• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

O taborze USA

OP
OP
D

Dariusz

Gość
Virginian nie mialo turbinowki. Mialo ja towarzystwo Norfolk and Western (slynny Jawn Henry). Mam jeszcze ciekawa eksperymentalna turbinowke UP z roku 1939 i Pennsy (lata 40-te). Postaram sie zrobic zdjecia. Problemem jest moja cyfrowka (nie nadaje sie do takich zdjec). Poki nie kupie czegos porzadnego typu Nikon D300 zdjecia beda takie gowniane.
Ponizej jeden z najlepszych modeli Key - AC-9 SP.
Lokomotywa jest praktycznie niedostepna choc kiedys dlugo sie sprzedawala z powodu b. wysokiej ceny. W modelu drzwi w kabinie oraz wszystkie klapy sie otwieraja. W kabinie jest oswietlenie a takze palenisko sie zarzy na czerwono. Lok ma coasting drive.
Zdjecia przedstawiaja wersje z tendrem olejowym.
 

Załączniki

Ł

Łukasz K

Gość
Dariusz napisał(a):
Virginian nie mialo turbinowki. Mialo ja towarzystwo Norfolk and Western (slynny Jawn Henry).
Oopsss....sorry za karygodny błąd. Rzeczywiście N&W ją miało ! Tak to jest jak się nie śpi dwie noce i dwa dni pod rząd...
Dariusz napisał(a):
Mam jeszcze ciekawa eksperymentalna turbinowke UP z roku 1939 i Pennsy (lata 40-te). Postaram sie zrobic zdjecia.
Czekamy na fotki, a przy okazji chciałbym Ci pogratulować znakomitej kolekcji - miło jest na to spojrzeć, bo nie ustępują odpowiednikom w skali 1:1, które niegdyś "buszowały" po stalowych szlakach...ahh ten sentyment do dawnych kolei i zaduma nad przemijaniem ;)
 
OP
OP
D

Dariusz

Gość
Juz chyba to zamieszczalem ale teraz zrobilem lepsze zdjecia.
Model mojego ulubionego parowozu Blue Goose kolei Santa Fe. Model wykonany w mosiadzu w skali HO przez Samhongsa dla Hallmark Models. Zalozycielem i wlascicielem Hallmark Models byla pani Bobbye Hall. Zmarla rok temu ukonczywszy 97 lat. Ta pani duzo zrobila dla hobby kolejowego w USA. Zalicza sie do pionierow w tym biznesie. Pare lat temu mialem okazje Ja poznac. Bardzo fajna energiczna starsza pani.
 

Załączniki

OP
OP
D

Dariusz

Gość
Mosiezny model 2 czesciowej eksperymentalnej lokomotywy z turbina parowa w skali HO.
Lokomotywe wyprodukowala firma General Electric Co w 1939 roku. testowana ja na kolei UP. Po zakonczeniu testow lok wrocil do GEC gdzie przemalowano ja na kolor szary. W 1945 roku lokomotywy rozebrano. Model wyprodukowala firma Ajin Precision of Korea dla Overland Models.

Lokomotywa miala na dachu pionowo umieszczona lampe, ktora rzucala potezny snop swiatla skierowany w niebo. W nocy widac ja byla z bardzo duzej odleglosci. Model rowniez to posiada.
 

Załączniki

OP
OP
D

Dariusz

Gość
A to zdecydowanie najcenniejszy model w mojej kolekcji:
Parowoz EM-1 kolei Baltimore and Ohio. Ten model wypuscila firma Challenger Imports a producentem byla Samhongsa. Challenger Imports zrobil 3 wersje tej lokomotywy. Widoczny na zdjeciu #7609 jest najrzadszy i byl zrobiony w najmniejszej ilosci.
Parowoz EM-1 byl w przeszlosci robiony przez innych importerow ale Challenger zrobil je zdecydowanie najlepiej i one sa najbardziej poszukiwane.
Modele sa nie do dostania a zostaly wyprzedane na rok przed wyprodukowaniem. Rok temu jedna sztuka (inny numer) byla wystawiona przez Dan's Train Depot na Florydzie. Poszla za przeszlo $3600.00
 

Załączniki

OP
OP
D

Dariusz

Gość
Model parowej lokomotywy turbinowej S-2 kolei Pennsylvania. Jeden z ostatnich modeli Challenger Imports. Prace na tym modelem rozpoczela Samhongsa ale nie zdazyla go juz dokonczyc z powodu zaprzestania budowania modeli. Boo-Rim przejal produkcje i dokonczyl ten projekt. Zrobiono 2 wersje rozniace sie odchylaczami dymu (male i duze). Moj jest wersja popularniejsza z duzymi odchylaczami. Ta z malymi zostala bardzo szybko wyprzedana.
S-2 byla produkowana w przeszlosci kilka razy ale tylko wersje Challengera i Key prezentuja wysoki poziom odwzorowania.
 

