• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

O programowaniu dekoderów Zimo

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#41
ustawienia cefalek z zakresu 01-07 to bardzo indywidualna sprawa , zależna od nastawienia właściciela do swoich modeli kolejowych i klimatów na makiecie.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#43
A możliwe, bo to jeszcze zakres pracy silnika - szeroki temat jak Missisipi, kolejny to dodatkowe wyjścia-kolejna Wołga, ogólnie dżungla ustawień.
 
K

Konrad 0

Gość
#46
Wiadomości z szopy w JZ

A to mój schemacik, co by wykorzystać wszystkie 4 FA do niezależnych celów... i mieć podstawową paletę polskich światełek PKP:
- białe długie
- białe postojowe
- czerwone niezależnie włączne i wyłączne
- manewrowe.
Resztę logiki załączania realizuje się przez CV'ki.
Dekoder ZIMO MX632W podaje stabilizowne napięcie +5,0V / 800 mA do żarówek, więc można darować sobie układ z LM340.
 

Załączniki

OP
OP
WM-MODEL

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#47
Re: Wiadomości z szopy w JZ

1.Ciekawe, jak będzie się zachowywał przekaźnik, jak na wyjściu FA0t będzie PWM...
2.Jak już co, to równolegle do przekaźnika wypadałoby włączyć diodę prostowniczą, katodą do "+".
 

pkpkol

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#48
typy oświetlenia

jak można ustawić np. światła manewrowe w lokomotywie czy przygaszone, czy jest to trudne do zrobienia?
 
OP
OP
WM-MODEL

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#49
Po pierwsze primo: pytania należy zadawać we właściwym dziale, po drugie primo: poczytaj wyżej :D
 

muminek

Znany użytkownik
Reakcje
364 44 1
#50
Przeszukując forum nie znalazłem schematu oświetlenia do zimo MX645 dla parowozu w którym można zastosować światła :
- pociągowe
- załączane czerwone
- manewrowe
- oświetlenie kabiny i pomostu (kabina 1 dioda pomost od 2 do 6 diod )
- jazda po niewłaściwym torze (o ile da się w tym dekoderze)

czy ktoś jest w stanie mnie poratować ?

edit: wszystko chciał bym zrobić na diodach 0603 ewentualnie czerwone na 0402
 

muminek

Znany użytkownik
Reakcje
364 44 1
#51
Widzę że nikt nie ma gotowego schematu to zamieszczę swój przerobiony ze schematu WM-MODEL(mam nadzieje że się nie obrazi )
Czy ktoś potwierdzi że dobrze to zrobiłem ?
 

Załączniki

Nastawnia

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#52
Witam Szanowne Grono,
ja z kolei mam taką zagwozdkę, na którą nie mogę znaleźć odpowiedzi: przekopuję się przez instrukcję ZIMO i nie wiem jak przypisać klawiszom F21 - F28 włączanie wyjść funkcyjnych od AUX1 do AUX8 (10) w dekoderze MX645R? Podejrzewam, że nie jest to trudne, ale coś mi nie wychodzi... :(
 

Nastawnia

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#54
No właśnie czytam i nie za bardzo do mnie dociera... (może dlatego, że należę do pokolenia, które uczono rosyjskiego a nie języków cywilizowanych) - a tak na jakimś prostym przykładzie? Nie oczekuję prowadzenia za rękę a jedynie wskazówki :) Będę wdzięczny...
 
1

12g

Gość
#55
Przykład jest w samej instrukcji.
Sprawę może też ułatwić instalacja Zimo ZCS https://www.beathis.ch/zcs/zcs-413.zip Ustawienie tego co trzeba a następnie wpisanie wartości CV ręcznie do dekodera.
Tak na szybko, w dekoderze MX645 można stworzyć 17 grup ustawień świateł. Do każdej grupy jest przypisanych sześć CV w których się ustawia przyciski funkcyjne do wyjść w dekoderze i jeszcze parę szczegółów.
 

Nastawnia

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#56
Dzięki Koledzy, mam dwa dni zwolnienia, wydrukowaną instrukcję i google tłumacza na podorędziu - powinienem dać radę :)
 

Nastawnia

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#57
Dekoder dopiero co zakupiony, mam nadzieję, że soft najnowszy, do dyspozycji z21, GbbKolejka podłączona przez interface od Lenza - dam radę!
 

Nastawnia

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#59
Dzięki za pomoc. Wystarczyła z21 z najnowszym softem i MultiMaus (też z najnowszym softem obsługującym adresy CV powyżej 255). Podpierając się programem i instrukcją ustawiłem wszystko co zamierzałem. Kiedy załapie się zasadę nie jest to takie skomplikowane. Zwłaszcza z programem podpowiadającym ustawienia dekodera :D
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
11 1 0
#60
Witam,mam pytanie do tych co to się więcej ode mnie znają na dcc.Mam kilka dekoderów zimo mx600p12.Wiem że są to dekodery budżetowe i pewnie zbyt dużo nie oferują,ale czy można w nich ustawić np.powolne włączanie świateł oraz jakieś sygnaly manewrowe?Dodam że mam je w lokach eu07 piko.
Mam roco multi mausy,czy na tym sprzęcie można coś w warunkach domowych zrobić?
Może ktoś wie w jakich cv jakie wartości można w nich ustawić?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 3
DCC 20
DCC 26
DCC 2
DCC 3

Podobne wątki