanowiłem z kilku płyt hips-u formatu A4 wykonać obrotnicę w skali H0 do lokomotywowni sześciostanowiskowej z kartonu. Tu pozdrawiam Jurka ST44 , bo w odpowiedzi napisałem ,że obrotnica będzie z plastiku , a nie z kartonu tegoż producenta (nie widzę loka wjeżdżającego na obrotnicę z kartonu)...
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
M

Marcin Sz

Aktywny użytkownik
Reakcje
129 34 3
#2
Dziękuję za jakiekolwiek zainteresowanie miom tematem i dla Was kolejna porcja fotek z zainstalowania "toczydełek" kółek do platformy z klocków Cobi :p - niestety klej Faller Super Expert nie nadaje się do każdego rodzaju plastiku ale jakoś się uporałem...
 

Załączniki

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#4
Pomysł bardzo dobry, tylko w realu te kółeczka mają troszeczkę większy rozstaw, tak aby pomost był bardziej stabilny. Kolego, może nie jest to forum poprawnej polszczyzny, ale lepiej się czyta posty które są napisane bez błędów. Przed naciśnięciem przycisku [ wyślij odpowiedz ] przeczytaj to co napisałeś, te 30 sekund Cię nie zbawi, a unikniesz w ten sposób niespodzianek językowych. W Twoim poście który napisałeś powyżej użyłeś 4 liter, napisałeś [ miom ] a na pewno chciałeś aby ten wyraz brzmiał tak [ moim ] Życzę Ci powodzenia w dalszych relacjach z bardzo ciekawego tematu. I nie traktuj tego co napisałem jako pouczenie.
 
OP
OP
M

Marcin Sz

Aktywny użytkownik
Reakcje
129 34 3
#7
Brawo!!! Wpadasz do mnie nad morze i najsampierf :) wybieramy się do Rosnowa wąskotorówką na ognisko ,kiełbaski , żółty koszaliński trunek i łowienie rybek w jeziorze Rosnowskim. Jeżeli tego nie lubisz to śmigamy w parę minut szynobusem do Mielna ,a tam..... ja mam rozwód i bana na 3 lata... :D z Mielna udajemy się do kolegi z Unieścia i delektujemy trunkiem zabronionym w USA... jeżeli to przeżyjesz to przez jezioro Jamno statkiem Koszałek wracamy do Koszałkowa i zaczynamy od nowa...ale wpaść musisz Gagarinem z Twojej fotki :p:p:p... przed gararzem mam bocznicę ;).
[DOUBLEPOST=1484421333][/DOUBLEPOST]dzisiesze zmagania
 

Załączniki

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#16
Z braku czasu zastępczy "obrót" wykonany z Lego :niepewny: , tor zamocowany ,zasilanie jest i obraca się to zacnie...
Pozdrawiam i "kibiców" proszę o cierpliwość.
Ile obrotów możesz zrobić, zanim się kabelek ukręci?
Wykorzystaj pięknie wygiętą szynę w okrąg do zasilenia pomostu jako jeden biegun, a drugim biegunem zrób metalowy trzpień na którym pomost się będzie obracał.
 
OP
OP
M

Marcin Sz

Aktywny użytkownik
Reakcje
129 34 3
#17
Kolego Elvis jeśli parowóz będzie chciał się pokręcić na karuzeli to pojedziemy do wesołego miasteczka ,obrotnica jest całkiem z plastiku...
 
OP
OP
M

Marcin Sz

Aktywny użytkownik
Reakcje
129 34 3
#19
Biorę wszystko na wesoło, obrotnica pozostaje narazie ręczna. Nie mam pomysłu jak zrobić napęd w analogu. Obracając parowóz o 180 stopni kabelkom nic się nie stało...
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#20
Dwa pytania; jaka jest średnica tej obrotnicy oraz czy Masz do tej obrotnicy ścianę boczną?, chodzi mi o to że każda obrotnica znajduje się poniżej terenu. Kolega Elvis dał Ci dobrą radę, na pewno w okolicy znajdziesz jakiegoś tokarza który by Ci wytoczył z aluminium lub mosiądzu takie 4 kółeczka oraz trzpień na którym opiera się ta obrotnica, wzór przecież masz.
 

Podobne wątki