• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

O taborze USA

Michał22

Użytkownik
NAMR
Reakcje
12 10 0
#61
Piękny parowóz:) szkoda, że taka technika idzie do huty a nie do rąk prywatnych :( żeby pokazać przyszłym pokoleniom, że nie tylko ropą człowiek żył:))
One coś w sobie moja Parowozy, można powiedzieć, że Dusze :) jak się patrzy na takie cuda techniki:) Pozdrawiam, dużo radości w 2008:)
 
Ł

Łukasz K

Gość
#63
Czerwek napisał(a):
Teraz i ja stalem sie "amerykancem"
Witamy w gronie wykolejonych inaczej (po amerykańsku) :twisted:
Do mnie po dopełnieniu wczoraj wszelkich formalności powinna dotrzeć za około dwa tygodnie omawiana wcześniej DASH8. Spróbuję moim "super" aparatem pstryknąć jej parę zdjęć przed "makijażem" i po "makijażu" (mam na myśli montaż rzeczy dostarczonych w folii osobno przez producenta).
 

Michał22

Użytkownik
NAMR
Reakcje
12 10 0
#64
A ja odbyłęm wczoraj jazdy próbnemoim GE B30-7, ale tylko w Anolgu. I jest tem pod wrażeniem co ana potrafi:) dzwiek zapalania diesla i ruszanie i Homowanie porosty bajka
:).Tylko sie muszę przestawić bo sty Bachmann rusza od razu a ta do piero prz 12V na biera sił do życia a później rysza:)
Model firmy ATLAS Z DZWIĘKIEM ASI. Popracy będą Fotki:)i może Film z dwękiem:)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.977 140 0
#65
Michał22 napisał(a):
A ja odbyłęm wczoraj jazdy próbnemoim GE B30-7
ty żeś buchnął tego z Alledrogo?
Family Lines?

Michał22 napisał(a):
Tylko sie muszę przestawić bo Bachmann rusza od razu a ta dopiero prz 12V na biera sił do życia a później rysza:)
to jest właśnie własciwość dekoderów przy sterowanu analogowym - dekoder wykorzystuje zapisane wartości przyśpieszania, jak dla DCC

Bachman pewnie jest bez dekodera, więc rusza tak jak kręcisz kręciołkiem trafo
 
Ł

Łukasz K

Gość
#66
Misiek napisał(a):
ty że ś buchnął tego z Alledrogo?
Family Lines?
Właśnie tego :twisted:
Misiek napisał(a):
to jest właśnie własciwość dekoderów przy sterowanu analogowym - dekoder wykorzystuje zapisane wartości przyśpieszania, jak dla DCC
Oznacza to, że jeśli pod cyfrą ustawię drogę hamowania i przyspieszanie na maksymalne wartości to po przestawieniu lokomotywy na DC wartości te nadal będą wykorzystywane ??
 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
92 1 0
#67
Łukasz K napisał(a):
Oznacza to, że jeśli pod cyfrą ustawię drogę hamowania i przyspieszanie na maksymalne wartości to po przestawieniu lokomotywy na DC wartości te nadal będą wykorzystywane ??
Nie. W przypadku QSI parametry dotyczace jazdy dla DC i DCC nie sa wspoldzielone. Wyjatkiem jest chyba jedynie glosnosc dzwiekow. Ten parametr napewno jest wspolny dla DC i DCC. Zmiana i reset wartosc dla DC nie powoduje zmian dla DCC.

Loki z QSI wymagaja ok 5V zeby wogole zaczely dzialac. Inne bez dekoderow potrafia juz jezdzic przy takim napieciu. Loko nie rusza od razu tylko najpierw zacznie "grac" a rusza przy stosunkowo wysokim napieciu ale tak wlasnie sie QSI zachowuje.
 

Michał22

Użytkownik
NAMR
Reakcje
12 10 0
#68
Nie kupiłem go od Gościa, który wystawił podobną ale w malowaniu BNSF, ale nie miałem kasy bo pisałem z nim. Dał mi znac,że ma nową na stanie przesłełe foty na Emiala i poczekałęm do świąt przybyło grosza i zakupiłem:). Było warto jako,że jest to mój pierwszy:)
Przepraszam za błędy ale zauwżyliście porawe:)
 
OP
OP
D

Dariusz

Gość
#69
nastepne modele:
1. Santa Fe HO SD-39 (model jeszcze nieukonczony). Model budowany od podstaw. Wirniki w wentylatorach beda pracowac. Kazdy bedzie mial indywidualny naped za pomoca malego silniczka.
2. Union Pacific flat car. Wagon zbudowany i pomalowany od podstaw. Podloga i sciany drewniane
obie fot.Chris Zygmunt
 

Załączniki

ktoto37

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#70
Dariusz napisał(a):
....Wirniki w wentylatorach beda pracowac. Kazdy bedzie mial indywidualny naped za pomoca malego silniczka.
obie fot.Chris Zygmunt
Można prosić o jakiś link albo info o napędzie do wentylatorów. Gnębi mnie to jak taki napęd zrobić a może sie da cos takiego kupić.
 
OP
OP
D

Dariusz

Gość
#71
Do napedu wentylatorow kolega stosuje malutkie silniczki ze starych pagerow lub telefonow komorkowych (sa takie w pagerach i telefonach komorkowych do robienia wibracji).

