• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ożywianie samochodów

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#2
Re: Adam Modellbau i jego modele

Ten schemat to i tak nikomu nie pomoze, bo calosc logiki dzialania ukladu zawiera sie w oprogramowaniu mikroprocesora.
 

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
#7
Re: Adam Modellbau i jego modele

martinezo napisał(a):
u'procesor - 11x13x2mm
20pinów
za dużo.

Jak duży może być modulik ?
Nie... przepraszam. Ja myślałem, że samochody wylatują z ADAMOWYCH platworm.
Ja tam takie proce"sory" i 20pinów to wiecie...kosmos. Anoda i katoda to jeszcze tak :D
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#10
Re: Adam Modellbau i jego modele

DarekW napisał(a):
...
Niestety trzeba było usunąć tylne siedzenia, by zmieścić całe ustrojstwo w środku.
...
Uwierz mi, że warto było, bo teraz efekt wyszedł rewelacyjnie, więc jak rozumiem, nie trzeba wypuszczać kabelków pod autkiem, bo wszystko się mieści w środku :?:
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#12
Re: Adam Modellbau i jego modele

martinezo napisał(a):
Perpetum Mobile ??
No nie ma siły ;)

:shock: A prónd to skunt ??

:idea: Dwa być muszą...
To żaden talerz 3,6 V nie wejdzie do modelu :?: :cry:
W wolnej chwili zaglądnę do :roll: ...mojego i poszukam alternatywy ;)
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#13
Re: Adam Modellbau i jego modele

Kabelków na zewnątrz nie ma, wszystko jest w środku, jedynie od spodu jest gniazdo do podłączenia ładowarki i włącznik.
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#14
Re: Adam Modellbau i jego modele

Akku to "średnie" wyjście. Dziś naładowałem a potem zapomniałem...
Modele na makiecie są raczej stacionarne.
I nie przepadają za braniem "palcyma" ;)
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#15
Re: Adam Modellbau i jego modele

Czyli jednak lepiej pozostać przy kabelkach wpuszczonych w podłoże, bo i tak te pojazdy nie służą do zabawy, tylko do stacjonarnej prezentacji.
 
Reakcje
0 0 0
#16
Re: Adam Modellbau i jego modele

model tak stacjonarny- ale z baterią możesz ustawiać go w jakim chcesz miejscu makiety, a z kabelkiem to już jesteś na skazany na to smao miejsce, ot taki pozorny ale jednak róch, dzisiaj tu a jutro tam:)
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#17
Re: Adam Modellbau i jego modele

A to ja wiem, że lepiej robić ruch, dlatego jako źródło chciałem wybrać baterię o odpowiedniej wielkości i nie jest to jakimś kosmicznym wymysłem.
W zależności od gabarytu pojazdu można z powodzeniem stosować choć w niewielu pojazdach baterie 12V takiego typu jak A27, czy 23A - mają one zastosowanie w pilotach alarmów samochodowych, a koszt takiej bateryjki wacha się pomiędzu 4,50 do 7 zł w zależności, gdzie się kupuje.
Jeśli potrzebne jeszcze jakieś inne informacje jak zdjęcia i wymiary w/w baterii, to proszę pytać - podam.
Zresztą podejrzewam, że ta dyskusja i tak zaraz poleci do działu technicznego, bo dziś cenzura wybitnie szybko działa :D
 

eSeL

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#18
Re: Adam Modellbau i jego modele

Zróbta se na dynamo :) Kiedyś tak było w świecie zabawek - najpierw nakręcałeś autko kilka razy pociagając do tyłu a potem: SRUUUU!!! Kółkami kręciło to i diodki zasili :D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 80

Podobne wątki