• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

o nowej to hucie piosenka...

A

Anonymous

Gość
#1
Wreszcie dostałem materiały do budowy paneli z hutą.
W postach będę umieszczał informacje z foto z postepujcych prac.
Jednocześnie gorąca prośba jeżeli ktoś z kolegów ma plany i układy torów w hutach proszę o informację.
Na poczatek zdjęcia z opakowań.
 

Załączniki

BogdaN1

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Re: o nowj to hucie piosenka...

Marucha napisał(a):
jeżeli ktoś z kolegów ma plany i układy torów w hutach proszę o informację.
Według mojej wiedzy układ torów w hucie jest związany z technologią produkcji. Tak więc pytanie powinno brzmieć:
Jak zestawić produkcję i zakres działania huty z zakupionych elementów?.
Biorąc pod uwagę formę planowanych budynków do huty należałoby dodać oprócz działu wytwarzania stali także przetworstwo chociażby na dwóch etapach tj walcownie grubą i średniodrobną. Szczególnie kęski z walcowni grubej wygladaja spektakularnie na wagonie i będzie je można wozić do Czech jako półprodukty.
Na początek zainteresuj się Hutą Warszawa. Jest stalownia, walcownie:gruba, średniodrobna, drobna, plus całe mnóstwo wydziałów pomocniczych jak mechaniczny, stolarnia, tlenownia. Poza tym place składowe i magazyny materiałów do produkcji no i na koniec hałdy poprodukcyjne. Jak to wszystko poukładasz to układ torowy ci sam wyjdzie.
BogdaN
I wyżarzacz na walcowni średniodrobnej HW ;-)
 

BogdaN1

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Bo pieców z góry nie zobaczysz. Na zdjęciu lotniczym wszystkie hale są brzydkie i brudne. W HW niczym stalownia nie odróżnia się od innych wydziałów (po obejrzeniu zdjęcia stalownia to chyba to z jasnym dachem). Tak samo ma cztery wjazdy dla pociągów (chyba? w HW byłem 20 lat temu) jak inne wydziały.
HW ma układ wiejski. Hale głównych wydziałów stoją szczytami do Kasprowicza. Np walcownia gruba jest na przeciwko stalowni po przeciwnej stronie ulicy ponieważ karmi się tylko produktami stalowni.
Tak więc wszystko wynika z technologii lub .. historii ;-)
Najważniejsze by z każdego miejsca dojechać do każdego miejsca i wszystkie czynności technologiczne zostały obsłużone.
PS. Kiedyś był w Warszawie oddział Biprohutu gdzie możnaby skonsultować hutę makietową. A istnieje chyba jeszcze Technikum Mechaniczno-Hutnicze przy Hucie a jeżeli nie istnieje to można przez nich dotrzeć do jakiś nauczycieli zawodu by z zaprojektować swoja hutę.
Powodzenia Marku.
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#6
ja tam nie wiem co i jak sie nazywa ale z góry wyglada tak:
:-D

50° 4'45.58"N 20° 5'36.57"E

noż kurde, z pracy załączników nie mogę dodac, więc podaje współrzędne dla AGM-109
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#11
Zmontowałem plastiki z pieca martenowskiego, ale żeby był to piec przypominający polskie to teraz trzeba przebudowć i domurować trochę cegieł i dodać pare elementów, a nastepnie zardzewić i pomalować bo jak narazie to daleko mu do pieca martenowskiego, :-/
 

Załączniki

OP
OP
A

Anonymous

Gość
#15
nie, od dumania nad makietą-stacją podobno TY jesteś ;-)

mnie bardziej by interesowało wykończenie trzytorówki przy silosie ;-)
w końcu mam trochę "silosów"...amerykańskich.. ze dwadzieścia
a i przystań-port z tego można zrobić
znaczy można kogoś w kanał wpuścić
 
OP
OP
B

BigBoy#4013

Gość
#16
Nie mam przepustki, ale spod płotu mogę pofocić obiekty Huty im. Sendzimira (dawna Lenina) w Krakowie. Parę lat temu było co focić, ale chyba z 3 lata temu wyburzyli 8 kominów. Zamknęli zgniatacz (to już wcześniej) i kilka innych oddziałów, część cementowni Pleszów - jadąc autem wzdłuż płotu widać semafory kolejowe (hutnicze) w lecie trawa jest tam wysoka jak ja ;-) pieców martenowskich u nas już nie ma czynnych. Jeden wielki piec (było ich 3 lub 4 ...nie pamiętam) jest rozpalony w rezerwie...ale kryzys i produkcja ledwo idzie...
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#17
Będę Ci wdzieczny za fotki, jeżeli możesz prześlij mi na mój prywatny adres znajdziesz na stronie. Jeżeli masz czas to przjed¼ się za hute jest tam bocznica kolejowa huty też warto by pofocić. Jak poprawi sie pogoda to przyję, ale do zdjęc jeszcze jest dzień za krótki i musiał bym siedzieć pare dni.
 
OP
OP
B

BigBoy#4013

Gość
#18
Jutro z kumplem się przejdziemy na obiekty Huty w okolicy Walcowni, potem za nią odchodzi bocznica do stacji PKP w Ruszczy. Także obiekty huty przy kopcu Wandy - tam głównie lokomotywownia hutnicza (jedna z kilku - dawniej na dwa większe wydziały przypadała lokomotywownia - wujek pracował tam 15 lat to mówił jak było od 70-tych),
oraz obiekty cementowni z okolic Pleszowa.