Załączniki

OP
OP
D

Dariusz

Gość
Model eksperymentalnego parowozu Pennsy Q-1 w HO wykonanego przez Samhongsa dla Key Imports. Zdjecie przedstawia pozniejsza wersje po zdjeciu otuliny oplywowej.
Nie mam tego modelu a brakuje mi go do kolekcji parowozow Pennsy z lat 40-tych. Rzadko pojawia sie na E-bay-u i jeszcze nigdy nie udalo mi sie go kupic z powodu zbyt wysokiej ceny. Modele Q-1 byly w latach 70-tych produkowane przez Japonczykow dla Custom Brass i sa stosunkowo latwe do dostania za niewielkie pieniadze ale to zlom wg. dzisiejszych standartow.
Tylko ostatnia fabrycznie malowana wersja Key Imports jest warta uwagi.
 

Załączniki

OP
OP
D

Dariusz

Gość
Jeden z ostatnio wyprodukowanych modeli mosieznych i kto wie czy nie ostatni parowoz firmy Coach Yard - Madame Queen kolei Santa Fe. Taka lokomotywa byla tylko jedna i o dziwo zostala zachowana. Stoi w Amarillo w Texasie. Model wykonala firma Sammodeltech. Ten na zdjeciu ma olejowy tender. Zrobiono tez wersje weglowa.
Nosilem sie z zamiarem jego kupna ale zrezygnowalem z powodu wyjazdu do Polski.
 

Załączniki

OP
OP
D

Dariusz

Gość
Nowy produkt majacy sie pojawic w tym roku na rynku. Model kanadyjskiego elektrowozu EMD/ Asea GF6C kolei British Columbia Railway. Lok wykonany w mosiadzu w skali HO. Zdjecie z Overland Models przedstawiajace model probny. Wyglada ze bedzie to dobry produkt.
 

Załączniki

mariusz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Witam serdecznie jestem nowy na tym forum interesują mnie mnie modele kolejek amerykańskich( usa,kanada),mam pytanie czy ktos może mi napisać jak to jest zamawiając kolejki,wagony na stronach amerykańskich i jakie sa koszty wysyłki(cło).Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam
 

pawelasty44

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
mariusz napisał(a):
Witam serdecznie jestem nowy na tym forum interesują mnie mnie modele kolejek amerykańskich( usa,kanada),mam pytanie czy ktos może mi napisać jak to jest zamawiając kolejki,wagony na stronach amerykańskich i jakie sa koszty wysyłki(cło).Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam
Ja za około 10 wagonów H0 płacę za przesyłkę ok. 35 USD ( USPS prioryty mail )
Cła nie ma, jest podatek VAT 22% od wartości razem z kosztami wysyłki
ale trzeba napisać żeby wysłali jako gift z wartością poniżej 50 USD.
Wydaje mi się, że nic nie pomyliłem :???:
 
OP
OP
D

Dariusz

Gość
Kupilem dzis 2 sztuki nowej lokomotywy Athearn Genesis FP-45 w HO. Niestety nie mam aparatu wiec polozylem jedna na skanerze. Zdjecie ze skanera jest fatalne i nie oddaje jakosci modelu a ta jest naprawde bardzo dobra. Zaluzje wentylatorow i choldnic sa fototrawione, kabina ladnie odtworzona. Do wymiany sa sprzegi na Kadee 58. Lok zostal idiotycznie zapakowany (jest przykrecony do plytki drewnianej srubami jak do tapicerki i wlozony do pudelka gdzie niestety zamiast gabki jest styropian przez co go ciezko wyjac ). Zbiornik paliwa jest oddzielnie i trzeba go przykrecic. Niestety aby lokomotywe z powrotem zapakowac trzeba go zdjac (co za durny pomysl). Zapakowanie i rozpakowanie zajmuje kilka minut.

Cena za takiej klasy model nie jest wysoka bo $109.00 za model bez dekodera i $200.00 z dekoderem.
 

Załączniki

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
Dariusz napisał(a):
Niestety aby lokomotywe z powrotem zapakowac trzeba go zdjac (co za durny pomysl). Zapakowanie i rozpakowanie zajmuje kilka minut.
Fakt... Mam takie wagony Piko, dla których trzeba zdjąć sprzęgi, żeby je włożyć do pudełka... :D
 

mariusz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
A oto co mi dzisiaj przyszło Norfolk&Western Class J 4-8-4,wersja pasażerska 1950r,wersja DCC sound on board,przepraszam za fotki ale to nienajlepsza jakośc
 

Załączniki

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
Moze troche off topic ale mam pewnosc ze Darek zaglada do tego watku.

Darku czy dotarly do Ciebie jakies wiesci na temat klopotow producentow po trzesieniu ziemi w Chinach? Chyba wszyscy liczacy sie USA swoje modele produkuja wlasnie tam. Zniszczenia w Chinach sa potezne - niestety zginelo duzo ludzi a cale miasta zniknely z powierzchni ziemi. Jezeli jakies fabryki byly umiejscowione wlasnie na tym obszarze to raczej bedzie klopot takze z modelami. Masz moze jakis informacje na ten temat?
 
OP
OP
D

Dariusz

Gość
Chiny to duzy kraj a znane mi fabryki produkujace modele mieszcza sie w okolicach Hong Kongu.
 

Podobne wątki