• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ożywianie samochodów

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.516 33 0
Chyba niespecjalnie będą widoczne, jak się skupia nad błyskotkami;) Spróbuję zrobić taką podstawkę dla testów i zobaczymy jak wyjdzie. Oczywiście gniazda będe chciał lokalizować w okolicy koła aby sie zasłaniało.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.516 33 0
Model naprawdę fajnie zrobiony, tylko czemu rama nie jest wytrawiona z blaszki?
Misiu ten model ma jeździć i mieć masę i sztywność...a robiąc ramę z blaszki może bym uzyskał tylko sztywność...a ile bym się przy jej składaniu nadenerwował :) o nie rama z wydruku 3D dla mnie jest lepsza i spełnia wszystkie moje założenia.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.516 33 0
Podoba mi się ten pomysł!
Zastanawiam się tyko, na ile wtyczki i gniazdo będą widoczne dla oglądającego...
Jędrku udało mi się wcielić w życie mój plan. Dorobiłem w mojej makiecie stolikowej dwa gniazda pod mój system.
20161227_225125.jpg

na foto poniżej jedno z nich...
20161227_225510.jpg

Jak narazie wszystko działa. Wszystko czyli Land Rover Defender stoi na awaryjnych ;)
20161228_003033.jpg

20161228_003112.jpg
gniazda widać póki co....ale jak oprawię dziury to troszkę znikną. Pokażę jak to wygląda. Szału się nie spodziewam....ale od czego są inne modele ;) teraz można robić kolejny model na podmianę....mam już pomysł na kolejny model.
 
Reakcje
554 7 0
No i super!
Czy dobrze widzę 4 przewody?
Narysuj proszę kolejność pinów.
Czy w przypadku świateł migających planujesz montować płytkę w samochodzie, czy pod makietą i stosować gniazdo z większą ilością bolców?
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.516 33 0
No i super!
Czy dobrze widzę 4 przewody?
Narysuj proszę kolejność pinów.
Czy w przypadku świateł migających planujesz montować płytkę w samochodzie, czy pod makietą i stosować gniazdo z większą ilością bolców?
Kabli jest 7. Gniazdo jest połączone zgodnie z tym schematem.
downloadfile.jpg

Gniazdo podłączone jest do płytki Grzesia.
w planie mam zrobić kilka autek z diodami podłączonymi do tego schematu i przepinać.
Gniazdo w aucie będzie uzależnione od rodzaju oświetlenia :)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.516 33 0
No jak włączysz tryb przejazdu kolejowego to tak będą mrugać migacze. Na innym trybie zaobserwowałem że pod R4 są awaryjne światła ;) albo mi sie wydawało ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 80

Podobne wątki