• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ożywianie samochodów

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#41
Podłączenie prk to nie jest teoretyczna dywagacja a jak nie uwzględniłeś spadku napięcia przy włączeniu silnika to z praktyką też niewiele masz wspólnego. To tak działa że jak obciążysz akumulator to spada napięcie.
Ciekawe czy jak dasz procesor to dorzucisz 3 baterię do zasilania procesora?
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
#42
Powoli, przy współpracy z jednym z kolegów z forum, powstaje płytka do ożywiania pojazdów uprzywilejowanych. W tym momencie jest ona na tyle duża, że nie będzie można jej zamontować w pojeździe. W przyszłości jest planowana wersja mini. Aktualne wymiary to 36x47 [mm]. Zasilanie 12V DC. Zaimplementowane zostanie 7 efektów migania + dwa stałe. Płytka będzie posiadała 14 padów do których zostaną wyprowadzone efekty. Do tego będzie 5 wejść kontaktronowych pozwalające na włączenie/wyłączenie konkretnej grupy oświetlenia. Po wykonaniu prototypu i jego przetestowaniu zaprezentuję efekt pracy. Przewidywana cena ok. 65,-

Post ma na celu zbadanie zainteresowania takim produktem. Minimalnie będę mógł zrobić 10szt, przy większej ilości cena może ulec zmniejszeniu o kilka złociszy.
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#47
Ja u siebie oświetliłem juz okolo 10 modeli diodami SMD, efekt super, ale marzy mi się wieksze oświetlenie, no tiry czy migacze ;)
2 fotki dwoch bo nie umiem znalesc pozostałych fotek, obecnie koncze pocztowca robić , tez oswietlony :)



napiecie 12V
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
#52
Trudno mi podać konkretny przekrój, ponieważ ja biorę takie druciki z dwóch uszkodzonych cewek. Mam dwie średnice, małą i średnią. :D Pierwsza jest podobna do włosa, czyli ok. 0.05-0.1mm, druga trochę grubsza, pewnie ok. 0.15mm.
Izolacja jest fabryczna. Przy tak drobnym obciążeniu wystarczająca.
Takie przewody są używane przy zasilaniu diod w oprawach w latarniach, ponieważ kilka razy zdarzyło mi się wykonywać naprawy, które wiązały się z wymianą przewodów.
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#54
Ja używam przewodów z kabli, idzie wiązka w jednym zwoju więc ją rozkładam na częsci pierwsze ale jak pisze paziumilion to do latarni one nie zdadzą egzaminu, musza byc izolowane, chętnie bym tez takie nabył, chyba że właśnie w transformatora, to takie mam ale ni eaz tak cienkie jak stosuje w modelach.
 

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#55
Dopiero dzisiaj zauważyłem ten wątek. Płytkę, która może dowolnie sterować 16 diodami LED mam od dawna - pokazałem ją w dziale DCC jako dekoder świateł lokomotywy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nie była sterowana z DCC (chociaż właściwie - dlaczego nie?) i robiła dowolne rzeczy z tymi 16 światłami. Wymiary - ok. 20x18 mm, więc jest nieco mniejsza od płytki kol Paziu. No i ciut tańsza też jest... ;)
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
#56
Postępy marne, mimo to jest wstępnie przygotowany program do dalszych wojowań. Płytka została trochę zmodyfikowana i uległa zmniejszeniu do 24x34 [mm]
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#57
A mnie bardzo dziwi fakt, że po tylu latach dopiero teraz rozwija się tematyka oświetlania pojazdów na makiety/dioramy - właściwe wybrać.
Komponenty były dostępne na rynku już bardzo dawno i model wcale nie musi mieć płytki DCC, bo jako modelowi stacjonarnemu jest to niepotrzebne i można ten problem rozwiązać łatwiej.
Jeśli ktoś chce model mobilny to można bazować na wzorcu Faller Car System, choć coraz większe zainteresowanie budzą modele RC w skali 1/87.

Poniżej przedstawiam przykład z 2005r i od razu przepraszam za jakość zdjęć, ale wtedy nie dysponowałem dobrym aparatem cyfrowym, a sama dioramka była wielką improwizacją, mającą cieszyć oko po ciężkiej pracy, więc cudów proszę nie oczekiwać.
W tle widać srebrnego VW Varianta z biało-czerwonym oświetleniem SMD, gdzie użyto drucików nawojowych i zasilania 12V, a więc dało się już bardzo dawno temu, a nie jest to najstarszy zanotowany przypadek w tej skali.

Improwizowana scenka z serii trudny pościg, a raczej jego efekty.
PIC01271.JPG

*
PIC01273.JPG
 
Reakcje
554 7 0
#58
Klimatycznie, zwłaszcza te wirujące na dachach samochody!:)
Masz rację z tym oświetleniem, chociaż tak naprawdę zabawę zacząłem dopiero w grudniu 2013, starając się drżącą ręką przylutować kabelki do SMD, które wydają się od nich mniejsze...:confused:
Gdybym robił to w 2005 teraz na pewno byłbym mądrzejszy, a modele robiłyby różne dziwne rzeczy , oprócz świecenia.
Także pisz proszę i dawaj namiary na wszystko , co masz!
Pozdrawiam!:)[DOUBLEPOST=1397541135][/DOUBLEPOST]
DSCF6208.JPG
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#59
Jesli dobrze pamietam to ja swój pierwszy oświetlony H0 zrobiłem w 2009 albo 2010 dla kolegi vw caddy, też na smd, masakra było wtedy to lutowanie, teraz juz idzie duzo lepiej ale jeszcze nie jest to takie proste jakbym chciał. U Was też widzie ze efekty super są po oswietleniu :)
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#60
Też trochę kiedyś bawiłem się z oświetlaniem fallercarów, dzięki temu opanowałem właśnie technikę lutowania nawet najmniejszych smd. Diody mocowałem sobie na taśmie klejącej dwustronnej i kabelki nawojowe z cewki lub starego silniczka i wszystko gra. Ważna jest też odpowiednia lutownica, małej mocy, dobrej jakości i tylko nie transformatorowa, bo taka zniszczy każda diodę.[DOUBLEPOST=1399370268][/DOUBLEPOST]Świetna dioramka z tą rozbiórką budynku.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 80

Podobne wątki