Ponizej zdjecie parowozu S-12 kolei Southern Pacific w skali O. Model wykonany przez Boo Rim dla Glacier Park Models. Doskonale dopracowany model.
 

Załączniki

Ł

Łukasz K

Gość
#72
Witajcie
Jednak Święty Mikuś był łaskawy w tym roku.
Paczka pocztą lotniczą szła od 11 grudnia aż do dziś.
Otrzymałem wagony, które zamówiłem. Dostarczyli mi je w stanie nie naruszonym.
Całkowity koszt był pod 90$, czyli daleko przekraczał graniczne 50$ i udało się bez cła.
Poniżej na szybko i ZEPSUTYM APARATEM. Trochę "przegiąłem pałę" bo w jeden skład puszczę wagony CNR i CPR, ale jakoś to będzie.
 

Załączniki

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
92 1 0
#73
Mam pytanko o loko F59PHI.

Mial moze ktos w rekach ten model w wykonaniu Athearn'a? Nie jest to Genesis i nie wiem czego mozna sie spodziewac po wykonaniu.
Mam zestawik Bombardierow i chcialbym loka do nich.

Czy ktos jeszcze oprocz Athearn'a sprzedaje ten model? Zastanawiam sie dlaczego Athearn ma tylko kilka malowan tych lokow - zdecydowanie mniej niz malowan wagonow ktore wypuscili.
 
OP
OP
D

Dariusz

Gość
#74
Znam ten model. Jest przecietny. Jezdzi dosc dobrze ale detal nie jest rewelacyjny. Model zostal wykonany w taniej serii i rzeczywiscie jest tani. Pewnie mozna by go ulepszyc.

Inna firma, ktora zrobila model tej lokomotywy jest Overland Models. To jest model mosiezny, fabrycznie malowany, produkowany w Korei przez Ajin Precision i jakosciowo bardzo dobry. Model sie nie sprzedawal wiec Overland po 2 latach sprzedal te lokomotywy dealerom grubo ponizej swoich kosztow. Mozna je bylo kupic po $195.00 (bardzo tanio). Ja kupilem tego 6 sztuk i szybko sprzedalem za niewiele wiecej. Pojawia sie na roznych gieldach od czasu do czasu.

Nikt poza tymi 2 firmami nikt nie wypuscil modelu tej lokomotywy i watpliwe aby jeszcze to kiedys produkowano.
 
OP
OP
D

Dariusz

Gość
#75
Moj sklad na makiecie.
Turbinowa lokomotywa eksperymentalna Union Pacific #50 (Overland Models) + wagony plastikowe (Kadee, Genesis, Inter-Mountain, Atlas, PROTO 2000). Zdjecie nie jest dobrej jakosci bo robione bylo komorka.
 

Załączniki

Ł

Łukasz K

Gość
#76
Dariusz napisał(a):
Moj sklad na makiecie.
Czy byłbyś uprzejmy i masz możliwość wstawić zdjęcie, któregoś parowozu na makiecie ??
Chętnie pooglądam BRASS w akcji. Może być nawet komórką zrobione. Z góry dzięki
 
OP
OP
D

Dariusz

Gość
#78
A to nasz pierwszy model wyprodukowany w Korei przez Ajin Precision w skali HO.
Przedstawia potezny elektrowoz EL-2B zbudowany specjalnie dla towarzystwa weglowego Virginian. W zakladach General Electric w Erie zbudowano 4 2-czlonowe jednostki.
Model zostal wyprodukowany w ilosci 100 sztuk w dwoch wersjach:
1. Wersja fabryczna (60 sztuk - numery 125, 126, 127 i 128).
2. Wersja po niewielkiej modernizacji polegajacej na dodaniu przez kolej dodatkowych uchwytow i poreczy na nosie lokomotywy (40 sztuk- numery 125, 126, 127 i 128).
Po przejeciu Virginian Railway przez Norfolk & Western nowy wlasciciel zmienil numeracje na 225, 226, 227, 228 nie zmieniajac malowania. Tych numeracji nie robilismy.
Model ma 4 silniki Mashima, kazdy z 1 kolem zamachowym. Lok ma 4 ostoje polaczone ze soba i na kazdej ostoi zawieszone sa po dwa wozki napedne. Wozki sa usprezynowane.
Na zdjeciu widac model ze sprzegiem Kadee #5 ale ja rekomenduje Kadee#58 badz
realistyczny EN87 z Sergent Engineering
 

Załączniki

Michał22

Użytkownik
NAMR
Reakcje
12 10 0
#79
Ja od niedawna stałem się posiadaczem SD9043MAC z firmy KATO. Jest to mój drugi model tylko mu jeszcze brakuje decodera & sound. Ale to zadanie dla mojego kolegi, którego poprosiłem o pomoc:). W tym czasie przybyły 4 wagony Waltersa, które mają metalowe kółka i przyszłości wymiana sprzegieł na metalowe:) Fotki postaram się zrobić w naj bliższym czasie :). Pozdrawiam
 
A

Anonymous

Gość
#80
okej?

Czy macie -(Dariusz )w planie zrobić coś z tymi sprężynkami (wozy)-przepraszam -długopisowymi?-istotny detal,który -szpeci-ja tak mi się wydaje.
 

Podobne wątki