• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Oświetlenie wagonów osobowych

Reakcje
2 0 0
Ja mam pytanie. Zrobione zostało w moich dwóch wagonach oświetlenie (do sterowania cyfrowego). Wszystko ładnie świeci tylko mam mały problem jak lokomotywa zaczyna ruszać to światła zaczynają mrugać. I nie raz jak już jedzie szybko to mruga. Co można zrobić z tym??
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
303 0 0
Lukasz436 napisał(a):
Ja mam pytanie. Zrobione zostało w moich dwóch wagonach oświetlenie (do sterowania cyfrowego). Wszystko ładnie świeci tylko mam mały problem jak lokomotywa zaczyna ruszać to światła zaczynają mrugać. I nie raz jak już jedzie szybko to mruga. Co można zrobić z tym??
Wyczyścić tory, koła i odbieralniki prądu. Dołożyć/powiększyć kondensator podtrzymujący UPS. :D
 

luqa4fun

Nowy użytkownik
Reakcje
19 0 0
Jak to wygląda przy analogu? Zasilanie na torach prąd stały, kondensator też ma plus minus, co przy zmianie kierunku jazdy? Led zgaśnie, jak to jest rozwiązane?
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.164 68 6
Nie zgaśnie bo na zasilaniu jest mostek prostowniczy, niezależnie jak podasz polaryzację na wejście to na wyjściu zawsze będzie + i - tak jak powinno być.
 

luqa4fun

Nowy użytkownik
Reakcje
19 0 0
Czyli trzeba zastosować jak w dcc mostek, kondensator, i rezystor.
Mostek pomimo że ma na wejściu mieć podany prąd zmienny można mu podłączyć prąd stały?
 

Podobne wątki