• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ożywianie samochodów - autka H0/TT/N jako R/C - da się

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#26
Juz powoli taśmowo zaczynasz iść z tymi modelami RC :) Coraz bardziej mnie to motywuje zeby tez coś spróbować zrobić :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#27
No nie przesadzaj że taśmowo :) - robie dopiero w sumie trzeci model w tej skali z czego Jelcz działa. Z moich doświadczeń wynika że prace zwolnią. Jak silnik i serwo gladko idzie tak montaż 10 diód SMD 0402 to żmudna praca, ale póki co to daje rade. 7 z 10 już wklejone. .
 

Załączniki

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#28
Nie wiem jak Tobie ale mi 402 trudniej sie lutuje niz 603 czy 201 (?), jakos nie wiem ale wg mnie bardzo delikatne sa i latwo od nich odpada drucik z blaszka z diody po czym dioda nie nadaje sie juz do użycia.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#29
Hmmm nie zauważyłem tej przypadłości (diody z TME) Faktem jednak jest że wczoraj z jedną dioda walczyłem chyba z 10 minut bo mi się kabelek urywał, a dioda się topiła w taśmie klejącej :/

Abarth na czym kleisz te diody. W sensie do czego je przyklejasz ?? Ja do taśmy dwustronnej ale piankowej 3M i to jest chyba błąd :/
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#30
Dzis było lepiej. Udało się zlutować całe 3 diody i to w sumie od strzała ;)
Dla bezpieczeństwa wszystkie kable prowadzę w Peszkach z izolacji ;) 20160201_233306-1.jpg
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#31
Hmmm nie zauważyłem tej przypadłości (diody z TME) Faktem jednak jest że wczoraj z jedną dioda walczyłem chyba z 10 minut bo mi się kabelek urywał, a dioda się topiła w taśmie klejącej :/

Abarth na czym kleisz te diody. W sensie do czego je przyklejasz ?? Ja do taśmy dwustronnej ale piankowej 3M i to jest chyba błąd :/
Ja dawałem na tasmie dwustronnej ale nie piankowej, zwyklej, inne wkładałem w imadlo delikatnie a teraz robie penseta wszystko.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#32
Hnnn taśma dwustronna do mnie przemawia :) pozostałe rozwiazania średnio :D zakładam że jakbym wszystko robił pincetaą to bym zgubił połowę diód.

Wczoraj przypadkiem wpadlem na pomysł jak zrobić przednią rurę z halogenami, ale zeby sobie nie zablokować dojscia do atrapy grila , ktory jest blokadą dla podwozia. W tym celu przyda sie złącze na najmniejszy raster bodaj 1, 26
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#33
Trudny etap. Odbiornik. Gdyby ktoś nie znał skali problemu to proszę bardzo...
20160203_010349-1.jpg

Tak z ciekawości. .. ktoś się orientuje czy np czerwona dioda SMD 1206 pobiera więcej prądu jak dioda 0402? Staram się ten temat ogarnąć od dwu godzin i ciężko idzie...
 

r-mik

Pan Chlewik
Reakcje
145 30 0
#34
Prąd diody (w klasycznym układzie z rezystorem) będzie zależny od:
- spadku napięcia na diodzie
- wartości rezystora szeregowego
- napięcia zasilania
Rozmiar diody nie ma więc znaczenia, ale jasność świecenia może być różna zależnie od sprawności oraz kąta świecenia. Zależnie od typu diody jedne osiągną określoną światłość przy 3mA, inne przy 10mA a jeszcze inne przy 30mA. Tak więc może zajść sytuacja, że 0402 świeci jaśniej od 1206 przy określonym prądzie jak i 1206 będzie jaśniejsza od 0402. Nie pozostaje Ci nic innego jak sprawdzić to doświadczalnie lub sprawdzić w karcie katalogowej.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#36
Padają pytania o nadajnik/odbiornik. Te moje co ja stosuję to są :

Nadajnik Spectrum DX5e (5kanałów) lub Blade (4 kanały) na 2,4 GHz (protokół/system - DSM2)
odbiorniki te co na stronie poprzedniej ORANGE i DT Recivers - oba pod protokół/system DSM2.

Zapewne są inne systemy, ale że mam 2 nadajniki w tym systemie to nie roztrząsam tego problemu.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#37
odbiorniki te co na stronie poprzedniej ORANGE i DT Recivers - oba pod protokół/system DSM2.
Tylko dopasowane do siebie, tzn Orange/ground nie pasi z nadajnikiem Blade/Air - się przekonałem.
Odbiorniki DT wydają się uniwersalne, ale to byś musiał sprawdzić/potwierdzić czy Landek ruszy na Blade
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#38
A czemu ma nie ruszyć ?? Zarówno Blade jak i Spectrum to nadajniki lotnicze 4 i 5 kanałowy. DT ze Spectrum połączył się bezproblemowo ;)


Tu jest taki sam nadajnik jak Blade który pewnie pracuje na tym samym systemie.


minuta 9:10 - chociaż sorry. Tutaj kolo się łaczy z ORANGE.
 

mareknyc

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 8 0
#39
Padają pytania o nadajnik/odbiornik. Te moje co ja stosuję to są :

Nadajnik Spectrum DX5e (5kanałów) lub Blade (4 kanały) na 2,4 GHz (protokół/system - DSM2)
odbiorniki te co na stronie poprzedniej ORANGE i DT Recivers - oba pod protokół/system DSM2.

Zapewne są inne systemy, ale że mam 2 nadajniki w tym systemie to nie roztrząsam tego problemu.
Czyli bardziej sprzęt pod śmigłowce/samoloty niż pod samochody. ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#40
Sprzęt pod samochody umożliwi tylko jazdę. Sprzęt pod samoloty/śmigłowce umożliwia dodatkowo zabawę światłami jak w moim defenderze (mijania/halogeny/migacz LP/awaryjne/koguty)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 341

Podobne wątki