• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

O taborze

leszekcha

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Czy na tym forum był post gdzie ten co miał ochotę, prezentował swoje modele?
Ja z chęcią bym zobaczył co kto trzyma, może coś by mnie na nowo zainspirowało.
:roll:
 
OP
OP
L

leszekcha

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Mój skromny tabor pociągowy

Załączam zdjęcia lokomotyw z mojej kolekcji. Do tego jest jeszcze trochę taboru ciąganego, ale najbardziej zadowolony jestem z Rollende Landstrasse z logo DB AG w wersji "eksklusif" - Roco.
 

Załączniki

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
#5
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Moje zbiory są raczej skromne, koncentruje się na trakcji parowej PKP w epoce III i IV.
W miarę możliwości staram się kolekcjonować do tych parowozów wagony tak by odtworzyć w miarę poprawnie składy pociagów (na razie skupiam się na właściwych proporcjach wagonów poszczególnych klas, stacje macierzyste wagonów na razie na dalszym planie)

Jak dotąd mam w swoich zbiorach:
Ok1-349 (na zdjęciu poniżej),
Ty5-12 by Dracula,
OKl2-6 na bazie FL (czeka go jeszcze patynowanie i zmiana tabliczek na fototrawione)
TKi3-135 (także przed patynowaniem)

Wszystkie parowozy z wyjątkiem OKl2 mają zamontowane dekodery cyfrowe, OKl2 czeka jeszcze wymiana silnika na dostarczony przez SB Modellbau.

Przepraszam za nienajlepsza jakość zdjęć, poniższe wyszło mi najlepiej. Jesli chodzi o fotografowanie modeli to jeszcze przede mną nieco nauki.

http://www.icpnet.pl/~l_pinski/modele/Ok1%20349.jpg
 

metall

Użytkownik
Reakcje
283 0 0
#6
oto moja przygoda z modelami,teraz dopiero się ukierunkowuje na to co można spotkać na naszych szlakach,zrobione z tego co można kupić w sklepach :smile: nad następnymi zdjęciami muszę jeszcze popracować
 

Załączniki

metall

Użytkownik
Reakcje
283 0 0
#10
teraz chyba lepiej widać,a zrobiona jest z br140 roco.układ żaluzji i dach jest zupełnie inny. teraz dostałem gpm trawionkę do eu07 i kiedyś trzeba będzie dopracować boki.
 

Załączniki

bronson

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
to i ja trochę swojego taboru....

M62 - roco
St44-206 roco
Okl2-6 - stary fleischmann (nabyłem lekko przerobioną - do pełnej przeróbki)
bipy jedna skośna jedna prosta...
gdzieś tam się jeszcze DECe przewijają...
 

Załączniki

OP
OP
L

leszekcha

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
metall napisał(a):
to mój ulubiny model,szkoda ,że nie w malowaniu które można spotkać na naszych szlakach.
Jak oceniasz ten model? To Mehano, prawda? Widziałem Blue Tigera i zwątpiłem, a zamierzam kupić Voslloh G2000 w barwach Railion i zbieram opinię, ponieważ nie wiem gdzie to można dotknąć (w jakim sklepie).
 

metall

Użytkownik
Reakcje
283 0 0
#16
dla mnie model jest lepszy niż Roco, dużo szczegółów wszystkie części dublowane do montażu, niedopracowane jest tylko oświetlenie ale może nie było miejsca na inne rozwiązanie- z tyłu palą się wszystkie cztery czerwone lampy. jazda też rewelacja... z dotknięciem będzie trudno swoją zamawiałem mailem w art&trade w warszawie.
 
D

Dariusz

Gość
#17
Skala HO.
Model elektrowozu Mitsubishi kolei hiszpanskich RENFE wyprodukowany w Korei dla Norbrass.
O ile sie nie myle to calosc produkcji liczyla 350 sztuk. Model jest bardzo dokladnie wykonany zwlaszcza wozki sa wykonane fantastycznie. Cena modelu jak na elektrowoz jest wysoka bo wynosi $1030.00 Euro.
Uwaga model ma wiernie odtworzony sprzeg. Istnieje mozliwosc zamontowania sprzegu samoczynnego albo sprzegu stosowanego w modelach Roco, Liliput, Fleischmann etc.
Jest to jeden z 2 modeli europejskich jakie posiadam w kolekcji.
 

Załączniki

D

Dariusz

Gość
#20
Zamieszczam tu zdjecie dosc interesujacego modelu Micro-Feinmechanik BR-05 z propagandowymi haslami z czasow II wojny i wizerunkiem A. Hitlera. W tym malowaniu wyszlo 10 sztuk stad ich wartosc jest bardzo wysoka. Ten na zdjeciu nalezy do p. Stanley'a Tang i jest wystawiony na sprzedaz. Skala oczywiscie HO.
Jedyna moim zdaniem wada modeli Micro-Metakit i Feinmechanik jest brak swiatel !!!!
Zdjecia p. Stanley Tang.
A ja mam pytanie czy ktos moze dysponuje zdjeciem oryginalnego loka w takim malowaniu. Czy w III Rzeszy malowanie swastyki na lokomotywach bylo norma czy raczej robiono to tylko okazyjnie?
Ciekawe ze na kabinie maszynisty tego modelu nie ma charakterystycznego orla III Rzeszy.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 16

Podobne wątki